geplaatst door: Ger Nijkamp
Napster CEO Chris Gorog laat zich in een gesprek met The Guardian[/b] uit over Apple's AAC muziekformaat.

"De iPod is geweldig als je tevreden bent met het kopen bij één muziekwinkel. Het is net alsof je een auto hebt gekocht en je er achter komt dat je er maar op één weg mee mag rijden. Ik denk dat klanten -als ze daar achter komen- zich flink belazerd voelen", aldus Chris Gorog waarvan vanwege zijn rol als Napster baas natuurlijk geen objectiviteit verwacht hoeft te worden.

Napster gebruikt WMA van Microsoft, het alternatief naast AAC wat op dit moment DRM (Digital Rights Management) ondersteund. Het door Napster gebruikte WMA werkt echter niet op de Apple iPod.

Volgens Gorog ziet 92% van de Amerikanen het Napster-merk in een direct verband met het on-line kopen van muziek, terwijl dat bij het iTunes-merk maar 27% zou zijn. Dat ze niet naar het Apple-merk of het iPod-merk hebben gevraagd is daarmee ook duidelijk. En 'merkbekendheid' is natuurlijk een leuk onderwerp, maar vooralsnog verkoopt Apple online héél wat meer muziek dan Napster.

De strijd rond de online muziekwinkels en het bepalende muziekformaat lijkt nu pas echt los te breken. Inmiddels hebben ongeveer een dozijn bedrijven plannen bekend gemaakt om online muziek te gaan verkopen; deze week kwam daar ook Virgin nog eens bij. Die willen in augustus hun digitale winkel opengooien.

Ik ga er van uit dat Apple met de iTunes Store de gemaakte belofte nakomt en snel met een (nagenoeg) wereldwijde dekking gaat opereren; in ieder geval in Europa. Want we willen natuurlijk wél dat al deze heren vreselijk ongelijk blijven houden in de toekomst. Want op dit moment hebben ze al ongelijk, getuige de (financiële) successen van de Apple iTunes Store en de iPod...
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Apple verliest 'momentum', zegt Napster CEO
9 maart 2004 - 21:55    reactie #1
geplaatst door: Verheij
Gewoon de kift bij die Napster makker. Heeft zeker zijn eigen belachelijke marktaandeel niet gezien.
Trouwens zoveel amerikanen die Napster met muziek op internet KOPEN? Lijkt me eerder dat 92% van de amerikanen Napster in verband brengen met muziek JATTEN. Maar ach weet hij veel uiteindelijk is hij zelf maar een newbie in de online muziekwereld want de echte Napster mannen hebben al lang niets meer met die club te maken. Gewoon een saaie manager die aan competion bashing doet. Hoop voor hem dat Napster over een jaartje nog bestaat maar ik zie het somber in want hun oorlogskas is ook niet spectaculair en jeemig wat hebben ze geïnvesteerd in die paar procentjes marktaandeel... verdiend hebben ze nog geen sou.
MacBook - iMac G4 - PowerMac Cube - Apple //e - Palm Treo
Apple verliest 'momentum', zegt Napster CEO
9 maart 2004 - 22:59    reactie #2
geplaatst door: Akira
Pfff, alsof t de schuld is van Apple dat de rest zo stom is om Microsoft'standaarden' te gebruiken. Trouwens er zijn ook online muziekwinkels waar je mp3s download. www.warprecords.com heeft bijvoorbeeld n online muziekwinkel waarje vor 1 pond per liedje mp3s op 192kbps kan downloaden, zonder DRM!

Ik zou nog steeds geen muziek online kopen (als in niet-cds) want ik wil 1) boekjes en hoesjes en 2) ze rippen op 224kbps AAC.
MacBook Pro 15" 2,33Ghz - PowerBook 15" 1,33GHz +Superdrive - Powermac G4 AGP 350MHz - iPod 5g 60 GB
Apple verliest 'momentum', zegt Napster CEO
10 maart 2004 - 08:21    reactie #3
geplaatst door: Franky2002
Blame Apple dat ze hun eigen MusicStore voortrekken?! Zij willen natuurlijk graag dat iedereen in hun toko komt shoppen; Apple wil dat ook graag.
Apple kan later alsnog hun iPod firmware aanpassen zodat er ook WMA-deuntjes op afgespeeld kunnen worden.
Maar voorlopig is dat nog helemaal niet aan de orde; ze staan nu ongeveer met 10-0 voor.
PS. Napster assioceer ik ook nog steeds met muziek JATTEN. Niet met KOPEN.
Apple verliest 'momentum', zegt Napster CEO
10 maart 2004 - 09:00    reactie #4
geplaatst door: mennodeij
Ehm... Je kunt toch ook MP3 afspelen op een iPod? Er zijn zat winkels die online MP3 verkopen (bijv. www.emusic.com ) dus je bent helemaal niet gelimiteerd tot 1 winkel. Dat Napster heult met de duivel en WMA aan de man probeert te brengen is hun probleem ;)

(Bewerkt door mennodeij om 9:00, 10-03-2004)
Vu-ja-dé: the odd feeling nothing has ever happened before...
Apple verliest 'momentum', zegt Napster CEO
10 maart 2004 - 12:26    reactie #5
geplaatst door: Bram Beernink
Maar het is toch zo dat als je een nummer koopt bij de iTunes music store, je deze op elke AAC speler kan afspelen? En het is toch ook zo dat je met de iPod elk AAC nummer kan afspelen, en aangezien AAC open is, ligt het toch niet aan Apple?
Soon there'll be just two kinds of people: Those who use computers, and those who use Apples. - Think different - iMac 15", 768 MB, 700 Mhz G4 - iBook 14", 1GB, 1.42 Ghz G4, 10.5.5 - MessagePad 2000 - iPod nano silver
Apple verliest 'momentum', zegt Napster CEO
10 maart 2004 - 12:42    reactie #6
geplaatst door: MacFanGuy
Heeft deze knuppel niet één keer in het jaar zoiets te vertellen? Krijg een sterk gevoel van deja-gelezen bij dit bericht...  :shutup:
Huh? Wat is dat, een PixelFreak?
Apple verliest 'momentum', zegt Napster CEO
10 maart 2004 - 14:22    reactie #7
geplaatst door: Franky2002
Sterker nog MacFanGuy: hij vertelt het tegenwoordig elke maand aan een ieder die het wil horen.
Ik vermoed dat hij het 'zinkend schip' gevoel heeft.
Apple verliest 'momentum', zegt Napster CEO
10 maart 2004 - 15:12    reactie #8
geplaatst door: rnbprod
In antwoord op Akira: inderdaad, CD Audio is nog steeds een mooi formaat voor muziek al komt AAC en zelfs MP3 er eng dicht in de buurt, op hoge bitrates is nauwelijks tot niet de compressie te horen. WMA is een leuk formaat als je er geen DRM instopt. Maar het liefst koop ik mijn muziek op LP: de geluidskwaliteit is nog steeds stukken beter dan 44.1KHz/16bit en SACD is me nog te duur. Bovendien is de hoes van een LP een poster vergeleken bij het ansichtkaartje van een CD.

Ik hoop dat AAC het gaat winnen van alle andere formaten!
Apple verliest 'momentum', zegt Napster CEO
10 maart 2004 - 17:52    reactie #9
geplaatst door: Marijn
Dat vind ik inderdaad het grootste nadeel van de iTMS: ze hebben
er geen zwart goud!

:D
Safari sneller? plak in je terminal:
defaults write com.apple.Safari WebKitInitialTimedLayoutDelay 0.25
Apple verliest 'momentum', zegt Napster CEO
10 maart 2004 - 20:24    reactie #10
geplaatst door: Akira

Citaat
rnbprod om 15:12, 10-03-2004
In antwoord op Akira: inderdaad, CD Audio is nog steeds een mooi formaat voor muziek al komt AAC en zelfs MP3 er eng dicht in de buurt, op hoge bitrates is nauwelijks tot niet de compressie te horen. WMA is een leuk formaat als je er geen DRM instopt. Maar het liefst koop ik mijn muziek op LP: de geluidskwaliteit is nog steeds stukken beter dan 44.1KHz/16bit en SACD is me nog te duur. Bovendien is de hoes van een LP een poster vergeleken bij het ansichtkaartje van een CD.

Ik hoop dat AAC het gaat winnen van alle andere formaten!


Dat is zeker waar, maar om allemaal LPs op mn iPod te zetten is weer wat meer werk :happy:
Het is trouwens zo dat ik een cd zelf maar 1 keer ofzo draai: het moment dat ik m aant rippen ben.
Er liggen hier thuis ook zat LPs (Kraftwerk etc) maar we hebben geen platenspeler meer...

(Bewerkt door Akira om 20:25, 10-03-2004)
MacBook Pro 15" 2,33Ghz - PowerBook 15" 1,33GHz +Superdrive - Powermac G4 AGP 350MHz - iPod 5g 60 GB
Apple verliest 'momentum', zegt Napster CEO
10 maart 2004 - 22:44    reactie #11
geplaatst door: rnbprod
Aha wat leuk, hmm ben wel een beeeeetje offtopic nu :music: maar leuk dat er ook een hifiliefhebber is met een mac op dit forum. Als je de muziek op je iPod zet heb kun je inderdaad beter met cd's werken omdat het signaal toch 44.1 KHz 16 bit wordt en je de analoge voordelen min of meer kwijt bent. Ik merk wel dat het verschil minder groot is met electronische muziek zoals bijvoorbeeld van Air. Met een goede compressor kun je zelfs 128 kbps niet horen tov cd. Maar een hogere bitrate is wel beter. Met aac heb je een veel minder hoge bitrate nodig om een goede kwaliteit te krijgen.  :wink: