Is Microsoft bang voor Apple?
10 april 2009 - 10:49   
geplaatst door: Robert
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/microsoft.jpg[/img]Microsoft heeft de derde in de nieuwe reeks van commercials uitgebracht en, zoals inmiddels te verwachten, ook daarin worden Macs weer snel negatief neergezet (te duur en te klein).

&hl=en&fs=1">
&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340">


Als je de video hierboven niet kunt klik dan even .

We beloven trouwens dat we niet alle commercial uit deze reeks zullen laten zien, maar deze is toch de moeite van het vermelden waard, omdat inmiddels blijkt dat het een onderdeel is van een bredere campagne.

Microsoft heeft ook een stuk (PDF link) gesponsord van Roger L. Kay, President van Endpoint Technologies Associates gesponsord waarin wordt voorgerekend waarom we teveel voor onze Macs betalen (de zogenaamde "Apple Tax"). En natuurlijk wordt dit allemaal keurig overgenomen op Windows-fansites, zoals hier op de The Windows Blog.

Op zich geen probleem, ware het niet dat de analyse van meneer Kay bol staat van misleidende informatie. Zo komt de aankoop van een Mac een stuk duurder uit omdat er een Airport Extreme bijgekocht wordt, terwijl bij de PC er een stuk goedkopere Linksys wireless router er bij wordt aangeschaft. Dat die Linksys router ook prima met een Mac werkt is kennelijk niet belangrijk. En zo kunnen we nog een hele tijd doorgaan, de upgrade van iLife wordt bijvoorbeeld ook meegerekend, maar niemand dwingt een gebruiker toch om voor die upgrade te betalen?

Kortom, Microsoft lijkt serieus zenuwachtig te worden van het feit dat Apple's marktaandeel niet alleen groeit, maar ook nog (een beetje) groeit in barre tijden. En dan grijpt Microsoft natuurlijk al snel naar vertrouwde FUD technieken.

Bron: AppleInsider
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Is Microsoft bang voor Apple?
10 april 2009 - 11:25    reactie #1
geplaatst door: DJAN
Te belachelijk die M$ reklame en zelfs die test Roger L. Kay, president van wie dan ook.

Het is toch logisch dat je geen Dacia Logan kan vergelijken met een BMW 5 Touring...

Dit is echt laag vallen van Microsoft.

Trouwens, Apple koop je in overtuiging, niet omdat het goedkoopste is!
Mac Pro 8 core / iMac 21" / MacBook Pro 15" / iPod nano / iPhone 3GS / iPad2
Is Microsoft bang voor Apple?
10 april 2009 - 11:31    reactie #2
geplaatst door: karel apple
Het bizarre van het stuk van Roger Kay is natuurlijk dat het zo eenzijdig een kant op geredeneerd is, dat het daarmee volledig ongeloofwaardig en niet serieus te nemen is geworden.
Had hij een reële vergelijking gemaakt dan was het verschil (weliswaar veel kleiner) waarschijnlijk ook inhet voordeel van MS uitgevallen, maar dan was het tenminste geloofwaardig geweest.
Nu hoeft niemand het serieus te nemen.

Wat ik echt niet begrijp van deze spotjes is dat MS Apple als 'premium brand' in de markt zet en daarmee alleen maar begeerlijker maakt: 'als ik het kan betalen, dan wil ik het ook'.
Ik denk dat ze Apple daarmee een dienst bewijzen, zeker wanneer straks de economie weer aantrekt.

Ik hoor trouwens ook van Windows aanhangers dat ze er wel wat van vinden dat MS kennelijk op OS niveau de vergelijking met OSX niet aandurft....
Is Microsoft bang voor Apple?
10 april 2009 - 11:35    reactie #3
geplaatst door: Robert
Maar als het verschil niet zo heel groot zou uitpakken dan is plotseling het voordeel Mac OS X, en eventueel het design van Apple, niet meer zo heel erg duur en kan je je weer afvragen waar je voor kiest. En die keuze wil Microsoft volgens mij natuurlijk nu juist van tafel hebben.

Het zou natuurlijk veel sterker zijn als ze van hun eigen kracht konden uitgaan. In de Mac vs. PC spotjes van Apple zet Apple zich ook tegen de PC af, maar dan wel vanuit hun eigen kracht. Maar het is voor MS min of meer onmogelijk geworden om met Vista te pronken en ze moeten toch wat...

Misschien dat ze met wat beters kunnen komen als Windows 7 uitkomt?
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Is Microsoft bang voor Apple?
10 april 2009 - 11:59    reactie #4
geplaatst door: werner
Een softwareproducent probeert de prijs van de hardware van een andere fabrikant onderuit te halen,
terwijl het meer voor de hand ligt om een vergelijking tussen beide besturingssystemen te maken.
Maar dat durft Microsoft niet. Het blijft, zoals we gewend zijn, list & bedrog.
Is Microsoft bang voor Apple?
10 april 2009 - 12:04    reactie #5
geplaatst door: michelvdb
Wat een fixatie op Microsoft, hier.

De honden blaffen en de karavaan trekt verder, lijkt me een véél betere houding.


:tounge:
Is Microsoft bang voor Apple?
10 april 2009 - 12:11    reactie #6
geplaatst door: MacFrankie
Eigenlijk wel zielig van MS. Als je je eigen producten alleen maar kunt verkopen omdat een derde partij goedkopere hardware heeft dan Apple... En dat vertelt MS ons niet één keer, maar keer op keer! En dan ook met oneigenlijke argumenten.

Zoek een laptop met een BluRay speler / brander, en je hebt valide redenen om geen Apple te nemen. Zoek een (bedrijfs) laptop die je op kantoor in een docking station kunt klikken, en wederom heb je een valide argument om Apple links te laten liggen.

Maar neen, op oneigenlijke argumenten wordt het een laptop van een klonenbakker. Wel een premium klonenbakker in dit voorbeeld.

Terwijl voor MS eigenlijk hun eigen product, Windows, het verkoopargument zou moeten zijn! Maar Windows verkoopt niet, dus promoten ze hun meuk door Apple proberen neer te halen. Zielig, maar daardoor niet minder vermakelijk! Nu maar hopen dat de argeloze computerkoper daar doorheen prikt.
Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
Is Microsoft bang voor Apple?
10 april 2009 - 12:27    reactie #7
geplaatst door: Ger Nijkamp
"BllleeeuuuuuRaaaaaay...!"

:happy:

Niet iets waar de gemiddelde consument écht warm voor loopt, maar wat vooral door de strot gewrongen wordt als 'belangrijk': ook hier weer. En inderdaad (en daarom waarschijnlijk 'uitgelicht' in 't spotje: Apple heeft 't -nog- niet).

Het is grappig om te zien wat de elementen zijn waarvan Microsoft denkt dat de aanschaf van een computer op wordt gebaseerd: megahertzen (sneller is beter), een groot scherm (groter is beter) en allerlei typische technische specificaties.

Microsoft houdt vast aan waarden die gelden voor hardcore techies en gamers. Laat die groepen maar lekker Microsoft knuffelen. Apple richt zich op het publiek dat gewoon wil dat een computer doet wat -ie- moet doen. Ik denk dat Microsoft met deze spots -indirect- Apple inderdaad een dienst mee bewijst.

Steeds meer mensen hebben door dat je aan al die specificaties helemaal geen drol hebt als je een machine drie keer per jaar opnieuw moet worden geïnstalleerd omdat -ie- dolgedraaid is van virussen en trojans. Of het OS zó omslachtig is dat je productiviteit minimaal de helft minder is. Het falen van Microsoft's beleid (beleid, wélk beleid..?) op lange termijn als belangrijkste ontwikkelaar van een computer OS is het fundament voor het huidige succes van Apple.

Apple hoeft eigenlijk alleen maar te doen wat ze al decennia lang doen: goede, makkelijk werkende computers bouwen en een 'rock-solid' OS doorontwikkelen. Microsoft zorgt er wel voor dat Apple's propositie door steeds meer mensen wordt herkend...

:biggrin:

[ Ger ]
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Is Microsoft bang voor Apple?
10 april 2009 - 12:31    reactie #8
geplaatst door: Peter Villevoye
Laat me vooraf zeggen: die commercials zijn gewoon goed.
Leuk gefilmd, vlotte montage, sterke boodschap. Chapeau !
Het reclamebureau van Microsoft heeft een goeie invalshoek
gekozen: je bewust afzetten tegen iets wat "cool" lijkt te zijn.
Inspelen op de "doe maar gewoon" houding is een goeie zet.
Het zijn goed geïnspireerde en zelfs grappige toneelstukjes.
Ben benieuwd of het vruchten afwerpt voor MS en de OEMs.

Dat verhaal van die meneer Kay is daarentegen een ramp.

Hoewel, ik denk dat de prijs voor Apple niet eens zo gek is.
Voor pakweg $1200 per jaar gewoon prettig computeren ?
Ik zou ervoor tekenen. Zou dan alleen andere Macs kopen:
2 goeie MacBooks (of iMacs), 1 Mac mini, 1 Time Capsule,
2 MobileMe, wat iLife en OSX-upgrades, en 2 iPhones erbij.
Moet volgens mij lukken voor 5 jaar en minder dan $6000
(prijs van iPhone-abonnement allicht niet meegerekend).

Maar wat schort er aan dat verhaal van meneer Kay:

Ten eerste: wie koopt er nou een grote Mac Pro voor privé ?
Omdat ze een 'bak' naast een andere 'bak' willen plaatsen ?
Wat is er mis met een iMac ? Think different, meneer Kay.

Ten tweede: bij de PC gaan ze er kennelijk van uit dat je
met Windows Live of andere online-diensten gaat werken.
Da's gratis. Waarom wil een Mac-gebruiker dan MobileMe ?
Iedereen kan toch die diverse gratis diensten gebruiken ?
Maar ik ben het met Kay eens dat MobileMe erbij hoort,
als je namelijk kiest voor geïntegreerd gebruiksgemak...

En dat is tenslotte ook punt drie: ik zie nergens de kosten
en/of de vele uren die men (privé) kwijt is aan onderhoud.
Er moet om de haverklap weer iemand bij gehaald worden
die iets voor hun installeert, de boel back-upt, veilig houdt,
't netwerk configureert, etc. etc. Zonder zo iemand zijn ze
hopeloos verloren en kopen ze ieder jaar een nieuwe PC.

Ga meer weer lekker shoppen, zoals in de filmpjes,
want dat is wat de OEM-fabrikanten het liefst zien.

Meneer Kay gaat er van uit dat men 5 jaar lang dezelfde
PC (bak en klapdoos) aanhoudt. Ik koop ook liever elk jaar
een nieuwe MacBook en kan dan een andere persoon altijd
een groot plezier doen met mijn nog prima werkende Mac.

Upgrades ? Volgens mij zullen alleen types met een meer
dan gemiddelde technische knobbel het makkelijk (of leuk)
vinden om hun computers met upgrades uit te gaan rusten.

Nee, dat stuk van meneer Kay slaat werkelijk nergens op.
Dan vind ik de filmpjes tenminste eerlijker qua boodschap:
lekker veel hardware voor je geld, blije gezichten, I'm a PC.
Ook al vergelijken ze af en toe appels met peren als je alle
specs van die gekochte machines nagaat – het is tenminste
eerlijk in diezelfde handelsgeest: grote dozen voor weinig.
Dat is waar de PC-fabrikanten goed in zijn en op hopen.

Microsoft is bang dat meer mensen afkeren van Windows
en fabrikanten zijn bang dat mensen kleinere dozen willen.
Dus kijk 'ns hoeveel fijne PC-spullen je krijgt voor $1000 !

Leuke campagne - eindelijk wat aanschouwelijk tegengas
voor de "Im a Mac And I'm a PC" campagne van Apple.

Oei - lang verhaal geworden. Maar wel leuk !

(Bewerkt door Peter Villevoye om 12:32, 10-04-2009)
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Is Microsoft bang voor Apple?
10 april 2009 - 13:02    reactie #9
geplaatst door: bartp
prima reclames..
bij i am a pc and i am a mac,, werd toch ook MS als suf en duf afgeschilderd. en dan is er niemand die dat vreemd vindt.
Heel slim dat MS het nu andersom op de prijs gooit.
je kan gewoon voor minder een pc kopen, dat is een feit en daar spelen ze op in.
als het OS niet veel prettiger werkte had ik ook allang een pc gekocht. Sommigen moeten nu eenmaal op de centjes letten.
 macbook 2GHz/2GBblog:   http://www.stezmedia.nl
Is Microsoft bang voor Apple?
10 april 2009 - 13:40    reactie #10
geplaatst door: Robert

Citaat
bartp om 13:02, 10-04-2009
prima reclames..
bij i am a pc and i am a mac


Maar MS ìs helemaal geen PC, ze maken een OS en geen PC's

Kortom, alles loopt door elkaar omdat ze de boodschap die ze willen brengen (Vista is top!) niet kunnen brengen. Maar neemt inderdaad niet weg dat deze serie spotjes voor de doelgroep waarschijnlijk wel zullen werken en in ieder geval beter zijn dan Gates + Seinfeld en eindeloze rijen mensen die 'I'm a PC' roepen...  :wink:
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Is Microsoft bang voor Apple?
10 april 2009 - 13:47    reactie #11
geplaatst door: Peter Villevoye
Apple verkoopt geen hersencellen, toch sloeg de campagne
"Think Different" goed aan. Het gaat om het veroorzaken van
een gedachtengang; een indirect doel is geen enkel bezwaar.
Als het doel maar gediend wordt.
Daarom waren die Seinfeld-filmpjes zo weinig doeltreffend...

Zoals Brigitte Kaandorp in haar one-woman-show "Zo" roept:
"Alles is in de war, Appelsientje adverteert met meer calcium
en in melk doen ze nu vitamine-C." Om met haar te spreken:
"Buy a New PC, with Vitamine W !"
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Is Microsoft bang voor Apple?
10 april 2009 - 13:56    reactie #12
geplaatst door: MacFrankie

Citaat
Ger Nijkamp om 12:27, 10-04-2009
"BllleeeuuuuuRaaaaaay...!"

:happy:

Niet iets waar de gemiddelde consument écht warm voor loopt, maar wat vooral door de strot gewrongen wordt als 'belangrijk': ook hier weer. En inderdaad (en daarom waarschijnlijk 'uitgelicht' in 't spotje: Apple heeft 't -nog- niet).
...


Er komen steeds meer platte televisies, er komen steeds meer BluRay spelers (al dan niet verstopt in een Sony PS3), dus komt er steeds meer software op BD. BD gaat de DVD niet zo snel verdringen als de DVD VHS heeft verdrongen, maar het gaat een keer gebeuren. En dan loopt Apple er achteraan.

Bij de camcorders zie je dat het aandeel SD terugloopt, en dat het aandeel HD groeit. Van HD naar DVD betekent een enorme teruggang in kwaliteit. Dus ook daar gaat er een vraag ontstaan naar BD-R branders.

Overigens hoeft BluRay niet in elke Mac, maar het is niet eens een optie...

Toen Apple de floppy disk liet vallen, was dat vooruitstrevend. Als compensatie alleen een CD ROM speler aanbieden ipv een brander, was een blunder eerste klas. Wat later ook onderkend werd.

Zo lang de meeste mensen voor hun 20 euro of meer nog een fysieke overal af te spelen drager willen hebben (een BluRay schijfje bijvoorbeeld), dan moet die optie er komen. Het is iig door mij gewenst!

Ik snap wel waar Apple naar toe wil: je moet je HD video content bij de iTMS kopen. Maar ik heb geen Apple TV, ik heb m'n iMac niet op m'n tv aangesloten, dus ik moet echt zo'n glimmend schijfje hebben om op de bank hangend van een film te kunnen genieten.

Windows is voor mij geen optie, ik geef de voorkeur aan een probleemloos en onderhoudsarm OS zoals OS X. Maar als Apple er niet mee komt, dan is een Sony Vaio met OS X een serieuze optie voor velen denk ik!
Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
Is Microsoft bang voor Apple?
10 april 2009 - 15:02    reactie #13
geplaatst door: Peter Villevoye
BlueRay is in de US een veel groter succes, ook omdat ze daar
een ronduit lousy beeldkwaliteit in tv's en uitzendingen hebben.
Dat wij in de EU al 30 jarig de veel mooiere PAL/Secam hebben,
heeft onze zucht naar betere formaten lang kunnen stilhouden.
Maar grotere schermen en scherpere formaten zijn allicht beter.

De overweging van Apple om (voorlopig) nog geen BlueRay te
ondersteunen is een kwestie van wachten op verdere evolutie,
zowel qua acceptatie als in licentiekosten en kost/winkel-prijs.

Tuurlijk moet er bij die Sony Vaio "BlueRay" geroepen worden,
het is immers hun 'kindje'. Apple riep in 1998 ook "FireWire!".
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Is Microsoft bang voor Apple?
10 april 2009 - 15:03    reactie #14
geplaatst door: Ziegler

Citaat
karel apple om 11:31, 10-04-2009

Wat ik echt niet begrijp van deze spotjes is dat MS Apple als 'premium brand' in de markt zet en daarmee alleen maar begeerlijker maakt: 'als ik het kan betalen, dan wil ik het ook'.
Ik denk dat ze Apple daarmee een dienst bewijzen, zeker wanneer straks de economie weer aantrekt.


Dit is inderdaad heel erg opvallend en ik ben ook benieuwd wat Sony daar van vindt. Die zullen toch niet weggezet willen worden als goedkoop?
Is Microsoft bang voor Apple?
10 april 2009 - 15:51    reactie #15
geplaatst door: Blender
Alle waar naar zijn geld, voor Vista is 10 euro cent al te veel...
De meeste windows laptops zijn dik, lelijk en hebben lage resoluties,
zelfs die dure Toshiba machines.
Is Microsoft bang voor Apple?
10 april 2009 - 15:52    reactie #16
geplaatst door: Peter Villevoye
Veel mensen vergeten dat Apple een behoorlijke concurrent is
t.o.v. andere merken/fabrikanten van PC's. Het is dan misschien
het enige merk (van belang) zonder Windows, maar als fabrikant
is het een behoorlijk grote jongen ! Volgens mij staat Apple vaak
hoog in de Top 5 van hardware-boeren, vergis je daar niet in.

Dus als de spot vooral erop gericht is om PC-merken te promoten
zonder Windows af te vallen, dan is Apple de gezamenlijke vijand
die ze best als A-merk mogen beschouwen.
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Is Microsoft bang voor Apple?
10 april 2009 - 17:38    reactie #17
geplaatst door: error
Ha ha: met de bijzin "they're kind of popular at this age" van de moeder, lopend naar de Mac-afdeling en wijzend op haar 11-jarige zoon wil de afdeling Marketing van Microsoft ons zeggen dat Macs voor kinderen zijn.

Sure.
Is Microsoft bang voor Apple?
10 april 2009 - 18:45    reactie #18
geplaatst door: Ziegler
Gevat zijn de spotjes zeker. Wat dat betreft geen problemen. Ik denk dat ze tot op zekere hoogte ook wel effectief zijn. Het probleem is en blijft dat ze een ander merk moeten afkatten, om er zelf sterker uit te komen. Overigens deed/doet Apple dat al jaren . . . . . .
Is Microsoft bang voor Apple?
10 april 2009 - 18:56    reactie #19
geplaatst door: werner
Gevat hmm..? Dat ze een bepaalde doelgroep willen bereiken en waarschijnlijk lukt dat ook, wil ik geloven.
Maar gevat, nee. Het maakt op mij een knullige en domme indruk. Zoals je weleens ziet in advertenties
waarin het product van de concurrent onvoordelig en in zwart/wit wordt vertoond en het eigen product
stralend & in kleur.
Is Microsoft bang voor Apple?
10 april 2009 - 19:05    reactie #20
geplaatst door: Ziegler
Je bedoelt zoals in deze serie?
http://www.apple.com/getamac/ads/

Is Microsoft bang voor Apple?
10 april 2009 - 20:11    reactie #21
geplaatst door: karel apple
>"BllleeeuuuuuRaaaaaay...!"

Ik heb even naar de specs gekeken van de Sony,

Integrated Graphics Processor en een schermresolutie van1600 x 900 ?

Lekker Blue Ray kijken...  :tounge:

(12 fps?)
Is Microsoft bang voor Apple?
10 april 2009 - 20:39    reactie #22
geplaatst door: MacFrankie
Dit is een goedkope Sony laptop! Nog niet zo goedkoop als jouw kritiek op het apparaat jammer genoeg...

Je hebt ook duurdere en betere Sony Vaio laptops, die wel de volledige Full HD resolutie weer kunnen geven.

Daarnaast hebben alle Sony Vaio's (dus ook die goedkope) een HDMI aansluiting, zodat je optimaal van BD's kunt genieten als je 'm op een Full HD TV aansluit. Met 24 frames per seconde, zoals de film voor de bioscoop opgenomen is.
Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
Is Microsoft bang voor Apple?
10 april 2009 - 21:41    reactie #23
geplaatst door: karel apple
Jammer dat je mijn kritiek als 'goedkoop' bestempelt, maar de Vaio uit de reclame heeft m.i. een onbruikbare BR speler, want ik geloof er niks van dat de HDMI aansluiting buiten de grafische kaart om functioneert.

Net zoals de 'tech-savy' koper uit de tweede reclame geilt op 4 GB geheugen, terwijl hij een ding koopt met de home edition van Windoos die maar 3GB kan adresseren....

Oftewel: mijn kritiek richt zich op het spotje en niet op jouw commentaar.
Is Microsoft bang voor Apple?
11 april 2009 - 00:15    reactie #24
geplaatst door: MacFrankie
Als je niets anders draait, kun je met de goedkope Sony naar een vloeiend beeld van een BD kijken. Shared memory grafische kaarten zijn geen snelheidsmonsters, maar worden steeds capabeler. Net zoals de processoren; er zit een Core 2 Duo in, dat is niet meer vergelijkbaar met de Pentium Mobile (gebaseerd op de Pentium III) die 2 jaar geleden in laptops zaten.

Ik moet je overigens bekennen dat ik van dit goedkope model niet weet of de HDMI aansluiting alle kwaliteiten, resoluties en frame rates (720p, 1080i, 1080p, 24p) ondersteunt, of dat het beperkt is. De duurdere Vaio's ondersteunen wel alles.

Eigenlijk vond ik jouw kritiek onterecht en kort door de bocht, combineer dat met een "goedkope" laptop, en je hebt goedkope kritiek. Dat was misschien onterecht en te kort door de bocht van mij, dus misschien had ik het bij "onterecht" en "te kort door de bocht" moeten houden. Mijn excuses daarvoor!

Sony maakt mooie dingen, maar zolang daar Windows op draait, haal je lang niet alles uit de hardware wat erin zit. Neem bv de onlogische geheugenbeperking van 3 GB.
Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!