Apple's Rendezvous heet vanaf nu Bonjour
14 april 2005 - 23:15   
geplaatst door: Ger Nijkamp
[img=right]http://www.freespace.nu/files/939_1113512898.jpg[/img]Apple heeft de zero-config netwerk methode 'Rendezvous' van Mac OS X nu definitief omgedoopt tot 'Bonjour'[/b]. Met Bonjour kun je zonder het ingeven van allerlei netwerkgegevens apparaten via een netwerk met elkaar laten communiceren. Zo kan een netwerkprinter automatisch door de Mac herkend worden. De nieuwe naam voor deze netwerktechnologie van Apple circuleerde al enige tijd in geruchtencircuit.

Apple kreeg problemen met het gebruik van de naam 'Rendezvous' omdat deze al in gebruik was door Tibco Software. Augustus 2003 werd Apple aangeklaagd wegens inbreuk op het merkrecht. Uiteindelijk is deze zaak geschikt tussen beide partijen. Onderdeel van die schikking is blijkbaar geweest dat Apple de naam 'Rendezvous' moest laten vallen.
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Apple's Rendezvous heet vanaf nu Bonjour
14 april 2005 - 23:34    reactie #1
geplaatst door: Robert
Ben een redelijk trouwe MacFreak, maar 'Bonjour'? :blink:

Misschien dat dat bij Amerikanen werkt, maar hier klinkt het wel erg 'cheesy'...

What next?

Voilà? :happy:  
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Apple's Rendezvous heet vanaf nu Bonjour
14 april 2005 - 23:49    reactie #2
geplaatst door: TLM
Ja Voila, misschien wordt dat wel een nieuwe naam voor Spotlight (in de trant van 'Voila' ik heb iets gevonden) als weer eens blijkt dat één of andere firma die al in gebruik heeft en geregistreerd  :happy:  :woot:


TLM

(Bewerkt door TLM om 23:50, 14-04-2005)
Apple's Rendezvous heet vanaf nu Bonjour
15 april 2005 - 00:17    reactie #3
geplaatst door: artiecad
Volgende versie : au revoir :sigh:
<><  Blij dat ik nog leef !
Apple's Rendezvous heet vanaf nu Bonjour
15 april 2005 - 07:39    reactie #4
geplaatst door: ee
De Nederlandse vertaling wordt Comment ca va, comme ci, comme ci, comme ci, comme ca!

:crazy:

(Bewerkt door ee om 8:23, 15-04-2005)
En dus...
Apple's Rendezvous heet vanaf nu Bonjour
15 april 2005 - 13:11    reactie #5
geplaatst door: TLM
En voor de duivenbond wordt dat dan ... ah je weet wel :wink:  :happy:


TLM
Apple's Rendezvous heet vanaf nu Bonjour
16 april 2005 - 10:38    reactie #6
geplaatst door: heuvelrach
Ik had een beetje verwacht dat dit in 10.3.9 al zou zijn veranderd, maar kennelijk houden ze zich strikt aan de overgang naar 10.4 voor de naamswijziging. Overigens vond ik Rendezvous al niet zo'n aantrekkelijke naam, dus BonJour maakt voor mij niks uit.
iMac alu 20", 2,4Ghz, 320 GB, 2GB, OS X 10.6
Apple's Rendezvous heet vanaf nu Bonjour
19 april 2005 - 17:01    reactie #7
geplaatst door: macfreeknl
Voor de geïnteresseerden in ZeroConf: Ik heb a.s. donderdag afgesproken met Stuart Cheshire, auteur van RFC 3927 (Link Local IPv4 addressen), en medewerker van Apple verantwoordelijk voor Bonjour, de ZeroConf (voorheen RendezVous) implementatie voor wat betreft multicast DNS (mDNS) en DNS Service Discovery (DNS-SD). Hij zal a.s. donderdag 21 april een praatje geven aan de Universiteit van Amsterdam om 15:00. Het is semi-publiek, maar als je geïnteresseert bent om er bij te zijn, stuur dan een mailtje naar fdijkstr@science.uva.nl, en ik geef de details door. Hint: je kan het mooi combineren met de MacExpo!