[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/Amazon_Logo_Nieuw.jpg[/img]We hebben het de afgelopen jaren al vaker gehad over de manieren waarop Google almaar meer en meer over ons te weten komt. En Google is de enige niet die er achter is gekomen dat gebruikers een hoop geld waard kunnen zijn, Facebook kan er bijvoorbeeld ook wat van.
Nu heeft Amazon ook een tablet,
de Kindle Fire, met een browser die Silk heet. En op Silk zijn ze erg trots bij Amazon, getuige het onderstaande filmpje.
Amazon zelf noemt Silk Amazon's Revolutionary Cloud-Accelerated Web Browser, maar ik zou erg graag precies van Amazon willen weten hoe dit werkt.
Want als dit betekent dat Amazon alles, maar dan ook echt alles, dus werkelijk iedere klik, iedere pagina die je op de Fire bekijkt, en iedere advertentie die je ziet, kan zien op zijn eigen servers, dan lijkt me dat een inbreuk op de privacy op een schaal die we nog niet eerder hebben gezien.
Het lijkt dus een interessant idee, maar de haken en ogen lijken mij eerlijk gezegd op dit moment nog het grootst.