Meer iPhone nieuws en geruchten
28 februari 2008 - 22:05   
geplaatst door: karel apple
[img=right]http://www.macfreak.org/base/data/news/images/iphone_small.jpg[/img]Na het bekend maken van het special event op 6 maart aanstaande gonst het weer van de nieuwtjes en geruchten rond de iPhone.

Een samenvatting van vandaag:

Eerst de feiten
De iPhone wordt op 14 maart door O2 in Ierland geïntroduceerd
prijzen: € 399,- ( 8 GB) en € 499,- (16 GB) met 18 mnd contract
abonnementen vanaf € 45,- per maand (175 minuten/1GB data)

De Jailbreak voor versie 1.1.4 is uit

Apple maakt zich geen zorgen over de ge-unlockte telefoons. In een vraaggesprek op het Goldman Sachs Technology Investment Symposium zei Apple's COO Tim Cook desgevraagd dat Apple dat als een goed teken beschouwt. Temeer daar het merendeel van de unlocked telefoons in landen wordt gebruikt waar de iPhone nog niet officieel beschikbaar is.

Op de vraag waarom Apple niet zelf unlocked iPhones verkoopt volgde wel een interessant antwoord: Apple would have had to have two phones. Chose against it in order to simplify learning process. Apple is not married to the single, exclusive carrier model. Apple is married to making the best possible products for users, that's all.

Oftewel: Apple heeft voor één strategie en één telefoon gekozen om het leerproces te versimpelen. Maar Apple is niet getrouwd met het exclusieve carrier model. Apple wil gewoon het best mogelijke product voor de gebruikers in de markt zetten. Kortom: deze uitspraak maakt potentieel de weg vrij voor een multi-carrier introductie in landen die dat wettelijk vereisen of waar dat om andere redenen opportuun is.

Hij bevestigde ook nog maar eens dat de prognose van 10 miljoen iPhones dit jaar nog steeds haalbaar lijkt. Voor de geïnteresseerden: de hele presentatie (45 minuten) is als podcast te beluisteren.

Kennelijk zijn deze woorden goed aangekomen bij de investeerders, want het AAPL aandeel springt weer omhoog.

Aan de geruchtenkant kunnen we nog het volgende melden:
T-Mobile komt binnenkort in Oostenrijk met de iPhone, aanwijzingen daarvoor waren er al eerder, maar zijn nu concreet aanwezig in de 1.1.4 update.

En tenslotte in de voortdurende reeks voorspellingen waneer de 3G iPhone uitkomt: Appleinsider weet nu te melden dat de 3G iPhone voorzien van Infineon chips medio 2008 gaat komen.
Meer iPhone nieuws en geruchten
29 februari 2008 - 12:35    reactie #1
geplaatst door: lector
Ik vind het heel verstandig, dat Apple zo'n multi-carrier introductie niet uit de weg gaat, maar
is zoiets hetzelfde als simlock vrij, zodat ieder zijn eigen telecomprovider kan houden en kan kiezen? Of worden er een paar per contract 'aangewezen' en moeten we het daar mee doen.  :smile:
Zomaar wat gedachten, die bij me opkomen.
Overigens, dank je wel voor deze uitstekende berichtgeving.  :smile:
Meer iPhone nieuws en geruchten
29 februari 2008 - 12:44    reactie #2
geplaatst door: mvdg
De reden waarom Apple voor single carrier heeft gekozen kan best te maken hebben met 'leerervaring' maar heeft volgens mij vooral ook financiële redenen. Apple krijgt een fiks aandeel van de abonnementskosten die de aanbieders verkopen. Zo'n contract krijgen ze natuurlijk alleen rond als ze een exclusiviteitsbeding afspreken. Als iedereen zomaar de iPhone kan gaan verkopen, gaan bedrijven als AT&T niet zulke hoge bedragen betalen (geschat wordt dat voor elke iPhone-abonnee in de VS AT&T 15 dollar per maand aan Apple betaalt!)

Voor Apple wordt het dus kiezen: óf een bredere verkoop van de iPhone bij meerdere telco's, óf hoge bedragen blijven vangen van de telco's. Beide zal niet gaan werken, dat laten de telco's niet gebeuren.
Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
Meer iPhone nieuws en geruchten
29 februari 2008 - 15:02    reactie #3
geplaatst door: Calvin
Apple's iPhone volgende maand in Nederland - Exclusief!


Een bron binnen T-Mobile heeft tegen All About Phones bevestigd dat de iPhone naar alle waarschijnlijkheid volgende maand op de Nederlandse markt is. Onduidelijk is nog welke prijzen hij precies zal gaan krijgen.

Gisteren rolde bij de redactie van All About Phones een mailtje binnen van een medewerker van T-Mobile. Volgens hem zijn ze op dit moment druk bezig met de voorbereidingen voor de introductie van de iPhone die eind Maart in Nederland moet gaan plaatsvinden onder de T-Mobile vlag. Hij kon nog geen prijzen melden omdat die intern nog niet bekend zijn gemaakt aan iedereen. Echter wist de bron te melden dat intern nu de geluiden steeds harder worden over de iPhone en dat het nu zo goed als zeker is dat het toestel er echt volgende maand aan zit te komen.

Het wordt echter wel interessant of de iPhone wel of niet gesimlocked zal zijn bij de roze provider. Aangezien alle nieuwe toestellen tegenwoordig simlock vrij worden verkocht door T-Mobile in verband met de overname van Orange, kan dit misschien ook gaan gelden voor de iPhone. De bron binnen T-Mobile wist hierop nog niks te zeggen. Binnenkort hopen we meer informatie te hebben.
-= Back by popular demand =-
GetdropBox.com
Meer iPhone nieuws en geruchten
29 februari 2008 - 19:20    reactie #4
geplaatst door: iMakker
Eerlijkheid gebied mij om na M$ te spreken van Appl€  :boring:
Want zoveel mogelijk € of $ is de enige reden waarom het ding in de Lage Landen nog niet te verkrijgen is. :thumbs-down:
Switcher °17-05-2003
iMac 27" 5K - iPhone 12 Pro - iPad Pro - AppleTV 4K
Meer iPhone nieuws en geruchten
29 februari 2008 - 19:20    reactie #5
geplaatst door: iMakker
Eerlijkheid gebied mij om na M$ te spreken van Appl€  :boring:
Want zoveel mogelijk € of $ is de enige reden waarom het ding in de Lage Landen nog niet te verkrijgen is. :thumbs-down:
Switcher °17-05-2003
iMac 27" 5K - iPhone 12 Pro - iPad Pro - AppleTV 4K