Tip: bedien je iDevice op een andere manier
13 maart 2014 - 08:46   
geplaatst door: de Redactie
http://www.macfreak.nl/modules/news/images/tip.gif
Tip: bedien je iDevice op een andere manier
Eén van de dingen waarin iOS uniek in lijkt is het enorme aantal mogelijkheden die 'ingebouwd' zijn om een iPhone, iPod touch of iPad te besturen voor mensen met een handicap. Zo kwamen we een uitleg op het web tegen hoe je een iDevice op een andere manier kan bedienen, bijvoorbeeld door het maken van hoofdbewegingen.

Hiervoor ga je naar Instellingen > Algemeen > Toegankelijkheid > Schakelbediening en zet die aan, terwijl je het "Automatisch scannen" daaronder uitzet (je krijgt dan een waarschuwing te zien waarin staat dat Schakelbediening de manier is waarop je je iDevice bedient

Tik dan op "Schakelaars" en kies voor Voeg schakelaar toe... > Camera. Hier kan je kiezen voor "Hoofd naar links bewegen" en "Hoofd naar links bewegen", wij stelden in dat met ons hoofd naar links bewegen het volume zachter zette, en naar rechts juist harder.

Je krijgt nu aan de linker- en rechterkant van het scherm aan de uiterste randen dunne blauwe strepen te zien, zodat je weet dat de functie inderdaad geactiveerd is. En inderdaad werkt het allemaal als een zonnetje en dus hebben we lekker met ons hoofd naar links en naar rechts zitten wiebelen, terwijl de iPhone keurig het geluid harder en zachter bleef zetten.

Als je plaatjes bij deze uitleg wilt dan kan je die hier vinden, alleen is de uitleg zelf daar in het Engels. De titel daar is "How to Control Your iPhone Using Head Gestures", maar wij hebben het ook op een iPad (derde generatie) getest en daar werkte het ook.

Omdat we al onze iDevices al op iOS 7.1 hebben staan kunnen we niet testen of dit op iOS 7 tot en met 7.0.6 werkt. Als iemand in de reacties laat weten hoe dat zit kunnen we dit nieuwsbericht aanpassen.



Tip: bedien je iDevice op een andere manier
13 maart 2014 - 09:13    reactie #1
geplaatst door: bigmac
En wat doet "assistive touch" dan?
De groeten
Tip: bedien je iDevice op een andere manier
13 maart 2014 - 10:03    reactie #2
geplaatst door: roel22
Zodra ik bij "schakelaar" ben kan ik geen camera selecteren.
Ik heb een iPhone 4, kan het daar aan liggen?
Tip: bedien je iDevice op een andere manier
13 maart 2014 - 10:49    reactie #3
geplaatst door: Robert
@ bigmac: zet maar aan, dan zie je meteen wat je dan krijgt (de mogelijkheid om zelf bepaalde 'gestures' toe te voegen).

@ roel22: is goed mogelijk dat het dit niet op iets oudere iDevices werkt (waarschijnlijk dan ook niet op een iPad 2).
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Tip: bedien je iDevice op een andere manier
13 maart 2014 - 10:55    reactie #4
geplaatst door: tactac
Het is wel geinig al vind ik het niet lekker werken. Er zijn teveel instelmogelijkheden en hij kan mijn gezicht telkens niet vinden. Dat scannen met die blauwe lijnen is ook irritant.
Tip: bedien je iDevice op een andere manier
13 maart 2014 - 11:23    reactie #5
geplaatst door: aandewiel
Heb even naar die instellingen gekeken. Er gaat een wereld open, wat een mogelijkheden. Ben benieuwd hoe en of een lichamelijk beperkt iemand hier gebruik van maakt. Mooi dat het er is.

Klein foutje in de tekst. Er staat twee keer "Hoofd naar links bewegen".