[img=right]http://cmgm.stanford.edu/~cparnot/xgrid-stanford/html/goodies/GridStuffer-icon.png[/img]In Wired stond enkele weken geleden een artikel over het verleden, heden en de toekomst van Internet. Daarin werd het beroemde motto van Sun gememoreerd: "
The Network is the Computer". In het artikel ging men steeds dieper in op de gedachte dat het Internet ervoor zorgt dat alle computers ter wereld samen eigenlijk één grote kennismachine zijn aan 't worden - als we dat willen, uiteraard.
Voorbeelden daarvan zijn clusters of "grids" waarin lummelende computers hun niksnuttende tijd besteden aan het meerekenen aan wetenschappelijke projecten in plaats van met de Flurry-screensaver te spelen.
Charles Parnot werkt op de afdeling Moleculaire en Cellulaire Fysiologie aan de Universiteit van Stanford (Californie). Hij gebruikt "
Xgrid" om grote berekeningen uit te voeren aan de beta-2-adrenerge receptor (een adrenaline bindend eiwit) waardoor hij meer inzicht hoopt te krijgen in de receptor en zijn rol in het bepalen van het hartritme.
Samen met Charles Parnot hebben
Mek&Tosj (Alexander Griekspoor en Tom Groothuis) een
dashboard-widget gemaakt die de status weergeeft van het
grootste Xgrid-cluster ter wereld. Nu kunnen alle deelnemers (en ook niet-deelnemers) zien wat er gedaan wordt met de door hen beschikbaar gestelde rekenkracht.
Charles nodigt daarbij ook iedereen natuurlijk uit om computers bij zijn cluster aan te sluiten en te helpen de wetenschap sneller vooruit te laten gaan.