geplaatst door: odo
http://www.macfreak.nl/modules/news/images/Mountain-Lion-Icoon.jpg
Mac Pro met Mountain Lion werkt met veel PC-videokaarten
Sinds het uitkomen van Mountain Lion blijkt de Mac Pro plotseling met veel meer videokaarten, die eigenlijk alleen voor de PC bedoeld waren, te kunnen werken. Dat kon daarvoor ook, maar dan moesten er vaak allerlei ingewikkelde handelingen uitgevoerd worden voordat het werkte.

Dit zou werken in Mac Pro's vanaf 2008 en dus alleen in combinatie met OS X 10.8/Mountain. De informatie is nog vrij vers, maar gebruikers melden dat je de kaart er zo in kan prikken zonder verder gedoe. Interessant genoeg voor degenen die genoeg hebben van de zwaar beperkte en verouderde keuze die Apple zelf biedt.

De bron hiervoor is te vinden op MacBidouille (in het Frans), en ook hier op Mac Gamer, waar je onder het kopje 'Mountain Lion' het volgende vindt: "For OS 10.8, the process is greatly simplified. Just install the hardware and you’re good to go."

Dit is natuurlijk geen garantie dat alle kaarten zullen werken, en het lijkt dan ook nog steeds een goed idee om eerst even uit te zoeken of de kaart van jouw keuze het ook zo makkelijk gaat doen onder Mountain Lion. Maar het feit dat er nu veel meer kaarten gebruikt kunnen worden is natuurlijk wel prima nieuws.
Mac Pro met Mountain Lion werkt met veel PC-videokaarten
31 augustus 2012 - 10:20    reactie #1
geplaatst door: het ModeratorTeam
Interessant nieuws voor veel leden met een Mac Pro, en dus even naar de nieuwsberichten verplaatst.
met vriendelijke groet, het ModeratorTeam
Mac Pro met Mountain Lion werkt met veel PC-videokaarten
31 augustus 2012 - 10:37    reactie #2
geplaatst door: Kenneth B Done
Wellicht een goedmakertje voor die zogenaamde 'update' op 12 juni? Hebben Mac Pro-gebruikers ook eens een meevallertje!
MacPro 3 Ghz 8 GB RAM 6 TB Decklink Intensity Pro
Mac Pro met Mountain Lion werkt met veel PC-videokaarten
31 augustus 2012 - 11:06    reactie #3
geplaatst door: Macnum
Misschien een rare gedachtenkronkel, maar ik moest na het lezen van dit bericht aan twee dingen denken:
- zou Apple onze Neel in Brussel voor willen zijn ivm mogelijke koppelverkoop?
- zou Apple zijn OS ook voor PC's geschikt aan het maken zijn

De tijd zal het leren.  :wacko:
Mac Pro met Mountain Lion werkt met veel PC-videokaarten
31 augustus 2012 - 11:28    reactie #4
geplaatst door: Brinky
Zeker interessant voor mijn 2009 mac pro. Maar niet te hopen dat het in een update opeens ongedaan wordt gemaakt.
Mac Pro met Mountain Lion werkt met veel PC-videokaarten
31 augustus 2012 - 12:25    reactie #5
geplaatst door: Pshot
.
Bewerkt: 31 maart 2021 - 20:45 door macqintosh
Mac Pro met Mountain Lion werkt met veel PC-videokaarten
31 augustus 2012 - 12:52    reactie #6
geplaatst door: Backspin
Voor mensen die nu enthousiast naar de winkel rennen om een pc videokaart te kopen: hou er rekening mee dat deze gaan Mac EFI bios hebben, en je dus pas beeld hebt vanaf het moment dat het inlogscherm verschijnt. Zaken als bootscherm (opstarten met option) werken dus niet.
apple certified system administrator - http://www.backspin.nl
Mac Pro met Mountain Lion werkt met veel PC-videokaarten
31 augustus 2012 - 14:04    reactie #7
geplaatst door: odo
Het mooie is natuurlijk dat je altijd nog je orginele kaart bij de hand hebt (als je hem niet verkoopt tenminste). Mocht het noodzakelijk zijn kun je hier altijd (tijdelijk) op terugvallen. Wat mij betreft wegen de voordelen ruimschoots op tegen de beperkte nadelen.
Overigens zal nog duidelijker moeten worden welke kaarten nu precies het meeste voordeel opleveren en welke applicaties er pecies baat bij hebben. Uit de berichten lees ik dat CS apps in ieder geval stukken sneller draaien en sommige 3D apps hebben er ook baat bij. Nog even afwachten wat er de komende tijd nog aan ervaringen gaat binnenstromen.
Mac Pro met Mountain Lion werkt met veel PC-videokaarten
31 augustus 2012 - 16:51    reactie #8
geplaatst door: cbrouwer
.....mijn GeForce 8800GT begeeft het langzaam  :confused:  (bekent probleem met deze kaart), voor mij dus wel een mooie oplossing... :satisfied:
Mac Mini 24GB M4, Mac Pro 2x2,8 Xeon, 20 GB RAM, ATI Radeon HD 5770 , 3x HDD+ 1x SSD
23" cinema display, iPhone 12 Mini 128GB
Mac Pro met Mountain Lion werkt met veel PC-videokaarten
7 september 2012 - 12:16    reactie #9
geplaatst door: odo
PC-kaarten of niet, Nvidia heeft zojuist op de IBC de nieuwe Quadro k5000 aangekondigd voor de MacPro. Jammer genoeg kun je voor de prijs van deze kaart ook een MacPro kopen.