geplaatst door: Robert
http://www.macfreak.nl/modules/news/images/tip.gif
Mac tip: Boot Camp op harde schijf van 3 TB of meer
Als je een harde schrijf hebt van drie terabyte of groter en je wilt Boot Camp installeren dan heb je een probleem, want Boot Camp Assistant ondersteunt alleen maar schijven tot 2,2 terabyte.

Een uitgebreide uitleg van hoe je dit wel voor elkaar kan krijgen is te vinden op deze pagina van Twocanoes Software, da makers van het populaire programma Winclone.

De uitleg is helder en duidelijk opgeschreven, met plaatjes er bij, zodat het volgens ons erg makkelijk is voor iedereen om te volgen. Om het voor elkaar te krijgen heb je niet meer nodig dan het Schijfprogramma (Disk Utility) en Terminal. In dat laatste programma hoef je alleen maar één commando in te voeren en dat hoef je alleen maar te kopiëren en in Terminal te plakken.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Mac tip: Boot Camp op harde schijf van 3 TB of meer
3 januari 2013 - 10:02    reactie #1
geplaatst door: MacFrankie
Volgens mij voorkom je zonder deze tip veel problemen, want een Mac zonder Windows is een betere Mac dan een Mac met Windows!
 :cool:
Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
Mac tip: Boot Camp op harde schijf van 3 TB of meer
3 januari 2013 - 10:05    reactie #2
geplaatst door: Robert
Tja, ik heb zelf Boot Camp op één Mac staan omdat ik het ooit nodig had voor m'n Navigatie-apparaat. Sinds dat niet meer zo is (navigatie gebeurt allang met m'n iPhone) heb ik die partitie nooit meer gebruikt.

Maar ik gok dat er toch mensen zijn die het wel nodig hebben...  :wink:
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Mac tip: Boot Camp op harde schijf van 3 TB of meer
3 januari 2013 - 11:05    reactie #3
geplaatst door: Pieterr
Als ik het goed begrijp ligt het probleem in het feit dat Apple in Boot Camp nog gebruik maakt van MBR om Windows te kunnen booten, terwijl Windows versies vanaf Windows 7 in staat zijn om van GPT te booten. Hopelijk komt Apple zelf snel met een oplossing zodat dit soort hacks niet meer nodig zijn. 3TB schijven worden immers nu ook ingebouwd door Apple zelf.



Citaat

In order for a Mac to boot Windows, a standard OS X partitioned disk (called "GPT formatted") includes a Master Boot Record partition table at the start of the drive.

"One experiment is worth a thousand expert opinions."
Mac tip: Boot Camp op harde schijf van 3 TB of meer
4 januari 2013 - 10:18    reactie #4
geplaatst door: Kenneth B Done
Ik heb ooit, jaren geleden, een boot camp partitie gehad. Maar nu draai ik Windows via Parallels op een SSD. Mac Pro 2006. Snel zat!
MacPro 3 Ghz 8 GB RAM 6 TB Decklink Intensity Pro
Mac tip: Boot Camp op harde schijf van 3 TB of meer
4 januari 2013 - 10:47    reactie #5
geplaatst door: MacFundamentalist

Citaat
Pieterr om 11:05, 3-01-2013
Als ik het goed begrijp ligt het probleem in het feit dat Apple in Boot Camp nog gebruik maakt van MBR om Windows te kunnen booten, terwijl Windows versies vanaf Windows 7 in staat zijn om van GPT te booten


Boot Camp heeft een manier van werken die vooral op compatibilliteit met oudere OSen gericht is, aangezien deze een speciale MBR klaarzet voor de Windows-omgeving, en rest van de HD deels afschermt. Als je bij het opstarten met optie ingedrukt op het Windows-symbooltje klikt dan zie je je Mac overschakelen van UEFI naar BIOS.

Apple zal er wel mee bezig zijn om hun support files naar EFI boot uit te breiden, zodat die MBR/BIOS laag binnenkort niet meer nodig is.
Er zijn 10 soorten mensen: zij die binair kunnen lezen, en de rest :-)
----
Apple & Windows systeembeheer, IT Security, Webfiltering, Hyper-V & VMWare