Meer details over Photoshop CS4
23 september 2008 - 10:16   
geplaatst door: Robert
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/Adobe_logo.jpeg[/img]Met de officiële aftrap voor het uitbrengen van de CS4 Suite is ook het embargo opgeheven en komen de eerste details naar buiten, en dan met name wat betreft de nieuwe versie van Photoshop. En Stephen Shankland heeft op zijn Cnet-blog Underexposed een artikel staan waar de belangrijkste vernieuwingen in PS CS4 op een rijtje staan.

Als eerste: Content-Aware Scaling. Met deze functie selecteer in een foto die je van formaat wilt veranderen eerst wat je belangrijk vindt in die foto en Photoshop houdt daar dan rekening mee. Daarbij herkent Photoshop huidtonen, zodat mensen de voorrang krijgen en dus niet zomaar uit beeld verdwijnen. Op Underexposed staan voorbeelden, en visueel is het veel makkelijker te begrijpen dan dat het in woorden uit te drukken is.
Verder zijn de mogelijkheden om non-destructief je beelden aan te passen met o.a. Curves, Hue/Saturation en Levels zo verbeterd dat je door veel minder meldingen heen hoeft te worstelen. En de samenwerking met Lightroom is ook behoorlijk vooruit gegaan.

Het goede nieuws is ook dat de geruchten dat Photoshop CS4 de chip op de grafische kaart zal gebruiken voor het sneller verwerken van de data blijken te kloppen. Tegelijkertijd blijkt dat Pixel Bender, de techniek waarmee je veel sneller pixels zou kunnen aanpassen, vergeleken met bijvoorbeeld het toepassen van een filter, niet op tijd klaar was om met deze release mee te liften. Maar gelukkig heeft Adobe de Pixel Bender Toolkit via Adobe Labs beschikbaar gesteld.

Verder zijn er natuurlijk ook de interface met tabs en de mogelijkheid om nu 3D-beelden te kunnen verwerken in deze versie van Photoshop, maar dat is hier al in een nieuwsbericht ter sprake geweest.

Meer details zijn te lezen op de Underexposed-pagina.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Meer details over Photoshop CS4
23 september 2008 - 16:46    reactie #1
geplaatst door: ofbroekema
Zo op het eerste gezicht weinig revolutionair vernieuwend. Content-aware scaling bestond ook al in een ander pakket. Hopelijk is het nog vriendelijker geworden om te gebruiken en is de snelheid toegenomen.

Xofb
Appeltje valt niet ver van de boom...
Meer details over Photoshop CS4
23 september 2008 - 16:53    reactie #2
geplaatst door: Peter Villevoye
Dat content-aware scaling is niet goed uitgelegd, hierboven.
De functie werkt op basis van een door de gebruiker aan te
maken masker (bijv. mensen beschermen). Het beeld wordt
dan uitgerekt of geknepen in de niet-beschermde gebieden.
Een prima functie die veel (perspectief) klonen en klooien
zal vervangen !
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Meer details over Photoshop CS4
23 september 2008 - 16:55    reactie #3
geplaatst door: Robert

Citaat
Peter Villevoye om 16:53, 23-09-2008
Dat content-aware scaling is niet goed uitgelegd, hierboven.


"Met deze functie selecteer in een foto die je van formaat wilt veranderen eerst wat je belangrijk vindt in die foto en Photoshop houdt daar dan rekening mee."

En bovendien een link naar een artikel met foto's, lijkt me toch voldoende?
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Meer details over Photoshop CS4
23 september 2008 - 18:26    reactie #4
geplaatst door: Peter Villevoye
(Dat van die automatische huidtinten kwam wat raar over...)
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Meer details over Photoshop CS4
23 september 2008 - 22:09    reactie #5
geplaatst door: MicHtical
Zoals ofbroekema al zei, deze techniek bestond al. Volgens mij een jaar of twee, wel handig dat het nu in Photoshop zit.

In het voorstelling vandaag werd het sterk overdreven door een VW busje tussen twee andere te persen zonder dat de belangrijke onderdelen, (wielen, koplampen,…) van vorm veranderden. Als je dit subtieler doet, zoals op de foto met de lopers aan zee is het echt niet merkbaar. Knap.

Hoewel men zich natuurlijk kan afvragen hoe de algoritmes zich gaan gedragen met een complexere foto.
Meer details over Photoshop CS4
23 september 2008 - 22:39    reactie #6
geplaatst door: Spinsels
Jammer dat er nog niet meer over de overige applicaties hier staat. Ik heb zelf al lekker veel met de webapps mogen spelen en denk dat er daar zeker flinke veranderingen/verbeteringen bij zitten. In Dreamweaver kunnen codewerkers nu ook goed met javascript werken en werkt de code hinting ook met je eigen classes (lekker voor andere Ajax frameworks die je kunt gebruiken). Ook stijl (css) management is goed verbeterd. Verder kun je met Fireworks nu prima interactieve mockups maken (in PDF). Flash heeft ook al sterke verbetering vooral voor de animatie makers (en leuke skelet gereedschappen) en veel meer mogelijkheden met de eigenschap panelen die nu meer weg hebben van de panelen in bv After Effects. Daarnaast vooral sterk verbeterde 'samenwerk' mogelijkheden tussen de software en ook de verschillende projectmedewerkers. (of freelancers die heen-en-weer moeten mailen)
Ik denk dus dat voor veel web-gerichte designers en ontwikkelaars er voldoende 'meer' zit om naar CS4 te gaan.

-> e-learning en consultancy <-
Meer details over Photoshop CS4
24 september 2008 - 16:03    reactie #7
geplaatst door: Spooter
Verder kan je met de nieuwste generatie Macbook Pro ook gebruikmaken van je trackpadje (vergroten/verkleinen, roteren).

Ik moet zeggen: dat werkt best leuk (soms te gevoelig zou ik zeggen)