Steve Jobs benadrukt dat de PPC nog prima voldoet
7 juni 2005 - 13:03    reactie #25
geplaatst door: Ger Nijkamp
Citaat
Pb2k om 10:41, 7-06-2005
ik wil heel graag 2 identieke Intels met OSX en Windows vergeleken zien. Net als vroeger, ten tijde van de "megahertzmythe".

Het is het niet wat je vroeg, maar in dit artikel kun je wél de verschillen tussen de PPC en Pentium zien. Mr. Barret heeft ze blijkbaar al onder handen gehad. Wel even de begeleidende tekst goed lezen, want het is géén 1:1-vergelijking. Het geeft alvast een inzicht.

[ Ger ]
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Steve Jobs benadrukt dat de PPC nog prima voldoet
7 juni 2005 - 13:22    reactie #26
geplaatst door: backspinner
@JH: je kan weer terug naar 6 als je wilt

dat kan dus niet met Tiger, je bent verplicht om 7 aan te schaffen, maar dat is off-topic hoewel wel relevant

het probleem is dat Rosetta alleen een G3 emuleert en een heleboel dingen niet. er is een grote lijst met uitzonderingen dus ik zou maar oppassen met te enthousiast zeggen dat het allemaal geen probleem gaat worden.

verder is de backwards compatibiliteit mogelijk NUL, programma's voor die intel machines draaien dus niet op de machines die ik ook in bezit heb (tenzij ze als dubbele binary worden geleverd, maar dat is maar de vraag of iedereen dat doet). Ik bedoel als je nu een programma op je desktop hebt, dan kun je het ook gebruiken op je laptop in veel gevallen en dat kan dan dus misschien niet meer. ja apple zegt nu van wel maar ze zeggen wel meer.

ik wil niet kniezen maar het is ook weer niet zo dat er geen issues zijn.
<uw wens is mijn gedachte>
Steve Jobs benadrukt dat de PPC nog prima voldoet
7 juni 2005 - 13:31    reactie #27
geplaatst door: Kapotlood
Backspinner;
Het is heel goed mogelijk dat programma's wél op Intel en IBM kunnen draaien ;)
Zoiets is systeemgewijs al eens eerder gedaan... met de overgang van OS9 naar OSX.

Maar of ze dat nu doen is denk ik maar de vraag.... ik ben wel benieuwd hoe soepel/goed
alles draait op een intel-chip :)
Steve Jobs benadrukt dat de PPC nog prima voldoet
7 juni 2005 - 13:37    reactie #28
geplaatst door: backspinner
volgens de documenten van Apple gaan ze met Rosetta een G3 emuleren, dus geen G4 of een G5. dus geen altivec, geen 64bit, geen grote hoeveelheden geheugen. ook geen kernel dingen en geen pref dingen. ze proberen het dus wel en het zal voldoende zijn voor de meeste eenvoudige programma's (wat photoshop dus blijkbaar is)

wat betreft die dubbele binary programma's, dat is een commerciele keuze van de ontwikkelaar. je kunt ze met PPC en zonder PPC en alleen Intel dus maken. het is dus helemaal niet gezegd dat alles compatible blijft.
<uw wens is mijn gedachte>
Steve Jobs benadrukt dat de PPC nog prima voldoet
7 juni 2005 - 20:17    reactie #29
geplaatst door: imacjeroen
bij mij is de stream mooi aan het doorlopen. IS gewoon niet aan het haperen enzo. :thumbs-up:
Steve Jobs benadrukt dat de PPC nog prima voldoet
7 juni 2005 - 21:02    reactie #30
geplaatst door: Peter Villevoye
@Backspinner (enkele pagina's geleden - ik ben nu pas weer thuis)

Sorry dat ik je gisteravond vroeg en voor straf naar bed stuurde.

De discussie herhaalde zich en daarbij werden door velen continu dingen
verkeerd begrepen en werden rare, misplaatste argumenten erbij gehaald.
Misschien lagen die van jou genuanceerder, maar waarom al die argwaan,
en waarom mag vooruitgang liever niks kosten ? Dat gaat gewoon niet.

Een computer is een 'duurzaam' product dat hooguit 2 à 3 jaar meegaat.
Een pennebakje gaat langer mee, dus als je ergens in wil investeren... ;-)
Ik heb ook QuickTime Pro vorig jaar oktober gekocht - keek dus ook ff sip.
Maar ik HOEF niet te updaten en ik heb al een hoop nut gehad van QT Pro.
Overigens moet ik al mijn Mac-spullen betalen met het geld dat ik verdien.
Wil ik mee gaan in de vooruitgang, dan zal ik er geld in moeten stoppen.

Maar nu speculeer ik zelf ook: dat Apple ons gaat laten bloeden voor iets
wat onredelijk weinig nut oplevert en dat iedereen per se mee moet doen.
Dat is natuurlijk nog lang niet zo aangetoond en misschien niet eens zo !

Laten we de komende maanden even afwachten.

Overigens, ik ben geen moderator maar redacteur, gopher en bewaarengel.
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Steve Jobs benadrukt dat de PPC nog prima voldoet
7 juni 2005 - 23:17    reactie #31
geplaatst door: hitchhiker

Citaat
joram om 13:31, 7-06-2005
Het is heel goed mogelijk dat programma's wél op Intel en IBM kunnen draaien ;)
Zoiets is systeemgewijs al eens eerder gedaan... met de overgang van OS9 naar OSX.


Véél betere vergelijking: met de overgang van 68k naar PPC. En alle gezeur daarom heen. Misschien zal het deze keer beter gaan, want ervaring en een OS waarmee je het beter kunt ondersteunen, maar toch.
Upgraden gaat op dezelfde manier als toen, je koopt een upgrade, onafhankelijk van je hardware. De installer maakt tijdens installeren uit wát er geïnstalleerd moet worden. Dat is iets dat ie nu ook al doet, wat dat betreft is er niks nieuws onder de zon. :withstupid:
Steve Jobs benadrukt dat de PPC nog prima voldoet
8 juni 2005 - 17:00    reactie #32
geplaatst door: heuvelrach

Citaat
vonne om 10:37, 7-06-2005
 iPod blijft nog wel een jaartje een moneymaker, dus Apple kan zich dat veroorloven.


Precies mijn gedachte. Ik denk dat Apple niet voor niks al vijf jaar OS X op Intel heeft draaien (dat was trouwens een publiek geheim, waarom toch die verbazing??). Nu ze door het succes van de iPod ineens een grote reserve hebben opgebouwd, hebben ze gedacht: This is the moment! De verkoop zal ongetwijfeld wat inzakken, hoewel dat waarschijnlijk pas echt gaat gebeuren als de eerste Intel-machines in zicht zijn. Gezien alle voorzorgsmaatregelen maak ik me geen zorgen dat ik nog een paar jaar door kan met mijn iMac G4.
Ik moet een beetje lachen om de hardcore freaks die zich nu verraden lijken te voelen. Wat kan mij het schelen op welke motor mijn Mac draait, als het maar een Mac blijft. En dat zit wel goed.  :thumbs-up:
iMac alu 20", 2,4Ghz, 320 GB, 2GB, OS X 10.6