geplaatst door: RVW
[img=right]http://www.xs4all.nl/~wester81/intel.jpg[/img]Alhoewel de eerste consumenten x86 Mac pas op 6 juni 2006 te koop is, kunnen ontwikkelaars voor 999 dollar nu al een x86 Mac kopen om hun software op te converteren en te testen. Deze Developer Transition Kit bevat naast een test-Mac ook een hele stapel documentatie en software om de programmeurs te assisteren met de overschakeling.

Inmiddels zijn is over deze prototypes al het één en ander bekend geworden. Wat opmerkelijke zaken op een rijtje:

• De gebruikte processor is een single-core Pentium 4 660 op 3,6 Ghz. Deze bevat Intel's 64 bits extensies (vergelijkbaar met de 64 bit G5) maar de huidige versie van Mac OS X ondersteunt deze nog niet. Apple benadrukt dat deze processor niet gebruikt zal worden in de eerste echte x86 Mac.

• Er wordt gebruik gemaakt van DDR2 geheugen dat loopt op 533 mhz en Serial ATA II, beide technologieën zitten nog niet in de huidige Macs. De videokaart is een Intel GMA900, deze is aanzienlijk trager dan de huidige producten van ATI en nVidia. Opmerkelijk feit: je kunt in deze Mac standaard PC-videokaarten gebruiken, er is geen speciale ROM meer nodig.

• De Mac heeft verder FireWire 400, maar geen 800. Wel is er USB 2.0 aanwezig, en die is ook bootable, in tegenstelling tot FireWire.

• Er zit geen Open Firmware meer in: in plaats daarvan bevat deze Mac een in de PC wereld veel gebruikt Phoenix BIOS. "Yes, it runs Windows." Windows XP kan zonder aanpassingen worden geinstalleerd. Rosetta is in feite een G3-emulator en kent een hoop beperkingen (zo werkt Altivec niet), maar de snelheid is behoorlijk hoog te noemen.

• Applicaties zoals iTunes en iLife '05 zijn al volledig native, en draaien op een 3,6 Ghz P4 sneller dan op een single 2,7 Ghz G5.

• Apple heeft serieus gekeken naar zowel AMD als IBM's Cell processor (uit de PS3), maar AMD viel af vanwege dezelfde leveringsproblemen als IBM, en de Cell-processor bleek in niet-game toepassingen te langzaam voor gebruik in een desktop-computer.

• Het prototype met de Pentium 4 660 op 3,6 Ghz ziet er in werkelijkheid zó uit:



Bronnen: xlr8yourmac.com en PowerPage.org
My new computer's got the clocks, it rocks! But it was obsolete before I opened the box.
You say you've had your desktop for over a week? Throw that junk away, man, it's an antique!
Your laptop is a month old? Well, that's great. If you could use a nice, heavy paperweight...
Meer informatie over de Developer Transition Kit
8 juni 2005 - 21:52    reactie #1
geplaatst door: MacFanGuy
Top artikeltje Ronald!  :worship:
Huh? Wat is dat, een PixelFreak?
Meer informatie over de Developer Transition Kit
8 juni 2005 - 22:03    reactie #2
geplaatst door: BuzzE
Kijk, dit zijn allemaal erg interessante feiten. Als een single 3.6 GHz Pentium IV sneller loopt dan een single G5 2.7 (en in sommige gevallen sneller dan een dual G5 2.7), dan zouden er in principe nu al erg snelle goedkope Intel Macs mogelijk zijn. Dat van die grafische kaarten is ook erg leuk om te horen. Ik ben heel erg benieuwd wat 2006 ons gaat brengen.
Over die app compatibiliteit maak ik me ook absoluut geen zorgen. Ik gebruik eigenlijk alleen door Apple geleverde applicaties, en die van toegewijde Apple softwarebedrijven (OmniGroup, Adobe, ...). Ik weet wel zeker dat die met Universal Binaries gaan komen, zodat ik dat hele Rosetta niet eens nodig ga hebben denk ik (al is het verrekte handig dat het er is).
Meer informatie over de Developer Transition Kit
8 juni 2005 - 22:06    reactie #3
geplaatst door: KarelWillem
N.B.: Deze Transition Kits worden niet 'gekocht', maar 'geleend'.
December 2006 mogen/moeten ze allemaal weer ingeleverd worden.

Bron? Ben ik even kwijt, sorry....

Of het dus echt klopt weet ik ook niet 100% zeker. Iemand?
Zet eens een tentje op.
---
iMac G5 1.8 20" - Powerbook G3/400 - Color Classic - Classic - iPod Photo 30Gb - http://www.etak.tk
Meer informatie over de Developer Transition Kit
8 juni 2005 - 22:08    reactie #4
geplaatst door: BuzzE
KarelWillem: Ja, dat klopt. Dat werd tijdens de keynote verteld, ze willen niet dat deze machines uiteindelijk op e-bay belanden.
Meer informatie over de Developer Transition Kit
8 juni 2005 - 22:18    reactie #5
geplaatst door: Macsel
jammer van de firewire vs  USB. Firewire is toch veel 'stabieler'? Bovendien is FW800 2x zo snel als USB.
Dat moeten ze nog maar ff veranderen als ze de mac's echt op de markt gaan brengen...
Mac mini | 21,5" iMac Fusion Drive | vintage iPad (1st g) | iPhone (4S) | Airport extreme / express | Business: 15" MBP | 24" LED monitor
Meer informatie over de Developer Transition Kit
8 juni 2005 - 22:42    reactie #6
geplaatst door: Otto

Citaat
RVW om 21:14, 8-06-2005
 Opmerkelijk feit: je kunt in deze Mac standaard PC-videokaarten gebruiken, er is geen speciale ROM meer nodig.


Omg, WAT relaxed!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Meer informatie over de Developer Transition Kit
8 juni 2005 - 22:43    reactie #7
geplaatst door: KJ
Ja dit geeft hoop. Persoonlijk hoop ik dat ze wel Open Firmware blijven ondersteunen, dat werkt toch een suk fijner dan het BIOS systeem.

edit: Ik vond zojuist deze link by thinksecret.com, rosetta benchmarks: http://www.thinksecret.com/news/0506intelxbench.html

(Bewerkt door KJ om 22:50, 8-06-2005)
KJ
Set your mind to elegant electronic music: http://www.eevolute.com
Meer informatie over de Developer Transition Kit
8 juni 2005 - 23:15    reactie #8
geplaatst door: Missundaztood
hoop ook dat de OF in de productieMac blijft zitten
misschien dat dat het verschil blijf maken, maar zal wel niet Steve Jobs kennende
Meer informatie over de Developer Transition Kit
8 juni 2005 - 23:23    reactie #9
geplaatst door: Bjinse
Die benchmarks zijn erg hoopvol. Als inderdaad iLife en Safari sowieso native zijn tegen die tijd, dan is voor mij de keuze snel gemaakt. Dat klinkt veel sneller als de huidige stand van zaken de andere kant op: PC emulatie met Virtual PC op mijn G4 laptop.
Zeker als dat dual booten in XP vervangen kan worden door seamless windows applicaties draaien via Wine o.i.d. (Misschien M$ Virtual PC ?)

Ben ik alleen benieuwd of er nog wat aan het filesysteem zal veranderen, want standaard kan XP natuurlijk niet overweg met HFS+.
Edited: Uit de bron van RVW lees ik:
"The partition format of the disk on a Macintosh using an Intel microprocessor differs from that using a PowerPC microprocessor. If your application depends on the partitioning details of the disk, it may not behave as expected. Partitioning details can affect tools that examine the hard disk at a low level."
Als dat betekent dat het juist meer lijkt op NTFS ofzo dan hoop ik dat er snel drivers voor komen om die vanuit Windows te kunnen benaderen.
Het feit dat er geboot kan worden in XP zou kunnen betekenen dat er een 'Windows compatible' bestandssysteem is geinstalleerd, maar het kan ook zijn dat booten in XP alleen vanaf een externe schijf kan (bijvoorbeeld een FAT32 USB schijf).

(Bewerkt door Bjinse om 23:33, 8-06-2005)
The day Microsoft makes something that doesn't suck is the day they start making vacuum cleaners.
Meer informatie over de Developer Transition Kit
8 juni 2005 - 23:34    reactie #10
geplaatst door: Mattnh
Damn, een BIOS.
Hmmm, liever niet.
Die videokaarten is wel goed nieuws.
Voor de Half Life 3, met de er naast draaiende XP, zit het dan wel snor :D
["They say the classics never go out of style, but they do... they do.
Somehow baby, I never thought we'd do, too."]
["ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn"]
Meer informatie over de Developer Transition Kit
8 juni 2005 - 23:49    reactie #11
geplaatst door: Ger Nijkamp
Ik heb zojuist de eerste foto bij het artikel van RVW geplaatst:



Meer foto's via PowerPage.org.

[ Ger ]
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Meer informatie over de Developer Transition Kit
9 juni 2005 - 00:09    reactie #12
geplaatst door: BelgianBull
Veel plaats in die nieuwe Mintel...

Dus een Dual 2,7Ghz is trager dan een 3,6Ghz Pentium? Ik zag zojuist bij Dell voor een 3,6Ghz, kost rond €1300 en Mac 2,7Gz rond €3000... Ok, het is appelen met peren vergelijken... Maar ik vind in ieder geval het prijsverschil wel waanzinnig veel. Het is 2,5 keer duurder en is trager ook nog...  :crazy:

(Bewerkt door BelgianBull om 0:14, 9-06-2005)
..:: Switcher ::..
> Commodore Amiga > PC > Mac
Meer informatie over de Developer Transition Kit
9 juni 2005 - 00:39    reactie #13
geplaatst door: darelon

Citaat
KJ om 22:43, 8-06-2005
Persoonlijk hoop ik dat ze wel Open Firmware blijven ondersteunen


Helaas—geciteerd uit de Universal Binary Programming Guidelines: "Macintosh computers using Intel microprocessors do not use Open Firmware."
Meer informatie over de Developer Transition Kit
9 juni 2005 - 00:59    reactie #14
geplaatst door: backspinner
Hij ziet er een beetje leeg uit...
<uw wens is mijn gedachte>
Meer informatie over de Developer Transition Kit
9 juni 2005 - 01:36    reactie #15
geplaatst door: Toco
Niet alleen leeg, maar ook gewoon ronduit lelijk....... :barf:

ik vond juist het visuele zo mooit aan de pmg5   :satisfied:
1 NAS wil ik niet, ik wil op NAS-1.
Meer informatie over de Developer Transition Kit
9 juni 2005 - 01:37    reactie #16
geplaatst door: boni

Citaat
backspinner om 0:59, 9-06-2005
Hij ziet er een beetje leeg uit...

Prima die onstane leegte. Kunnen de ingenieurs bij apple die ruimte aanwenden om in optie nog een 2de cd/dvd drive + nog één of twee extra HD's te plaatsen (drie of vier HD's in totaal dan).
:woot:

(Bewerkt door boni om 1:39, 9-06-2005)
MBA 13” M1-chip / 8 GB geh. / 512 GB SSD - Mac mini M1-chip / 8 GB geh. / 512 GB SSD - MBP 16” M1 PRO-chip / 16 GB geh. / 2TB SSD - MBA 15” M4-chip /  16 GB geh. / 1TB SSD.
 Mijn Mac en Synology NAS'en.
Meer informatie over de Developer Transition Kit
9 juni 2005 - 07:43    reactie #17
geplaatst door: mvdg
Ik zou me niet vastpinnen op hoe die machine er nu uitziet, en ook niet op de specificaties van het moederbord wat er nu in zit. Volgens mij is het gewoon een standaard pc-bord. Als de 'Intel-Mac' er komt, zitten daar echt wel FiWi 800 aansluiting enzovoort op, wat we van een Mac gewend zijn.
Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
Meer informatie over de Developer Transition Kit
9 juni 2005 - 07:52    reactie #18
geplaatst door: BuzzE
Wat is precies het voordeel van Open Firmware en het nadeel van BIOS?
Meer informatie over de Developer Transition Kit
9 juni 2005 - 08:49    reactie #19
geplaatst door: Otto
Open Firmware is geavanceerder, meer opties, maar ik betwijfel zeer of er hier veel mensen zo serieus gebruik van maken dat ze niet met een bios uit de voeten zouden kunnen.
Meer informatie over de Developer Transition Kit
9 juni 2005 - 09:47    reactie #20
geplaatst door: mvdg
Dan hoop ik wel dat je bij een toekomstige iBook nog steeds kunt screenspannen... maar dat is misschien wat te ver in de toekomst gedacht.
Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
Meer informatie over de Developer Transition Kit
9 juni 2005 - 09:59    reactie #21
geplaatst door: BuzzE
Ja, daar zeg je wat. Ongetwijfeld zal de huidige screen spanning hack niet meer werken op een toekomstige Intel iBook. Dus als Apple het niet zelf toevoegd zal iemand een nieuwe hack moeten maken. Maar of dat mogelijk wordt is nog maar de vraag. Afwachten dus.
Meer informatie over de Developer Transition Kit
9 juni 2005 - 12:19    reactie #22
geplaatst door: TLM

Citaat
Toco om 1:36, 9-06-2005
Niet alleen leeg, maar ook gewoon ronduit lelijk....... :barf:

ik vond juist het visuele zo mooit aan de pmg5   :satisfied:


Mesant (geeft het niet) als ik hier eens duh roep.
Zit jij soms van binnen in je Mac als je computer
werk doet of wat?

De buitenkant is toch nog altijd hetzelfde?

Nu 'k er aan denk de G5 kast was indertijd voor
een groot stuk zo ontworpen om de processor en
andere onderdelen de nodige koeling te kunnen
geven. 'k vermoed dan ook dat de eerste Mac met
een Intel processor wel eens in een andere/nieuwe
systeemkast zal zitten gewoon omdat Intel procs
tegenwoordig minder heet lopen dan de IBM procs


TLM

(Bewerkt door TLM om 12:20, 9-06-2005)
Meer informatie over de Developer Transition Kit
9 juni 2005 - 12:32    reactie #23
geplaatst door: Bram Beernink

Citaat
BelgianBull om 0:09, 9-06-2005
Veel plaats in die nieuwe Mintel...

Dus een Dual 2,7Ghz is trager dan een 3,6Ghz Pentium? Ik zag zojuist bij Dell voor een 3,6Ghz, kost rond €1300 en Mac 2,7Gz rond €3000... Ok, het is appelen met peren vergelijken... Maar ik vind in ieder geval het prijsverschil wel waanzinnig veel. Het is 2,5 keer duurder en is trager ook nog...  :crazy:

(Bewerkt door BelgianBull om 0:14, 9-06-2005)


Nee, een dual 2,7 Ghz is niet trager, een SINGLE 2,7 Ghz in sommige gevallen.

(Bewerkt door Bram Beernink om 16:33, 10-06-2005)
Soon there'll be just two kinds of people: Those who use computers, and those who use Apples. - Think different - iMac 15", 768 MB, 700 Mhz G4 - iBook 14", 1GB, 1.42 Ghz G4, 10.5.5 - MessagePad 2000 - iPod nano silver
Meer informatie over de Developer Transition Kit
9 juni 2005 - 12:40    reactie #24
geplaatst door: BuzzE
Citaat
First, the thing is fast. Native apps readily beat a single 2.7 G5, and sometimes beat duals.

Reken er dus maar op dat we inderdaad veel snellere en goedkopere PowerMacs gaan zien.