Microsoft stopt met MSN Messenger Chatrooms
25 september 2003 - 02:34   
geplaatst door: Leon
Op het journaal en op diverse websites is te lezen dat Microsoft vandaag
heeft bekend gemaakt dat ze gaat stoppen met het aanbieden van delen van
de MSN Messenger dienst in Europa, en een groot deel van Latijns-Amerika en
Azie. Het betreft hier de chatrooms. Microsoft is tot dit besluit gekomen omdat
er veel pornografische spam verzonden wordt via het netwerk, en omdat veel
pedofielen van de dienst misbruiken bij het benaderen van kinderen.

Met ingang van 14 oktober a.s. zullen de chatrooms worden opgeheven. In de
VS, Canada, Japan en Brazilië zal de dienst nog wel blijven bestaan, en zullen
er maatregelen genomen worden om misbruik te voorkomen. Een van de
maatregelen zal zijn dat gebruikers in de VS bijvoorbeeld een betaald
abonnement moeten nemen. Zo kunnen mensen die toch misbruik maken sneller
opgespoord worden aan de hand van hun creditcard gegevens.

Het 1:1 chatten met mensen via MSN blijft wel gewoon mogelijk!
Microsoft stopt met MSN Messenger Chatrooms
25 september 2003 - 03:02    reactie #1
geplaatst door: Verheij
Het verhaal ligt iets anders. Microsoft heeft aangekondigt te stoppen met MSN chatboxen. De instant messenger dienst op basis van MSN Messenger blijft gewoon bestaan. Dat kan ook niet anders omdat de technologie achter Messenger een essentieel onderdeel is van de .Net strategie van Microsoft. Zou Messenger stoppen dan zou .Net ook stranden.
Dus het einde komt in zicht voor de MSN chatters, instant messaging blijft gewoon op de markt en Microsoft geeft hiermee impliciet aan dat het beeld van veel dollars inkomsten voor internet diensten op basis van chat achtige zaken erg tegenvallen.
MacBook - iMac G4 - PowerMac Cube - Apple //e - Palm Treo
Microsoft stopt met MSN Messenger Chatrooms
25 september 2003 - 03:25    reactie #2
geplaatst door: Leon
Gecorrigeerd, in mijn verhaal was het onduidelijk dat het de chatrooms betrof. Even aangepast dus ;)
Microsoft stopt met MSN Messenger Chatrooms
25 september 2003 - 07:12    reactie #3
geplaatst door: Timotheus
Als ik een bericht als dit lees, begrijp ik gewoon een paar dingen niet. Wordt de dienst nu stopgezet vanwege de spam en de pedofilie, of omdat de inkomsten gewoon tegenvallen? Want als de eerste reden de ware is, waarom blijft de dienst dan in de VS en andere landen wèl bestaan? Is daar soms minder spam of misbruik door pedofielen? En dat betaalde abonnement, wordt dat ingevoerd om misbruik beter te kunnen aanpakken, of gewoon om meer geld binnen te krijgen in delen van de wereld waar de dienst kennelijk nog wèl loont?
I went there and came back / It was nothing special / The river at high tide / The mountain veiled by misty rain
Microsoft stopt met MSN Messenger Chatrooms
25 september 2003 - 08:59    reactie #4
geplaatst door: janveenstra
voor ons veranderd er weinig omdat wij toch al niet in de msn chatrooms konden komen  :happy:
"It's not easy being a penguin..."
Microsoft stopt met MSN Messenger Chatrooms
25 september 2003 - 09:01    reactie #5
geplaatst door: Otto
Ik had begrepen dat ze in de VS en Canada meer gegevens over de personen in de chatrooms hebben, ze kunnen daar de internetaccount achter oid. Er was iig wel een reden voor.

Ik denk zelf wel dat het een goede zaak is, ongeacht de beweegredenen van MS. Misschien zijn ze wel bang voor claims als kinderen slachtoffer worden van pedofilie.
Microsoft stopt met MSN Messenger Chatrooms
25 september 2003 - 09:39    reactie #6
geplaatst door: DigiAntje
hallo  :woot: we hebben het hier over microsoft  :music:
Die laten ons denken dat het voor de vredenlievende hartjes van kinderen is maar de ware reden is weer gewoon GELD.

Immers ter vervanging komen er betaalde diensten waar men  de niet nette samenleving in de gaten kan houden.. ja ja..
Alleen in de usa blijft ie nog wel open. (blijkbaar zijn die kinderen al verpest en behoeven geen bescherming)
tja waarschijnlijk zijn ze daar nog niet zover om op betalende diensten over te gaan. Immers de reklamemarkt zit er ook nog tussen Meer als hier verschijnen op de chatpagina's reklamebanners..

digiantje
Antje (she takes it easy she uses a Mac)
Microsoft stopt met MSN Messenger Chatrooms
25 september 2003 - 11:02    reactie #7
geplaatst door: ee
En beter oplossing voor ALLE problemen is wellicht dat Microsoft stopt met de verspreiding van Windows, want wat voor vunzige zaken er met deze software wordt gedaan... oei oei oei.

Of in ieder geval kappen met Office. Je moest een weten hoeveel smerige teksten wr worden geschreven binnen Word... of kindonvriendelijke presentaties binnen Powerpoint. En wat te denken van al die foute cijfers in Exel?
En dus...
Microsoft stopt met MSN Messenger Chatrooms
25 september 2003 - 16:41    reactie #8
geplaatst door: Eagel
Om eerlijk te zijn vind ik het persoonlijk een goede aktie van MS, ik doe een stuk technisch beheer voor een internetprovider die aan filtering doet. En ik kan je zeggen: De chatboxen van MS zijn een absoluut probleem.
De content en de vunizigheid die daar in voor komt is aanzienlijk!

Misschien naief maar ik denk dat het een gefundeerde reden is dat MS de chatboxen sluit ivm de chatbox misbruik en dus niet primair het geld...

Just my 0.2 cents..
Check out my blog http://www.macfacts.org
My Gear: PowerBook G4 1.67 Ghz  
1 Gig Intern 80Gig HD
Microsoft stopt met MSN Messenger Chatrooms
25 september 2003 - 16:52    reactie #9
geplaatst door: karinscholtus
je kon geen eens met je mac die chatbox inkomen