geplaatst door: karel apple
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/Phaseone_logo.jpg[/img]In 2006 maakten wij er melding van: de aankoop van iView media door Microsoft.
En dat bericht werd met gemengde gevoelens ontvangen. Terecht, naar gebleken is, want sedert de aankoop heeft Microsoft het pakket eigenlijk alleen maar laten versloffen. Ze hebben het wel een andere naam gegeven: Microsoft Expression Media 2.

Tot vandaag, nu bekend is dat de iView media software overgenomen is door PhaseOne. Het is nu in ieder geval weer in handen van een bedrijf tot wiens core business dit behoort en PhaseOne maakt op de website ook bekend dat ze het pakket gaan doorontwikkelen. Dat ruikt een beetje naar een toekomstige concurrent voor Aperture en Lightroom.

Leuke bijkomstigheid: Heb je een CaptureOne licentie? Dan kun je tot 30 juni aanstaande het pakket gratis downloaden. En dat geldt ook omgekeerd: licentiehouders van Expression Media kunnen tot diezelfde datum de CaptureOne software gratis downloaden.
Microsoft verkoopt iView media aan PhaseOne
25 mei 2010 - 18:41    reactie #1
geplaatst door: Robert
Goed nieuws, nooit begrepen waarom Microsoft dat pakket overnam want het had niets te maken met hun core business ( = understatement) en het was daarom bij hen altijd een vreemde eend in de bijt.

En goed nieuws dat het nu bij PhaseOne zit, ik heb heel wat meer vertrouwen in dat bedrijf en denk eigenlijk wel dat die het weer vlot kunnen trekken.  
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Microsoft verkoopt iView media aan PhaseOne
25 mei 2010 - 18:49    reactie #2
geplaatst door: Dick de Roos
Nu ja, goed dat PaseOne dit pakket gaat doorontwikkelen.
Schande natuurlijk dat Microsoft er zo slordig mee omgesprongen is.
Microsoft verkoopt iView media aan PhaseOne
25 mei 2010 - 21:00    reactie #3
geplaatst door: Pharris
De tranen schieten in mijn knieschijven van geluk...

iView was altijd een geweldig programma, zeer handig bij het leveren van digitale contactsheets (vele malen sneller dan Bridge dat op een omslachtige manier via Photoshop doet). En inderdaad, tot M$ het kocht. Toen werd het stil, werd de naam veranderd en daar bleef het een beetje bij. MS Expression Media was bijna 70 MB groot (terwijl iView Media nog geen 10 MB was) en werd vervolgens op een plank onderin achteraan de website van Mactopia gezet.

Maar hoezee! iView leeft weer!!!  :thumbs-up:
-=< Creative Lunatic >=-
Microsoft verkoopt iView media aan PhaseOne
25 mei 2010 - 21:35    reactie #4
geplaatst door: hans1111
ik ben nog nooit zo blij geworden van een overname! Het zat bij Ms helemaal in de versukkeling en krijgt nu weer nieuwe kansen! want een prachtig progje is het, met digitale contactsheet mogelijkheden en snelle overzichten van foto (en andere) bestanden!
Ik hoop dat de bug er nu eindelijk uitgehaald wordt dat het progje crashte als er pdf's in de overzichten kwamen.

alles wat mooi is, is waard om gezien te worden (vrij naar Shaw)
Microsoft verkoopt iView media aan PhaseOne
25 mei 2010 - 22:00    reactie #6
geplaatst door: Ger Nijkamp
Citaat
Robert om 18:41, 25-05-2010
Goed nieuws, nooit begrepen waarom Microsoft dat pakket overnam...

Blijkbaar hebben ze dat zelf dus ook nooit helemaal begrepen...

:happy:

Geweldig dat iView weer een serieus baasje heeft gevonden in PhaseOne..!

[ Ger ]
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Microsoft verkoopt iView media aan PhaseOne
25 mei 2010 - 22:14    reactie #7
geplaatst door: karel apple

Citaat
Robert om 18:41, 25-05-2010
nooit begrepen waarom Microsoft dat pakket overnam


Er waren destijds geruchten (kan helaas de link niet meer vinden) dat Microsoft bezig was met een iLife kloon, in hun eeuwige streven om Apple na te apen. Daarin zou een dergelijk pakket natuurlijk goed gepast hebben.
Microsoft verkoopt iView media aan PhaseOne
26 mei 2010 - 00:37    reactie #8
geplaatst door: Robert
@ karel apple: Nu je het zegt kan ik me ook weer herinneren dat dat indertijd rondzoemde. Maar we kunnen niet echt zeggen dat dat dan gelukt is...  :wink:
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Microsoft verkoopt iView media aan PhaseOne
26 mei 2010 - 03:19    reactie #9
geplaatst door: error
Heel goed nieuws! Hoewel ik Aperture gebruik voor mijn foto's, gebruik ik iView (nee, Microsoft Expression Media) dagelijks voor project-beeldbanken. Dit programma kan met veel meer bestandsformaten overweg dan Aperture, Lightroom of iPhoto.
Microsoft verkoopt iView media aan PhaseOne
26 mei 2010 - 15:15    reactie #10
geplaatst door: mkuiter

Citaat
Robert om 0:37, 26-05-2010
@ karel apple: Nu je het zegt kan ik me ook weer herinneren dat dat indertijd rondzoemde. Maar we kunnen niet echt zeggen dat dat dan gelukt is...  :wink:


Windows 7 is een feest van herkenning voor wat betreft de meegeleverde programma's   :biggrin:
Windows 10 Mobile - Mac OS X El Capitan - Windows 7 Ultimate