Mark Papermaster vervangt Tony Fadell
5 november 2008 - 09:31   
geplaatst door: Robert
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/apple.jpg[/img]Toen bekend werd dat Mark Papermaster van IBM naar Apple ging werd algemeen aangenomen dat daar een relatie lag met de eerdere overname van PA Semi en de plannen van Apple voor het ontwikkelen van eigen chips.

Maar door nieuwe ontwikkelingen bij Apple lijkt het er op dat er misschien iets anders gaande is. Want Tony Fadell (senior vice president iPod Division) en zijn vrouw Danielle Lambert (vice president Human Resources) gaan het rustiger aandoen om meer tijd voor hun kinderen te hebben. Tony Fadell zal bij Apple blijven als adviseur van Steve Jobs terwijl Danielle Lambert Apple zal verlaten aan het eind van het jaar als er een opvolger is gevonden.

Op zich is het aftreden van Tony Fadell al nieuws omdat hij aan de wieg stond van de ontwikkeling van de eerste iPod. Maar nog opvallender is dat uitgerekend Mark Papermaster zijn vervanger wordt. Papermaster wordt daarbij Senior Vice President of Devices Hardware Engineering en krijgt daarbij de leiding over de iPod en iPhone hardware engineering teams.

Misschien dat er toch wat minder aanleiding is voor de aanklacht van IBM? Want het lijkt er op dat Mark Papermaster bij Apple weinig met Blade Servers van doen zal hebben, maar eerder betrokken zal zijn bij de ontwikkeling van chips voor de iPod en iPhone, niet echt een markt waar IBM actief in is.

Bron: AppleInsider
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Mark Papermaster vervangt Tony Fadell
5 november 2008 - 10:14    reactie #1
geplaatst door: Peter Villevoye
Altijd goed, te merken dat iemand niet aftreedt
vanwege herrie of politiek, maar gewoon graag
wat meer tijd wil besteden aan de privé-sferen.
Een verstandige keuze. Met 2 Apple-topposities
in je gezin lijkt een privé-leven mij onmogelijk.

Eens kijken wat die PapierMeester ervan bakt.
Met zo'n naam móet er binnenkort toch iets te
verwachten zijn qua oprol-Mac-tablet of zoiets ?
:happy:
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Mark Papermaster vervangt Tony Fadell
9 november 2008 - 02:16    reactie #2
geplaatst door: janjaap
Voorlopig heeft een rechter een stokje gestoken voor de overstap van Papermaster
en is IBM in eerste instantie in het gelijk gesteld m.b.t. het non-concurrentiebeding.
18 November komt de zaak opnieuw voor.

Bron:Reuters

JJ
"All empty souls tend toward extreme opinions."
27" iMac | EyeTV200 | 4 of 5 TB aan externe opslag: 1 backup is geen backup
iPhone 3G 16 GB Black | 80 GB iPod Black