geplaatst door: SteveJobs
http://www.macfreak.nl/modules/news/images/gerucht.gif
iPad mini en waarom hij niet goedkoop zal zijn
Dit weekend wist de NewYork Times te melden dat Apple de iPad mini in de planning heeft staan voor dit jaar. Het gaat hier echter niet om een 7'' maar om een 7.85'' scherm, wat de iPad Mini zal onderscheiden van de kleinere tabs op de markt, zoals de Kindle Fire en de nieuwe 7'' tab van Google, welke in samenwerking wordt gemaakt met Asus.

Zowel de Kindle Fire van Amazon en de Google Nexus tab zijn of gaan te koop zijn vanaf $199 oftewel minstens €199 euro als ze ook in Europa verkrijgbaar gaan zijn dit jaar. Deze prijsstellingen van de concurrentie van Apple geeft schijnbaar de rest van de wereld het idee dat Apple ook haar kleinere iPad significant goedkoper gaat prijzen in vergelijking met de huidige iPad.

De grote vraag rijst echter waarom Apple een dergelijke strategie zou moeten toepassen. Apple heeft immers een goede 60% marktaandeel in tablets en niets wijst erop dat dat in de nabije toekomst gaat veranderen. Apple heeft immers al een aantal aanvallen op haar marktaandeel weten te overleven waaronder de, best intensieve, aanvallen van Samsung, Acer en Asus.

Als we gaan speculeren over het productgamma van Apple dan moeten we beginnen met de nieuwe iPod strategie. Onlangs kwam er een best hardnekkig gerucht voorbij dat Apple bezig zou zijn met een nieuwe vormgeving van de iPod nano, die hoogstwaarschijnlijk een mini iPod touch moet gaan worden. Daarnaast hebben we nog de nieuwe iPhone en nu komt daar ook de iPad mini bij.

Kijkend naar de huidige prijzen van Apple dan geeft dat het volgende beeld:

iPod nano vanaf €129
iPod touch vanaf €189
iPhone vanaf €349
iPad vanaf €399

De lijn van Apple doortrekkend dan kan de iPad mini prima geprijsd worden op een vanaf prijs van €299. Echt goedkoop is dat echter niet, maar het past wel binnen de prijsstrategie van Apple.

Don't panic
iPad mini en waarom hij niet goedkoop zal zijn
16 juli 2012 - 23:28    reactie #1
geplaatst door: Pieterr
Klinkt aannemelijk, die prijsstelling.

Aan de andere kant, de iPad 2 begint bij ?399. Misschien komt het prijsspectrum van de iPad mini dan eerder uit op ?249, ?349 en ?449 (oplopend geheugen).
"One experiment is worth a thousand expert opinions."
iPad mini en waarom hij niet goedkoop zal zijn
16 juli 2012 - 23:30    reactie #2
geplaatst door: SteveJobs
Apple kiest meestal niet graag een 'goedkoop' psychologisch prijspunt en dat vind ik ?249 toch wel een beetje klinken.
Don't panic
iPad mini en waarom hij niet goedkoop zal zijn
16 juli 2012 - 23:45    reactie #3
geplaatst door: Pieterr
De iPod touch begint bij ?189 zoals je zelf al aangaf. De iPad mini is een grotere iPod touch. :smile:
"One experiment is worth a thousand expert opinions."
iPad mini en waarom hij niet goedkoop zal zijn
17 juli 2012 - 00:11    reactie #4
geplaatst door: Jules
€ 249 is niet zo raar hoor, maar het hangt ook een beetje van de Google nexus (gegeven dat de Nexus een succes blijkt) af. Nu heeft dat ding nog geen mobiele radio (3G/4G) namelijk, maar tegen de tijd dat Apple met de kleinere iPad komt, zou dat zomaar eens anders kunnen zijn. Een denkbeeldige nexus met 3/4G voor € 199, zal de prijs van de iPad-mini (Big Touch, heb ik 'm zojuist gedoopt) wellicht omlaag drijven richting de € 249,-. Als Google's poging blijkt te verzanden en de nexus 7 geen succes blijkt, is € 299 helemaal zo gek nog niet.
iPad mini en waarom hij niet goedkoop zal zijn
17 juli 2012 - 05:56    reactie #5
geplaatst door: Shmoo

geblokkeerd

Maar is er dan niemand die denkt dat als Apple een iPad mini zou willen ontwikkelen dat deze er al lang geweest zou zijn?

Wat zou hun tegenhouden..
Ze hebben alleen maar goede cijfers en resultaten met de iPad vanaf het begin dus waarom hebben ze hem niet vorig jaar op de markt gezet toen de iPad (Retina) kwam. Waarschijnlijk omdat ze wisten dat die Retina iPad zo gewild zou zijn dat mensen niet zitten te wachten op een kleinere versie. Mensen kopen ook nog massaal de iPad 2.

Heel eerlijk denk ik als leek nog steeds dat er geen iPad mini komt en weet je waarom omdat je de vraag zelf al kunt beantwoorden met WAT is een iPad en WAT zou een iPad mini zijn!

Volgens mij is een iPad gelijk aan een laptop of notebook maar dan mobieler. Het zijn complete computers ze doen vaak niet onder voor een MacBook want je kunt er steeds meer en meer op doen alleen als je hem vastpakt in Landscape wat heb je dan? Het scherm van je MacBook elke website zal geen enkele aanpassing nodig hebben voor dat formaat. Draai je hem naar Portret view dan ben je mobiel aan het surfen (website wordt smaller) dan elke Utra of MacBook Air waardoor je in de mobiele omgevingen komt.
Stel Apple zou een iPad mini maken dan is het toch geen iPad meer want hoe je hem ook vast gaat pakken in Portret of Landscape view hij zal altijd kleiner zijn als je iPad in Portret view. Dus valt hij onder een mobieltje en moet hij eigenlijk een iPhone + genoemd worden en geen iPad mini omdat het nu niets meer te maken heeft met een computer dat gelinkt wordt aan een laptop.
En als we het dan over de mobiele kant van het verhaal hebben... laat het nu ook zo zijn dat er nu net over die nieuwe iPhone ook 25 geruchten op MacFreak staan omtrent de iPhone en een groter display!?
Hmm.. Het komt wel allemaal dicht bij elkaar in de buurt niet?

Nee, een iPhone met een iets breder scherm omdat het gewoon design technisch mogelijk is oke.. Maar een iPad mini omdat Samsung en Kindle toevallig iets hebben in at formaat daar geloof ik niet in.
Zijn de verkoopcijfers van die Samsung Tab en Kindle Fire? dan zo heavy dat Apple moet gaan twijfelen volgens mij niet.

Maar ja nogmaals ik ben maar een leek en zie het wel komen zodra hij in de winkel ligt.


(Bewerkt door Shmoo om 6:01, 17-07-2012)
iPad mini en waarom hij niet goedkoop zal zijn
17 juli 2012 - 09:07    reactie #6
geplaatst door: Jules
Ik denk dat je het als een andere productcategorie moet beschouwen. Om met een iPad lekker te kunnen zitten, heb je twee handen nodig, een 7 of 8 inch tablet, gegeven dat dit licht genoeg is, is een apparaat dat je comfortabel met 1 hand kunt vasthouden. Dit verandert de manier waarop je het apparaat kunt gebruiken aanzienlijk.
iPad mini en waarom hij niet goedkoop zal zijn
17 juli 2012 - 09:28    reactie #7
geplaatst door: DirtyMay
@ Shmoo : Volgens de WSJ ( Wall Street Journal ) zou er wel degelijk een mini iPad komen. De WSJ is doorgaans een welingelichte bron. Over het waarom durf ik mij niet uitspreken. Vorige week suggereerde echter hier iemand ( Peter of Robert ) dat de mini, gezien zijn doordachte grootte wel eens heel handig zou kunnen zijn in de horeca. In kan de medische sector daar nog bij bedenken. Voor de rest blijft het speculeren d-tot het ding er echt komt, of helemaal wegblijft.
iPad mini en waarom hij niet goedkoop zal zijn
17 juli 2012 - 09:39    reactie #8
geplaatst door: DirtyMay
@ Shmoo : Volgens de WSJ ( Wall Street Journal ) zou er wel degelijk een mini iPad komen. De WSJ is doorgaans een welingelichte bron. Over het waarom durf ik mij niet uitspreken. Vorige week suggereerde echter hier iemand ( Peter of Robert ) dat de mini, gezien zijn doordachte grootte wel eens heel handig zou kunnen zijn in de horeca. Ik kan de medische sector daar nog bij bedenken. Voor de rest blijft het speculeren tot het ding er echt komt. Of definitief wegblijft.
iPad mini en waarom hij niet goedkoop zal zijn
17 juli 2012 - 09:43    reactie #9
geplaatst door: DJAN
Ik denk evenzeer dat Apple een 7" nodig heeft, dit in tegenstelling tot bovenstaande bericht, om wel degelijk een storm te overleven én die 60% van de markt te behouden....

- bij de ipod had je ook de nano aan een lagere aanvaardbare voor iedereen mogelijke prijs (marktvergroting)
- volgens berichtgeving in de kranten van gisteren, is de 7'' tab van Google uitverkocht nog voor hij op de markt is gekomen

De Google Nexus 7 is al uitverkocht voor hij in Amerika in de winkels ligt. Er zouden van de 7 inch-tablet al 600.000 stuks verkocht zijn in voorverkoop, meldt Computer Idee.
In Amerika komen deze maand twee versies uit, eentje met 8Gb voor 199 dollar (163 euro) en een van 16Gb voor 249 dollar (204 euro). Bij ons zal de tablet met 16Gb waarschijnlijk in september in de winkels liggen voor zo'n 250 euro.[/
b]

Als Apple dus een 7" op de markt zou brengen, denk ik ook eerder dat het in het segment van 249 euro zoal liggen...

Anderzijds moet je het ook zo kunnen kaderen:
- gaat een iPad 7" de eigen iPad niet bekampen;
- is een iPad 7" werkbaar want ook ik zie de iPad momenteel als vervanging van een laptop/macbook gezien het veel mobieler is, kan een iPad 7" dit ook?
- waarom dan niet de iPod nano upgraden naar een iPod touch en de iPod touch upgraden naar een iPad nano met 4" scherm....
Mac Pro 8 core / iMac 21" / MacBook Pro 15" / iPod nano / iPhone 3GS / iPad2
iPad mini en waarom hij niet goedkoop zal zijn
17 juli 2012 - 10:07    reactie #10
geplaatst door: vlaflip
Bij een prijs vanaf 300 euro zal ik zo'n iPad mini aan mij voorbij laten gaan. Het is mij teveel. Meer mensen zouden dat dan moeten doen. Met het verschijnen van andere maten iPads is immers de innovatie gestopt en het uitmelken begonnen, dit naar analogie met de iPod. Nog even en dan is het tijd voor een totaal ander product dat nu nog op de plank ligt.
iPad mini en waarom hij niet goedkoop zal zijn
17 juli 2012 - 10:20    reactie #11
geplaatst door: Hildo
Je kunt je, zoals Schmoo al aantipte, afvragen wat in de praktijk die iPad-mini dan precies voor dier zal worden: een iPad-mini ..., of een iPod-touch-maxi ..., of misschien zelfs een iPhone-maxi als Apple er telefoonvoorzieningen inbouwt. :wacko:
Show me a man who loves football and nine times out of ten you'll be pointing at a really bad shag. (Julie Burchill)
iPad mini en waarom hij niet goedkoop zal zijn
17 juli 2012 - 10:55    reactie #12
geplaatst door: MacFrankie
Steve Jobs heeft in zijn arrogantie heel veel geroepen. Daar zat veel onzin tussen, maar ook veel zinnige zaken. Eén van die zinnige dingen was dat er geen ruimte was voor een 7" iPad.

De mobiele divisie van Samsung heeft geen gevoel voor stijl, en geen visie. Telefoons met schermen tussen 3,5" en 6", tablets van 6" tot ruim 10", ze kunnen niet kiezen. Dit valt niet in de categorie "keuze bieden", maar in de categorie "ik weet niet waar ik mee bezig ben".

Smartphones hebben een scherm tussen 3,5" en 4,5", groter is onhandelbaar. Tablets hebben een scherm tussen 8,9" en 10,1", daaronder is het geen tablet maar een e-reader, daarboven is het een laptop of MS Surface.

Wat zou kunnen is dat er voor de edu boekenmarkt een 7" tot 8" iPad achtige e-reader komt, een iReader of iEdu ofzo.

Nog een paar maanden (speculeren) en dan weten we het!
Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
iPad mini en waarom hij niet goedkoop zal zijn
17 juli 2012 - 10:58    reactie #13
geplaatst door: odo
die iPad mini komt er, accepteer dat nou maar gewoon. Apple heeft er vast speciale plannen mee waardor het toch wel een duidelijke plek zal krijgen. Alleen al door de maat kun je er veel handiger mee fotograferen en filmen (op de gewone iPad vind ik dat eigenlijk een lachwekkende bezigheid), steek je hem in je jaszak en zou hij als afstandsbediening van de TV ook een stuk handzamer zijn dan de grote broer. Ja, de iPhone kan dat ook allemaal, maar er zit best nog een mooi plekje in het midden.

Apple zet dit niet in de markt om goedkoop te zijn of om de concurrentie de loef af te steken. Maar als het op prijs aankomt zou het best wel eens een aangename verrassing kunnen zijn. De grote vraag is wat de toekomst van de iPod Touch zal zijn. Daar wringt de schoen wat betreft een lage prijsstelling.
iPad mini en waarom hij niet goedkoop zal zijn
17 juli 2012 - 13:16    reactie #14
geplaatst door: Festen
Hoewel Google waarschijnlijk ook redelijk grootschalig kan inkopen, schijnt de Nexus 7 nu verkocht te worden met verlies. Iets wat Apple nooit zou doen, hun winstmarges zijn immers heilig, en ze zullen ook niet willen bezuinigen op de hardware. Dus Apple zal voor dezelfde prijs op dit moment geen tablet kunnen aanbieden.
iPad mini en waarom hij niet goedkoop zal zijn
17 juli 2012 - 13:41    reactie #15
geplaatst door: Shmoo

geblokkeerd


Citaat
DirtyMay om 9:28, 17-07-2012
@ Shmoo :

Vorige week suggereerde echter hier iemand ( Peter of Robert ) dat de mini, gezien zijn doordachte grootte wel eens heel handig zou kunnen zijn in de horeca. In kan de medische sector daar nog bij bedenken. Voor de rest blijft het speculeren d-tot het ding er echt komt, of helemaal wegblijft.


Klopt dat heb ik ook gelezen dat was @Peter V. die dat zei en dat vond ik ook niet gek klinken.
Maar als dat er komt dan zou ik miss. wel denken een een iPad Pro die dan wel kleiner en lichter is maar niet alle functies heeft van een normale iPad. Deze zal dat puur en alleen gericht zijn op de zakelijke markt. Miss. wel uitgerust met een gekoppelde App Store waar alleen zakelijke apps in staan en geen games.

Voor alleen die zakelijke sector zou het natuurlijk fijn zijn om zo'n model te hebben maar om er mee te surfen online ik geloof echt niet dat dit handig is op een kleinere iPad. Een app kun je heel eenvoudig aanpassen aan het formaat van je iPhone, iPad of MacBook omdat je weet dat deze app gebruikt wordt op maar één type product namelijk een Apple product. Op het web heb je te maken met alle groepen iedereen kan die pagina bezoeken en je hebt geen invloed op wie dat doet met welk device. Maar toch wordt van je verwacht dat je website er netjes uitziet op de iPhone als op de iPad.

iPad mini en waarom hij niet goedkoop zal zijn
17 juli 2012 - 16:38    reactie #16
geplaatst door: odo
Volgens mij heeft Steve Jobs nooit geroepen dat er geen ruimte was voor een 7" iPad, wel dat 7" tabletten DOA zouden zijn. Daarbij doelde hij op de 7" tablets die de concurrentie halsoverkop op de markt aan het slingeren was omdat er op dat moment niemand was die tegen een concurrerende prijs een 10" tablet op de markt kon zetten.
7" tabletten zijn geen iPads nee, maar DOA's zijn het ook niet.

Dat Apple de tabletmarkt beheerst met een 10" versie wil nog steeds niet zeggen dat Apple niet slim genoeg is om een functionele kleine iPad erbij uit te brengen. Ik kan op mijn kleine iPhonescherm bijna alles wat ik wil, waarom zou dan een maat die tussen een 10 " en een 4" zit niet meer werkbaar zijn? Iemand die me dat kan uitleggen?
iPad mini en waarom hij niet goedkoop zal zijn
17 juli 2012 - 17:28    reactie #17
geplaatst door: DJAN
@Odo: volgens mij heeft Steve Jobs geroepen dat er geen ruimte is voor een iPad 7"... maar ja, Steve Jobs is er niet meer en tijden veranderen. Nu, ikzelf zou zeker geen kleiner model kopen... wat natuurlijk de vraag brengt, is het in Samsung normen geen wegwerp-toestel... dus goed voor een paar maanden en daarna de sloothoop op (dit in analogie van de meeste Samsung smarthphone's)...
Mac Pro 8 core / iMac 21" / MacBook Pro 15" / iPod nano / iPhone 3GS / iPad2
iPad mini en waarom hij niet goedkoop zal zijn
17 juli 2012 - 17:45    reactie #18
geplaatst door: odo
Ok even voor de fun wat Steve er allemaal over zei:

Here's a transcript, word for word, of Jobs explaining the shortcomings of 7-inch tablets to reporters and analysts during a financial-results conference call on October 19, 2010. At the time, he was commenting on Android 2.2 (Froyo) tablets, and he didn't think much of them ? and he didn't want you to, either:
Almost all [Android-based tablets] use 7-inch screens as opposed to iPads near 10-inch screen. Let's start there.

One naturally thinks that a 7-inch screen would offer 70 per cent of the benefits of the 10-inch screen. Unfortunately, this is far from the truth. The screen measurements are diagonal, so that a 7-inch screen is only 45 per cent as large as iPad's 10-inch screen. You heard me right. Just 45 per cent as large.

If you take an iPad and hold it upright in portrait view and draw an imaginary horizontal line halfway down the screen, the screens on a 7-inch tablet are a bit smaller than the bottom half of the iPad's display. The size isn't sufficient to create great tablet apps, in our opinion.

While one could increase the resolution of the display to make up for some of the difference, it is meaningless unless your tablet also includes sandpaper so that the user can sand down their fingers to around one quarter of their present size.

Apple has done extensive user testing on touch interfaces over many years, and we really understand this stuff. There are clear limits of how close you can physically place elements on a touchscreen before users cannot reliably tap, flick, or pinch them. This one of the key reasons, we think, the 10-inch screen size is the minimum size required to create great tablet apps.

Jobs didn't stop there. He also argued that tablet users were also smartphone users, and thus 7-inch tablets were of a size that made no sense ? they were neither fish nor fowl.
Every tablet user is also a smartphone user. No tablet can compete with the mobility of the smartphone ? its ease of fitting in your pocket or purse, its unobtrusiveness when used in a crowd.

Given that all tablet users will already have a smartphone in their pockets, giving up precious display area to fit a tablet in their pockets is clearly the wrong trade-off. The 7-inch tablets are tweeners: too big to compete with the smartphone and too small to compete with an iPad.

These are among the reasons we think the current crop of 7-inch tablets are going to be DOA ? dead on arrival. Their manufacturers will learn the painful lesson that their tablets are too small, and increase the size next year, thereby abandoning both customers and developers who jumped on the 7-inch bandwagon with an orphan product.

Sounds like lots of fun ahead.

dat zei Steve dus allemaal en het klinkt allemaal zeer plausibel. maar wat zijn laatste punt betreft dat andere fabrikanten de 7" meteen zouden verlaten heeft hij geen gelijk gekregen. Google komt zelfs met zijn Nexus tablet op 7" uit. Zou het dan toch meevallen met dat formaat of is het echt alleen om de prijs te doen?
iPad mini en waarom hij niet goedkoop zal zijn
17 juli 2012 - 18:16    reactie #19
geplaatst door: Shmoo

geblokkeerd

@odo,

Omdat jij denkt alles te kunnen op je iPhone en letterlijk is dat ook zo, er is totaal geen obstakel in de zin van dat 'iets' niet werkt omdat het formaat zo klein is.

Maar, jij hebt waarschijnlijk een heel hoog aanpassingsvermogen waardoor je graag drie keer wilt Pinchen en horizontaal bewegen om in te zoomen en op de plek waar de content staat zodat je niet met je dikke vingers op 3 linkjes tegelijk drukt (MacFreak forum overzicht)

De bedoeling is dat je straks helemaal niet meer hoeft in te zoomen (alleen slechtziende zoals het hoort)  + horizontaal hoeft te bewegen maar dat de linkjes en andere content zich auto.  aanpassen en het formaat van je device zodat tekst bijv.  van een 'normale' 100% (16px) font-size op de desktop naar een 112.5% of zelfs 118.8% veranderen op een iPad of iPhone. Hierdoor gaat de Ease of Use van deze producten omhoog.
Want, of jij het voor je gevoel nu merkt of niet een website bezoeken kost veel meer tijd op je iPhone dan op je desktop of iPad en dat moet veranderen.
Niemand zal het fijn vinden om een iPhone als Main device te gebruikt, het als telefoon waar je ook mee kunt surfen als je onderweg bent, een iPad daar in tegen gebruik je wel thuis als je op de bank zit en kan een laptop doen vervangen. daar zit het verschil in.

De scroll beweging omlaag zal altijd blijven maar als je horizontaal moet gaan scrollen om content te zoeken (omdat het niet op je scherm past) dan verlies je gewoon tijd. Hier hebben we meer dan 10 jaar over gedaan om te zorgen dat horizontale scrollers zijn verdwenen uit de browsers op een desktop en laptop. Dat had echt niet te maken met het feit dat mensen vroeger gewoon te kleine schermen hadden maar puur en alleen aan de manier van je content opbouwen, werken met fixed and static pagina widths.
Op vandaag hebben we mogelijkheden om te kunnen zeggen dat het maar 96% van de breedte van je scherm mag zijn en positioneer het dan maar in het midden. Dat wil zeggen dat er altijd 2% links en 2% rechts overblijft ongeacht of je nu een 27 Inch of een 7 Inch scherm hebt zover zijn we al. Nu moeten we alleen nog gaan zorgen dat de content die tussen deze 96% staat perfect getoond wordt en daar gaat het heel vaak mis met kleinere schermen.


Ik heb een video-/audio van Steve gevonden over 7 Inch iPads.
Dat Steve er geen voorstander van was wil natuurlijk niet zeggen dat Tim Cook zijn gedachte volgt. Tim is nu de CEO en de baas dus het kan best dat Tim Cook een andere visie heeft en dat deze van Steve Jobs in de prullenmand gaat.

el=0" frameborder="0" allowfullscreen>
iPad mini en waarom hij niet goedkoop zal zijn
24 juli 2012 - 12:39    reactie #20
geplaatst door: MacFrankie
Google's iPad mini (de Nexus 7) wordt op Tweakers.net goed beoordeeld:
zie hier.

Draagbaarheid, games, mooi formaat voor een e-reader, de hoge standaard qua afwerking zijn allemaal voordelen.
Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
iPad mini en waarom hij niet goedkoop zal zijn
24 juli 2012 - 13:31    reactie #21
geplaatst door: odo
Ja en die draagbaarheid lijkt bij de iPad 7" nou net weer een stuk ninder gunstig uit te pakken. Omwille van de schermresolutie en eenduidigheid bij apps zou Apple voor een duidelijk breder model hebben gekozen. De 7" van Apple zoals hij nu in de geruchtenstroom circuleert lijkt daarmee lang niet zo draagbaar als de Android 7"-en.

Wat zou Apple precies voor plannen hebben...?
iPad mini en waarom hij niet goedkoop zal zijn
24 juli 2012 - 20:34    reactie #22
geplaatst door: Administrator
Het € teken gaat nu goed via de iPad, trouwens was probleem ook aanwezig op osx en Windows.
MacFreak Admin
- MacBook Pro 15inch
iPad mini en waarom hij niet goedkoop zal zijn
24 juli 2012 - 22:12    reactie #23
geplaatst door: MacFrankie
Citaat
odo om 13:31, 24-07-2012
Ja en die draagbaarheid lijkt bij de iPad 7" nou net weer een stuk ninder gunstig uit te pakken. Omwille van de schermresolutie en eenduidigheid bij apps zou Apple voor een duidelijk breder model hebben gekozen. De 7" van Apple zoals hij nu in de geruchtenstroom circuleert lijkt daarmee lang niet zo draagbaar als de Android 7"-en.

 Wat zou Apple precies voor plannen hebben...?

Ik denk niet dat Apple met een 7" iPad komt, of het moet een Educatie special zijn voor studieboeken.
Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
"One experiment is worth a thousand expert opinions."