[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/iPod_nano_4G_lineup_Groot.jpg[/img]Het zal weinig mensen ontgaan zijn, na
alle geruchten vooraf die eigenlijk
gisteravond zo'n beetje allemaal uitkwamen, dat Apple een nieuwe iPod nano heeft geïntroduceerd.
De vierde iPod nano zag er inderdaad uit zoals op de eerder uitgelekte beelden, maar er is toch nog wel degelijk het een en ander over te melden:
Verkrijgbaar in zwart, paars, blauw, groen, geel, oranje, violet, rood en zilver
Kortom, veel meer kleurkeuzes en Apple heeft het dan ook over
nano-chromatic in de
nieuwe commercial voor de iPod nano.
Batterijduur van 24 uur voor muziek en 4 uur voor video, een beetje tegenvallend. Maar Apple heeft het over de dunste nano die ooit gemaakt is (
the thinnest iPod ever made) en de batterijduur is dus wat minder geworden omdat er geen ruimte voor een grotere batterij was.
De nieuwe iPod nano heeft een accelerometer aan boord, net zoals de iPod touch en de iPhone. In dit geval betekent dat dat als hem een kwartslag draait terwijl muziek afspeelt de iPod nano automatisch naar Coverflow-modus overschakelt. En als je de iPod nano schudt dan wordt je afspeellijst automatisch door elkaar gezet, iets wat we met een mooi Nederlands woord omschrijven als
Shuffle.
De iPod nano 8 GB kost 139 euro en voor de 16 GB versie moet je 189 euro betalen.
Volgens Apple is de nano veel milieuvriendelijker geproduceerd. Waarschijnlijk dat de reactie van Greenpeace niet erg lang op zich zal laten wachten, we zijn benieuwd.
Als laatste ook nog de iPod classic: het dikkere model met 160 GB aan boord verdwijnt en voortaan is er alleen nog maar één model met 120 GB opslagruimte. En ironisch genoeg is dat hetzelfde als
de nieuwe Zune van Microsoft. Ook de prijs van de classic is hetzelfde als de Zune (249 dollar, en bij ons 229 euro). Verder is de classic alleen beschikbaar in wit en zwart.