WindowShade X als Universal Binary
6 november 2006 - 08:54   
geplaatst door: Robert
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/WindowshadeX.jpg[/img]Toen ik overstapte naar Mac OS X was de reflex indertijd om stapels utilities te zoeken om de interface van Mac OS X maar zoveel mogelijk te maken zoals die van het toen oude vertrouwde OS 9. En er waren daar toen (ik stapte over in de tijd van 10.2.8) stapels van te vinden.

Zo was er bijvoorbeeld Fruitmenu, een hulpprogramma dat je weer de controle gaf over het Apple-menu linksboven. Maar terwijl ik dat uitprobeerde kwam ik er achter dat je een map in de Dock kan zetten met aliassen erin en dat dat net zo prettig werkte, dus Fruitmenu kwam bij mij nooit verder dan de testfase.

En zo verging het eigenlijk met al die extra's, Mac OS X had een andere aanpak en die wende snel en bleek vaak zelfs beter. De Sidebar (vanaf 10.3/Panther) is daar een goed voorbeeld van.

Maar één functie uit OS 9 gebruik ik nog altijd een extra programma voor, en dat is WindowShade. In OS 9 bleef na een dubbelklik op de titelbalk er alleen nog maar die balk zelf over, in OS X verdwijnt het venster daarmee in je Dock.
Weliswaar mooi geanimeerd, maar wat mij betreft volkomen zinloze tijdverspillng en onnodige muiskilometers, en als je zo meer vensters parkeert nog erg onhandig ook.

Want hoewel Apple ons met de F11-toets in Exposé een leuk alternatief hiervoor aandroeg blijft het in veel situaties heel handig om even snel ergens achter te kijken, of het venster tijdelijk onzichtbaar te maken.
En dus bleef WindowShade X het enige hulpprogramma voor een funtie uit OS 9 dat het bij mij overleefde.

En daarom nu goed nieuws voor mensen die deze functie ook niet willen missen, want sinds dit weekend is WindowShade X eindelijk een Universal Binary en doet zijn prettige werk dus ook op een Mac met een Intel-processor.

WindowShade X heeft trouwens wel het (gratis) Application Enhancer nodig om te werken en in het verleden kreeg dit programma vaak de schuld van allerlei crashes. Bij mij heeft het nooit een probleem gegeven, maar een gewaarschuwd mens telt voor twee.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
WindowShade X als Universal Binary
6 november 2006 - 16:07    reactie #1
geplaatst door: lector
Dank je wel voor de tip. Ik gebruik pas anderhalf jaar OS X en
kan me de utilities voor Systeem 9 nog goed voor de geest halen.
En één ervan is deze. Hij zal dankbaar gebruikt worden.   :thumbs-up:
WindowShade X als Universal Binary
6 november 2006 - 23:04    reactie #2
geplaatst door: PSYCHOMAC
Ik gebruik WindowShade en Fruitmenu al jaren, al voor OSX.
Ik kan zelf niet zonder. Ook het minimize in place van windowshade vind ik praktisch. Evenals het instellen van dubbelklikken op de control danwel de apple toets. Dubbelklikken op de control toets is al jaren bij bij het verdwijnen van het programma. Dubbelklikken op de apple toets : minimize in place.....

Heel praktisch die twee.

iMac 2007 20", iMac 27", iMac 21", 10x iMac G3 , 2x iMac G4, 1x iMac G5 ,2xPM dual 1.8 en dual 2.0 G5; 2x MacPro ;15/17/23inch Display(alu en model ervoor), powerbook 12/15/27inch,  Apple TV, 2xApple Cube/17 "ADC Scherm, PM G4 QuickSilver, en verder nog veel te veel om op te noemen. Een verzamelaar dus!
WindowShade X als Universal Binary
21 november 2006 - 23:30    reactie #3
geplaatst door: Joop Vos
Op grond van dit bericht eens bekeken. Vandaag gekocht! Vooral om meerdere browservensters voor sites waaraan ik werk (webdesign) links verkleind weg te kunnen zetten ... erg overzichtelijk!

(Bewerkt door Joop Vos om 23:53, 21-11-2006)
All my sites are powered by Textpattern!
WindowShade X als Universal Binary
23 november 2006 - 17:13    reactie #4
geplaatst door: Robert
Bij mij er vandaag achter gekomen dat Application Enhancer 2.0.2 mijn systeem enorm vertaagde, dus Windowshade voorlopig weer in de ijskast...  :confused:
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
WindowShade X als Universal Binary
23 november 2006 - 17:19    reactie #5
geplaatst door: Leon
Daarom installeer ik dit soort hacks ook nooit.
Je kunt je systeem beter lekker stabiel houden.