[img=right]http://www.macfreak.nl/~redactie/AppleLogo.jpg[/img]Apple heeft een groot datacenter gekocht in Newark, Californië, USA. Met de aankoop is een bedrag gemoeid van tussen de 45 en 50 miljoen Amerikaaanse dollars. Oorspronkelijk was de digitale opslag- en verwerkingsfabriek van bijna 10.000 vierkante meter bedoeld voor
MCI Worldcom. Toen rond 2001 het complex gebouwd werd kwam MCI Worldcom in de problemen en kon een faillissement ternauwernood afwenden. Het datacenter werd nooit meer in gebruik genomen. Inmiddels is MCI Worldcom opgeslokt door Verizon Communications en Apple heeft het ongebruikte datacenter aangekocht, zo valt in de
San José Business Journal te lezen.
Apple heeft al diverse eigen en datacenters en leaset daarbij ook nog capaciteit. Naast de Xserve RAID systemen van eigen makelij maakt Apple gebruik van Sun Microsystems en systemen van IBM en EMC. Apple is al heel lang SAP-gebruiker en heeft PeopleSoft draaien voor het beheer van relatie-data. Waar Apple het nieuw verworven datacenter exact voor zal gaan gebruiken is niet bekend gemaakt.
Het is niet de enige flinke uitbreiding van Apple in de laatste maanden. De computer- en software bouwer tekende recent voor de aankoop van 10.000 vierkante meter kantoorruimte op het adres 10400-10450 Ridgeview Ct. in Cupertino. Apple lijkt zich met beide uitbreidingen organisatorisch op te maken voor een flinke groeispurt.