Nieuwe MacBooks zonder DVD?
24 september 2007 - 11:18   
geplaatst door: Robert
[img=right]http://www.macfreak.org/base/data/news/images/gerucht.gif[/img]Volgens de Apple nieuws-site 9to5Mac komt Apple binnenkort met nieuwe platte aluminium MacBooks. Aangezien 9to5Mac het de laatste tijd een aantal voorspellingen allemaal aan het rechte eind had lijkt het ons de moeite om heir even op in te gaan.

En het ziet er spectaculair uit, want deze laptops zouden de volgende kenmerken hebben:

• Zwart- en zilverkleurig aluminium (zilverkleurig zoals de MacBook Pro nu)
• Dunner dan de huidige Macbooks en zelfs dunner dan de huidige MacBook Pro
• Schermrand smaller bij dezelfde schermgrootte en het geheel dus kleiner
• Toetsenbord in dezelfde lijn als het nieuwe externe toetsenbord
• Lichter dan de huidige MacBook
• Zeer scherp geprijsd

Als dit gerucht inderdaad klopt dan zou de MacBook nog wel eens nog (veel) vaker over de toonbank kunnen gaan dan nu al gebeurt.

Maar inmiddels heeft 9to5Mac nog een goed over hun eigen gerucht nagedacht en komen ze met een interessante speculatie: misschien dat dit het einde is van de interne DVD speler/brander.

De redenatie is de volgende: als de MacBook dunner zou worden dan een MacBook Pro, past er dan nog wel een DVD in? En als dat niet zo is zou Apple dan met een laptop zonder optische speler komen?

Toen Steve Jobs recent de nieuwe .Mac gallery presenteerde zei hij:

Citaat

dvd is going to be a thing of the past


Vrij vertaald:

dvd zal straks iets uit het verleden zijn.

En bij de presentatie van iLife '08, refereerde hij meerdere malen aan de 'dood' van de DVD.

Natuurlijk is dit erg veel op elkaar gestapelde speculatie, maar Apple heeft in het verleden al vaker de markt op brute wijze wakker geschud (denk aan het weglaten van een floppy-drive in de eerste generatie iMac), en het zou natuurlijk nog mogelijk zijn dat ze de nieuwe MacBook met een externe DVD zouden leveren.

Hoe dan ook, Apple zou ons de komende tijden wel weer eens kunnen verrassen met interessante nieuws.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Nieuwe MacBooks zonder DVD?
24 september 2007 - 11:38    reactie #1
geplaatst door: wolly
"goining" --> "going" ?


Een soort powerbook duo? dus met een optionele dock?

(Bewerkt door wolly om 11:39, 24-09-2007)
UNOX, the worst Operating System
Ceterum censeo, Windowsinem delendam esse
MacBook Pro 17" (2010), 13" (2014) - OSX 10.9.x, iPhone4/16Gb - iOS 7.0.1
Nieuwe MacBooks zonder DVD?
24 september 2007 - 11:43    reactie #2
geplaatst door: knutmo
het lijkt me een heel logishe stap. Persoonlijk gebruik ik ook nooit DVDs of CDs op mijn macbook, alle data-input gaat via het net of via USB sticks.
Nieuwe MacBooks zonder DVD?
24 september 2007 - 11:46    reactie #3
geplaatst door: Nielzzz
Een computer zonder optische unit... hoe zit het dan met films bekijken die je gekocht hebt? En met programma's installeren op je macbook?
Of men moet al iets revolutionairs uitvinden dan de DVD/CD vervangt... maar het lijkt me sterk dat zoiets zomaar op de markt wordt gebracht.

Niels
Apple, what else...
Nieuwe MacBooks zonder DVD?
24 september 2007 - 11:51    reactie #4
geplaatst door: david de smedt
Het is niet dat ze de DVD-eenheid niet meer ondersteunen of gebruiken! Het is gewoon een eerste stap in het weglaten en overstappen op nieuwere technologiën. Ik moet ook zeggen dat ik heel zelden een optische eenheid gebruik.

Ik ben 100% voor!!!
-Macbook-
"If you haven't found it yet, keep looking, don't settle!""Stay hungry, stay foolish!"
Nieuwe MacBooks zonder DVD?
24 september 2007 - 11:54    reactie #5
geplaatst door: jandevries
ik heb mijn macbook pro nu bijna een jaar en ik denk dat de keren dat ik er een cd/dvd ingestopt heb op de vingers van twee handen zijn te tellen, software installaties zijn het belangrijkste, met een externe dvd speler zou dat kunnen ofwel met een andere mac in targetmode.

Nieuwe MacBooks zonder DVD?
24 september 2007 - 11:55    reactie #6
geplaatst door: Nielzzz
Het weglaten vand e floppy toentertijd was ook een goed idee, maar toen was er wel een alternatief: de cd-rom.
Wat voor subliem alternatief is er nu dan?
Apple, what else...
Nieuwe MacBooks zonder DVD?
24 september 2007 - 11:57    reactie #7
geplaatst door: Robert

Citaat
wolly om 11:38, 24-09-2007
"goining" --> "going" ?


Typo is gecorrigeerd.

Maar een MacFreak Verslaafde zou natuurlijk moeten weten dat we dat liever per PB vernemen...  :cool:  :wink:
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Nieuwe MacBooks zonder DVD?
24 september 2007 - 12:00    reactie #8
geplaatst door: neoman
@Nielzzz

Internet natuurlijk!  :satisfied:

Weg met de CD, DVD, HD DVD , Blu-ray DVD. Data moet indien niet lokaal aanwezig gewoon uit een draadje of uit de lucht te plukken zijn. Een goede internet verbinding lost alles op.  :thumbs-up:
Nieuwe MacBooks zonder DVD?
24 september 2007 - 12:04    reactie #9
geplaatst door: Robert
Wat Steve Jobs betreft heeft neoman helemaal gelijk, hij noemt ook meerdere keren het internet als de oplossing van nu.

Niet helemaal toevallig dat dat komt van het bedrijf met de iTunes Store natuurlijk...
 :wink:
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Nieuwe MacBooks zonder DVD?
24 september 2007 - 12:15    reactie #10
geplaatst door: iTom
Inderdaad,

Apple software te koop via de iTunes store.
Scheelt een hele hoop op verpakkingskosten, en als je net als bv. Quicktime Pro, steeds opnieuw je software mag downloaden ... ideaal.
En dan in iTunes een mooi grafisch overzicht van je aangekochte software, automatische updates, registraties, ...
en "just for you" optie voor software.

Mogelijkheden zijn legio
Nieuwe MacBooks zonder DVD?
24 september 2007 - 12:29    reactie #11
geplaatst door: jandevries
veel software is ook als download te koop,(of vaak zelfs alleen als download) het is even wennen zeker als je van doosjes houdt maar ja....

de niet officiële kanalen gebruiken volgens mij al heel lang geen cd's meer


:cool:
Nieuwe MacBooks zonder DVD?
24 september 2007 - 12:35    reactie #12
geplaatst door: Borgmonster
@ Nielzz: de USB-stick lijkt mij de opvolger van de DVD en CD schijfjes (al dan niet RW). De stick is altijd RW. En kleiner. En in het algemeen ook sneller.

Op je stand alone kun je de dvd-inhoud overzetten op een USB stick. Of op de HD van je macbook.

Ik vind het een goeie zet.

Bij mijn eerste iMac (G3) kreeg ik ook reacties als: "Geen floppy???? Hoe wissel je dan bestanden uit?"

Dat dat geen probleem was leert de geschiedenis. Zelfs Windows-bakken hebben vaak geen floppy meer (8 jaar later, de geschiedenis gaat bij Apple sneller dan bij Microsoft).
iMac 21.5" | 3.06 GHz | 1 TB | 4 GB| Magic Mouse - iPod nano 16Gb 5e gen. Quidquid latine dictum sit, altum viditur -  MacBook Pro 17" SSD - MacBook Pro 13" - iPhone 6S - iPhone 11 Pro
Nieuwe MacBooks zonder DVD?
24 september 2007 - 13:07    reactie #13
geplaatst door: Dick de Roos
Nogal vreemd.
Hoe moet ik nu mijn zelf gemaakte vakantiefilms gaan vertonen voor een zaal laaiend enthousiast publiek?
Mijn kamer-DVD-speler kan niet veel met een USB-stick.
Natuurlijk, voor ongeveer 150 Euro heb je de laatste externe driedubbel layerd DVD-brander/speler, maar dat zal toch ook de bedoeling niet zijn.
Nee, de DVD zal niet blijven, maar gaat nu nog niet weg lijkt mij.  :cool:
Nieuwe MacBooks zonder DVD?
24 september 2007 - 13:20    reactie #14
geplaatst door: SpiderClass
Ze moeten wel met een duidelijke vervanger komen, want een externe optische drive werkt alleen maar (weggefilterd), mij spreekt dit apparaat me zeker aan, ben benieuwd naar de prijs..

USB is gangbaar alleen, nog niet echt inburgerd als groot medium, veel mensen hebben een stick van 1 a 2 GB niet groter..

Verder betekend dit dat jeje media nooit kwijt kan, schijf raakt alleen maar voller, externe schijf wordt dan ook nood zakelijk, als je het zo bekijkt is een externe drive wel goed opzich, dan kan je deze af en toe wel gebruiken indien nodig, maarja een losding, moet je ook weer meeslepen aansluiten..

:confused:

Ik weet het niet, ben wel zeer benieuwd wat het in praktijk brengt  :cool:
Nieuwe MacBooks zonder DVD?
24 september 2007 - 13:39    reactie #15
geplaatst door: Toco
Wellicht kan je er een BTO-optie bij nemen en dan heb je voor 100,- een mooie externe dvd-brander erbij............ :cool:
1 NAS wil ik niet, ik wil op NAS-1.
Nieuwe MacBooks zonder DVD?
24 september 2007 - 13:53    reactie #16
geplaatst door: gretvers
cd drive weglaten is niet heel erg revolutionair... Denk aeens aan aale soorten sub-notebooks...

http://en.wikipedia.org/wiki/Subnotebook
Nieuwe MacBooks zonder DVD?
24 september 2007 - 14:43    reactie #17
geplaatst door: NoiA
ik vind het wel grappig dat echt iedereen dat berichtje van 9to5mac overneemt... die hebben wel vaker onsamenhangende crap gepost en speculeren maar jongens! haha
15 Inch MacBook Pro 2.8Ghz 4Gb 320GB
Nieuwe MacBooks zonder DVD?
24 september 2007 - 14:46    reactie #18
geplaatst door: Buibkier
@Dick de Roos,

Daar hebben we dus weer de Apple TV voor! :cool:
"Life is what happens to you while you're busy making other plans" - John Lennon  (iMagine)
Nieuwe MacBooks zonder DVD?
24 september 2007 - 14:47    reactie #19
geplaatst door: MacWim

Citaat
Dick de Roos om 13:07, 24-09-2007

Natuurlijk, voor ongeveer 150 Euro heb je de laatste externe driedubbel layerd DVD-brander/speler, maar dat zal toch ook de bedoeling niet zijn.
Nee, de DVD zal niet blijven,


DVD gaat naar zijn einde, dat is zeker. En via internet zal wel de toekomst zijn, ja.
Maar nu geen optische drive inbouwen kan ook een strategisch tussenoplossing zijn. Blu ray komt eraan (of misschien toch HD DVD?), en wat heb je over 2 of 3 jaar aan een prachtige MB zonder zo'n moderne speler?
Nu een blu ray ingbouwen zou de MB erg duur maken. Bovendien kán blu ray de verkeerde keuze blijken te zijn ...  :sad:
Mac mini M1, 16 GB 1TB | MBA 6.2 | iPhone 13 mini | iPad 2025 | iPod touch 2009 | Apple TV 3
Bouw websites; webteksten; beeldbewerking met Pixelmator Pro. interlijn.nl
Nieuwe MacBooks zonder DVD?
24 september 2007 - 15:01    reactie #20
geplaatst door: Mattnh
Een laptop waar ik voor mijn videowerk niet snel een DVD kan bakken?
Duidelijk een 'no go'.
Maar ik ben dan ook meer een MBPro-type.
En een  los DVD-bakje erbij is onzin als je juist een laptop hebt om compact te kunnen reizen.
["They say the classics never go out of style, but they do... they do.
Somehow baby, I never thought we'd do, too."]
["ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn"]
Nieuwe MacBooks zonder DVD?
24 september 2007 - 16:50    reactie #21
geplaatst door: Doctor Apple
Moet zeggen dat het best eens zou kunnen: Apple die de CD/DVD vaarwel zegt. Maar dan de Software-Installatie:

Wel, ik voorzie een ingebouwde Flash-drive waarvan geboot kan worden. MaCOS X (de 'Herstel DVD') wordt op Chip geleverd: et voila. Aangezien Apple inmiddels ook al ervaring heeft opgedaan met DRM en alle Intel notebooks over TPM beschikken is het zondermeer mogelijk MacOS X te 'branden' op de Hardware. Je zult nooit om een code gevraagd worden, maar de chip is domweg niet bruikbaar op je buurmans Mac.

Variant twee is dat je MacOS X (net zoals bij sommige Linux distributies dat nu al kan) vanaf het netwerk boot en installeert. Ik kan me dan echter zeer goed voorstellen dat er gebruik gemaakt gaat worden van Software Registratie-sleutels. Ofwel middels het handmatig intypen (zoals bij iWork of andere Apple-software) of middels een geautomatiseerde Serie-nummer check van je HW.

Appletje ... Eitje...

Leuk, er is weer wat beweging in computerland.

:biggrin:
Durf te denken!
Nieuwe MacBooks zonder DVD?
24 september 2007 - 18:49    reactie #22
geplaatst door: Michael
beter man, zo kun je straks niet meer de nieuwe versie van OS X installeren omdat je geen DVD meer hebt :S en een externe DVD speler.... :yucky:
Nieuwe MacBooks zonder DVD?
24 september 2007 - 20:12    reactie #23
geplaatst door: tommybook
Een cd geef ik weg, een DVD geef ik ook nog weg, maar een USB-stick lijkt me toch wat duur om zomaar even weg te geven (of op te sturen). Wat doe je met grote (eigen gemaakte) bestanden die voor derden zijn. Allemaal maar door dat draadje stampen? Toch wel gek, zeker voor Applegebruikers die veelal toch in de creatieve (lees: grote bestanden verwerken) sector zitten. Een floppy kan je wel missen dat doe je via internet, maar een video montage van 3 kwartier is toch wat anders (als je enige kwaliteit wil). Systeem opnieuw instaleren e.d. is ook geen kleintje...
Ik denk dat we daar nog niet klaar voor zijn.
Nieuwe MacBooks zonder DVD?
24 september 2007 - 20:42    reactie #24
geplaatst door: Jurriaan
usb sticks kosten straks niet veel meer dan een dvd. (4gb usb stick kost nu vanaf 30euro)

een thuis gebruiker kijkt geen films op een macbook dus hoeft ie ook geen dvd of blue-ray of hd dvd speler.
bovendien ik denk persoonlijk dat ook blue ray en hd dvd al achterhaalt zijn/ worden.

films komen nu en zeker in de toekomst enkel van internet.
Immers ook de harddisk wordt steeds groter dus veel films kwijt kunnen is ook geen probleem meer.

Mij lijkt het een goed idee van Apple, bovendien wordt de Macbook er goedkoper van als ie geen disc speler meer heeft. Een modem zit ook al niet meer in de meeste, of zelfs alle, macs. Niemand die hem mist toch?

Let wel het gaat in dit gerucht om een consumenten computer. Ik zeg snel uitbrengen dan ik snel kopen :cool:
MBA '20 M1| SE1 & 2 iOS 15/18 | Mini6 iPadOS 18 | ATV 4K MKI  TVOS18|