geplaatst door: Robert
http://www.macfreak.nl/modules/news/images/Nokia_Logo.jpg
Nokia grotendeels door Microsoft overgenomen (Upd.)
Ruim twee en een half jaar geleden nam het belang van Microsoft in Nokia stevig toe, en waar het er eerst nog op leek dat het Microsoft gelukt was om dit met gesloten beurs te regelen, bleek al snel dat het toch een paar miljard euro gekost had.

Inmiddels is bekend geworden dat Microsoft nog eens 5,44 miljard euro aan Nokia betaald heeft. Daarvan is 3,79 miljard euro voor de overname van Nokia’s Devices & Services, 1,65 miljard euro is bestemd voor de overname van meer dan 60 patenten van Nokia.

Lang werd gedacht dat de combinatie van twee verliezers in de mobiele markt geen resultaten zou kunnen boeken, maar de afgelopen maanden werd duidelijk dat het marktaandeel in Europa en Mexico bij mensen die voor het eerst een smartphone kopen mobieltjes van deze samenwerking aan het groeien is, en Nokia in deze markt met zijn Windows Phones inmiddels 8,2 procent in handen heeft (een jaar eerder was dat 4,9 procent).

Daarbij is het trouwens de goedkope Lumia 520 die vooral voor die groei zorgt, dus waarschijnlijk wordt er nog niet zoveel winst op deze verkopen gemaakt. Verder lopen de verkopen van de gewone mobiele telefoons van Nokia nog steeds terug, dus het succes van de smartphones wordt steeds belangrijker voor het bedrijf.

Stephen Elop, de afgelopen jaren de CEO van Nokia, wordt nu hoofd van het Devices team bij Microsoft, waardoor het natuurlijk meteen gonst van de geruchten dat hij de nieuwe CEO van Microsoft zou kunnen worden. Natuurlijk niet zo vreemd, want dit komt allemaal heel snel na de de aankondiging van Microsoft dat Steve Ballmer binnen een jaar als CEO zal stoppen. Maar Microsoft zegt over dit onderwerp natuurlijk geen woord.

Microsoft heeft trouwens wel een 'strategic rationale' op het web gezet waarin we kunnen lezen waarom het bedrijf de mobiele tak en de patenten van Nokia heeft overgenomen. Wat ze daarin trouwens niet vermelden is dat Nokia de afgelopen twee jaar heel veel geld verloor, meer dan 5 miljard euro, en ongeveer 20.000 banen werden geschrapt. Die groei in Europa en Mexico komt dan ook als geroepen, en alleen als die zal doorzetten lijkt het er op dat deze overname een verstandige was.

Als afsluiter lijkt het nog de moeite om te vermelden dat 5,44 miljard euro voor Nokia minder is dan wat Microsoft een kleine anderhalf jaar geleden betaalde voor Skype, want dat was 6,45 miljard euro.


Update: Terry Myerson, Executive Vice President Operating Systems bij Microsoft, heeft op de blog van MS laten weten dat de overname van Nokia wat betreft MS geen invloed zal hebben op de samenwerking met andere partners.
Citaat


With our announcement today regarding Nokia, we’re taking a huge step in fulfilling our stated strategy of transforming Microsoft. For me, it’s been an incredibly rewarding journey. As the engineering leader for the Windows Phone efforts, I was there at the birth of Windows Phone, and a key part of our original partnership with Nokia. I know firsthand how critical it was for me and the team to be a valuable partner to Nokia, in addition to building out a great ecosystem of partners, hardware and software alike.

Today’s announcement doesn’t change that – acquiring Nokia’s Devices group will help make the market for all Windows Phones, from Microsoft or our OEM partners.

Wij zijn benieuwd hoe hierover bij diezelfde partners gedacht wordt.

Update 2: De beurzen reageren in ieder geval heel erg positief op deze overname, het aandeel NOKIA is na het nieuws van de overname door Microsoft met maar liefst 38 procent gestegen.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Nokia grotendeels door Microsoft overgenomen (Upd.)
17 juli 2014 - 18:32    reactie #1
geplaatst door: Pieterr
http://nos.nl/artikel/675983-massaontslag-bij-microsoft.html

Citaat

Bij het Amerikaanse softwarebedrijf Microsoft worden tot ongeveer 18.000 mensen ontslagen. Dat heeft de baas van het bedrijf Satya Nadella in een e-mail aan het personeel geschreven.

Het merendeel van de banen die verdwijnen gaat weg bij de in april voor 5,3 miljard euro overgenomen Finse mobieltjesmaker Nokia.
"One experiment is worth a thousand expert opinions."
Nokia grotendeels door Microsoft overgenomen (Upd.)
18 juli 2014 - 13:18    reactie #2
geplaatst door: orange
18.000. Dat is ongeveer het aantal telefoons dat Nokia nog verkocht per jaar, denk ik? ;)
Sinds 12-01-1963.
Hobby > Music in Motion: www.drumcorpsinprogress.nl
Nokia grotendeels door Microsoft overgenomen (Upd.)
18 juli 2014 - 13:47    reactie #3
geplaatst door: Pieterr
Ik zie weinig reden om hier erg lollig over te doen, orange.
"One experiment is worth a thousand expert opinions."
Nokia grotendeels door Microsoft overgenomen (Upd.)
18 juli 2014 - 22:59    reactie #4
geplaatst door: Robert
Ongelofelijk, zo'n massaontslag aankondigen en dan zoveel van je mensen zo lang (zes maanden) in onzekerheid laten zitten.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Nokia grotendeels door Microsoft overgenomen (Upd.)
19 juli 2014 - 08:28    reactie #5
geplaatst door: orange
Ik weet niet of jij wel eens een bedrijf van deze proporties hebt gereorganiseerd? Maar het is niet zo dat je 18.000 brieven verstuurd, met hierin de melding 'Goedemorgen, tot onze spijt moeten wij u mededelen dat uw contract bij Microsoft niet wordt verlengd.'
Sinds 12-01-1963.
Hobby > Music in Motion: www.drumcorpsinprogress.nl
Nokia grotendeels door Microsoft overgenomen (Upd.)
19 juli 2014 - 08:56    reactie #6
geplaatst door: Robert
@ orange: ja, al 15 keer.

Serieus: ik snap ook dat dit een gigantische operatie is, maar de manier waarop dat gaat is bizar, en is toch al vaak bij veel andere grote bedrijven op een veel betere manier gedaan.

Ook de communicatie van zowel Satya Nadella als Stephen Elop zijn ook beneden alle peil (Stephen Elop's brief begint bijvoorbeeld met "Hello there").
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Nokia grotendeels door Microsoft overgenomen (Upd.)
24 juli 2014 - 20:44    reactie #7
geplaatst door: kiopoula
Ach Robert, ik heb wel eens sollicitatiebrieven gezien die begonnen met "Hoi" :smile:
Nokia grotendeels door Microsoft overgenomen (Upd.)
25 juli 2014 - 19:19    reactie #8
geplaatst door: Robert
@ kiopoula: dat een sollicitant dat doet is niet best, maar Stephen Elop draagt veel verantwoording en heeft een bijbehorend jaarsalaris.

Volgens mij mogen we daar dan ook wel wat meer van verwachten...
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
"One experiment is worth a thousand expert opinions."