geplaatst door: SteveJobs
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/foxconn_logo.gif[/img]Interessante ontwikkeling in de globale verdeling van het fabriceren van consumer electronics. Zoals bekend is China al jaren een land met een enorme economische groei afgezien van een kleine daling de afgelopen jaren.

Dit heeft echter ook als gevolg dat werknemers in China meer gaan eisen in de vorm van sociale verzekeringen en hogere lonen. Stijgende kosten in landen waar doorgaans 'goedkoop' wordt geproduceerd heeft meestal als gevolg dat fabrikanten opzoek gaan naar andere landen om hun spullen te laten fabriceren. Kijk maar naar Philips, dat regelmatig hun productielijnen verschuift van China naar Polen, Hongarije en wellicht ook nog andere omringende landen.

Foxconn, de vaste fabrikant van Apple's iPhone en iPad, is bezig om een vijftal fabrieken op te zetten in Brazilie. En daar zien we meteen een patroon en gelijkenis met China, want ook de Brazilaanse overheid is zeer coulant met belastingen en vrijstellingen voor buitenlandse ondernemingen die in dat land willen produceren. De komst van een dergelijke grootheid betwkent immers een boost voor de lokale werkgelegenheid.

We zijn benieuwd of Apple hierin uniek is of dat Samsung binnenkort ook aankondigt dat ze gaan produceren in Zuid-Amerika.
Don't panic
Ontwikkeling: Foxconn gaat fabrieken bouwen in Brazilië
1 februari 2012 - 15:22    reactie #1
geplaatst door: PjotriDVDguru
Brazilie ziet veel geld wegstromen bij import aan hoogtechnoligische gadgets zoals de iPhone. Zonder productie in Brazilie wordt overwogen tot een import verbod( in dit geval van de iPhone). Het plaatsen van productiesites is een strategische stap om tegemoet te komen aan de (begrijpelijke) protectionistische wetgeving van een opkomend land.

Het zou me niet verbazen als Samsung reeds in Brazilie fabriceert of assembleert.
Ontwikkeling: Foxconn gaat fabrieken bouwen in Brazilië
1 februari 2012 - 16:33    reactie #2
geplaatst door: janmo
En anders komen ze (Samsung zowel als Foxconn) toch lekker naar Nederland. Ook daar is er voor buitenlandse bedrijven een zeer coulante belastingdeal te maken. Het is niet voor niets een land dat in de VS als belastingparadijs te boek staat. Nederland kan wel een boost gebruiken.
Ontwikkeling: Foxconn gaat fabrieken bouwen in Brazilië
1 februari 2012 - 17:32    reactie #3
geplaatst door: Ziegler
Foxconn produceert toch voor meer merken dan alleen Apple? Ik betwijfel of Apple veel met deze beslissing van doen heeft gehad. Foxconn produceert volgens mij ook voor Samsung.

(Bewerkt door Ziegler om 17:34, 1-02-2012)
Ontwikkeling: Foxconn gaat fabrieken bouwen in Brazilië
1 februari 2012 - 19:38    reactie #4
geplaatst door: Mekfriek

Citaat
PjotriDVDguru om 15:22, 1-02-2012


Het zou me niet verbazen als Samsung reeds in Brazilie fabriceert of assembleert.


Dat doet Samsung inderdaad daar, in 2 fabrieken. Maar dan gaat het om huishoudelijke produkten zoals magnetrons, wasmachines en koelkasten.