Ook negatieve reacties op Tim Cook's openheid
4 november 2014 - 12:25   
geplaatst door: Robert
http://www.macfreak.nl/modules/news/images/TimCookFrontaal2012.jpg
Ook negatieve reacties op Tim Cook's openheid
Dat Tim Cook een paar dagen geleden uit de kast kwam weet waarschijnlijk iedereen, mocht je het gemist hebben dan kan je dat alsnog lezen in dit nieuwsbericht van MacFreak. Daarop kwamen veel positieve reacties binnen, maar alleen maar positieve reacties is natuurlijk een illusie.

Met name op Twitter kwam er heel wat onaardigs voorbij, bijvoorbeeld hier (van iemand van dezelfde universiteit als Tim Cook) of hier (uit Saudie Arabië, uit die hoek hadden we ook niet zoveel verwacht). Zo zouden we natuurlijk nog wel een tijdje door kunnen gaan, Twitter is nu eenmaal het vergaarputje voor alle meningen, inclusief de mensen die de verlichting gemist lijken te hebben.





De opvallendste negatieve reacties tot nu toe lijken vooral uit Rusland te komen. Zo is daar in Sint Peterburg een gedenkteken voor Steve Jobs verwijderd. Hierboven zie je eerst het gedenkteken zelf en daaronder de mensen die bezig zijn met het weg te halen.

Waarom je een gedenkteken voor Steve Jobs zou moeten verwijderen terwijl het hier om Tim Cook gaat is ons nog niet helemaal duidelijk, maar nuance is waarschijnlijk sowieso niet iets wat we hier kunnen verwachten.

De vreemdste reactie kwam waarschijnlijk van de Russische politicus Vitaly Milonov, die sowieso bekend staat als iemand die vaak te maken heeft met de anti-homowetten in dit land. Deze man wil nu Tim Cook de toegang tot Rusland helemaal ontzeggen, want hij zou bang zijn dat hij allerlei ziektes het land in zou kunnen brengen.

Citaat
Wat kan hij ons brengen? Het Ebola-virus, AIDS, gonorroe?

Mocht je meer willen lezen van het interview met Vitaly Milonov waar deze quote uit komt, dan kan dat hier.

De ironie hier lijkt te zijn dat de anti-homowetten, waar Vitaly Milonov dus hard aan meegeholpen heeft, hoogstwaarschijnlijk onder andere verantwoordelijk zijn voor de enorme toename van HIV in Rusland (+41 procent). Want mensen met HIV zijn nu bang om te vragen naar medische behandeling, dus de ziekte lijkt steeds meer 'ondergronds' te gaan.

Deze reacties lijken te onderstrepen hoe moedig het was dat Tim Cook, als eerste leider van een Fortune 500 bedrijf, uit de kast is gekomen. Het maakt ook meteen duidelijk dat lang niet iedereen daar gelukkig mee is, en dat Tim Cook nog heel wat over zich heen zal kunnen krijgen.



Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Ook negatieve reacties op Tim Cook's openheid
4 november 2014 - 13:12    reactie #1
geplaatst door: Flix
"De opvallendste negatieve reacties tot nu toe lijken vooral uit Rusland te komen"
Dat is sowieso met veel zaken zo, nu Poetin steeds meer zijn ware aard laat zien.  :thumbs-down:
Ook negatieve reacties op Tim Cook's openheid
4 november 2014 - 13:20    reactie #2
geplaatst door: odo
Dit soort reacties zijn helaas te verwachten en geven alleen maar aan dat we nog een lange weg te gaan hebben.
Ben wel benieuwd of Apple hier ook zakelijk negatieve gevolgen van gaat ondervinden. Niet helemaal uitgesloten lijkt me. Des te dapperder dat Tim dit gedaan heeft en de risicos's voor lief neemt.
Ook negatieve reacties op Tim Cook's openheid
4 november 2014 - 13:38    reactie #3
geplaatst door: ouwemac
@ flix
Over de beweegredenen en machinaties van Poetin staat een zeer goed artikel van John Gray in de Groene Amsterdammer.
"Een kwart eeuw liberale misvattingen" heet het.
Wellicht kun je het via Blendle lezen.
Het gaat ook over het falen van de westerse democratieën in conflicten. Met name bij de strijd tegen terreur en in het Midden Oosten

Ik ben het wel met je eens wat die ware aard betreft trouwens.
…….
Ook negatieve reacties op Tim Cook's openheid
4 november 2014 - 14:11    reactie #4
geplaatst door: devman
Fijn dat hier ook politieke analysten aanwezig zijn!
Ook negatieve reacties op Tim Cook's openheid
4 november 2014 - 15:12    reactie #5
geplaatst door: Nick Seamore 2
Wat een aandacht weer als het over anders geaarden gaat! Wordt daar nu wel een beetje erg moe van.

Hij heeft het uitgesproken > joepie
Mensen vinden het goed > te verwachten
Mensen vinden het niet goed > dhuu

Klaaaaarrrrrr, geen woorden meer aan vuil maken......
Ook negatieve reacties op Tim Cook's openheid
4 november 2014 - 15:35    reactie #6
geplaatst door: odo
@Nick: je maakt er anders zelf ook weer woorden aan vuil...

En klaar is het zeker niet. Het is juist weer een drempel die is genomen. Voor ons mag het allemaal normaal en niet schokkend zijn, in de rest van de wereld is het helaas nog niet overal normaal en geaccepteerd.

Wat wel klaar is, is dat het over Apple gaat. Het is een persoonlijke stap van Cook en ongetwijfeld tekenend voor de cultuur binnen Apple, maar dit gaat niet over het bedrijf, maar over persoonlijke vrijheid.
Ook negatieve reacties op Tim Cook's openheid
4 november 2014 - 16:15    reactie #7
geplaatst door: iPascal
Dat Tim Cook eindelijk uit de kast wilde komen was zijn eigen zaak. Ik zie het probleem niet. Straight, Bi, homo or whatever. Maar dat dit tot negatieve reacties zou leiden was (helaas) ook wel te verwachten. De wereld ging echt niet veranderen omdat het nu net de topman van Apple was die het aan durfde om uit de kast te komen. Zo naïef waren we toch niet hé?
Onderschrift buiten gebruik.
Ook negatieve reacties op Tim Cook's openheid
4 november 2014 - 16:33    reactie #8
geplaatst door: Dick de Roos
Sommige mensen zijn dommer dan andere mensen.
Dat geldt trouwens ook voor (o.a.) de inwoners van de USA
Ook negatieve reacties op Tim Cook's openheid
4 november 2014 - 17:26    reactie #9
geplaatst door: harpal
@ Dick, juist door dat soort domme algemeenheden zet je de boel op scherp. Amerikanen zijn dom, homo's zijn vies en negers stinken. Ik zeg: ga je mond spoelen.
Ook negatieve reacties op Tim Cook's openheid
4 november 2014 - 18:01    reactie #10
geplaatst door: MacMiep
@   Nick Seamore 2
Dit artikel gaat niet over anders geaarden zelf, maar over de idiote reacties die andere mensen op ze hebben.
Wat heeft een monument voor een overleden hetero (naar ik aanneem) te maken met de coming out van zijn opvolger op prof. gebied?
Mensen die daar een link tussen leggen zijn niet goed wijs.
Al meer dan 20 jaar beheert Miep de MacMiepMacCursus op macmiep.nl & op macostutorial.com in het Engels èn Duits!
Ook negatieve reacties op Tim Cook's openheid
4 november 2014 - 18:07    reactie #11
geplaatst door: JH
Precies MacMiep, ik kan die Russen ook vaak niet volgen in hun beslissingen en acties hoor...Tjonge jonge, wat een idioten.
Zo zie je maar weer, elk land heeft zijn eigen waarden, normen, gebruiken en gewoonten. En we vinden elkaar allemaal raar (en dat maakt interventie en integratie ook zo moeilijk, maar da's weer een andere discussie)...
Mac-musician
Ook negatieve reacties op Tim Cook's openheid
4 november 2014 - 20:06    reactie #12
geplaatst door: JGO
In Rusland heeft momenteel een sterk reactionair gevoel de overhand. Enkele generaties hebben daar ± 70 jaar geleefd met het idee dat de staat alles regelde, tot en met - van de gekke - je seksuele voorkeur.
Nu is er veel onrust, net als elders (bijvoorbeeld  IS in het Midden-oosten) en niets is dan zo aantrekkelijk oude, bekrompen; dus voor iedereen te (be)vatten ideeën boven te halen. Waarom dan door de eeuwen heen altijd mensen van een bepaald 'ras', geloofsovertuiging of geaardheid het onderspit delven, daar zijn vele studies aan gewijd. Het enige wat je als individu kan doen is je er tegen uitspreken en hopen dat het niet de overhand krijgt want je moet, als dat het geval is, wel hééél sterk in je schoenen staan om je humane overtuiging(en) te continueren.
Doordrammende 8600, Zoevende G3 en
een MacMini
Ook negatieve reacties op Tim Cook's openheid
4 november 2014 - 21:25    reactie #13
geplaatst door: mayo

opvallend toch weer hoe een kleine groep in het grootste land ter wereld dit hele land in een negatief daglicht kan zetten.

Luister nou toch eens naar je zelf en vergelijk dit nu met Wilders en hoe de rest van de wereld nu naar Nederland kijkt.

Als jullie nu eens kijken waar die homo en buitenlanders haat vandaan komt in Rusland zul je zien dat, daar is tie weer, het geloof of te wel de Russisch-orthodoxe Kerk aangeduid als de grootste Kerk na de Rooms-katholieke Kerk, de richtlijnen geeft voor deze onzin.

Net als in de USA, Nederland Oja? ook hier homo haat en tegen buitenlanders???? Israel, probeer daar maar eens homo te zijn. Italie Fortza!! makkelijker om dan maar te zeggen dat er "al" in 17 landen!!!! een homo huwelijk gesloten kan worden.

Groot deel van de Amerikanen gelooft dat wij onze bejaarden ongevraagd over de kling jagen en dat Amsterdam het sodom en gomorra is.

Ik heb schijt aan die groep domme Russen maar ook schijt aan die kortzichtige domme Olanders, Amerikanen, Israëliërs, Arabieren, Afrikanen etc etc .

Kortzichtigheid en onwetendheid zijn het  gevaarlijkste vooral als je alles gelooft wat je regering je voorschotelt en denkt dat alles waar is wat tijdens het journaal te zien krijgt.


 

opgericht in 988.



It ain't what you don't know that gets you into trouble. It's what you know for sure that just ain't so - Mark Twain
Ook negatieve reacties op Tim Cook's openheid
4 november 2014 - 22:04    reactie #14
geplaatst door: Flix
De "rest van de wereld" kent Wilders niet, vanwege 'te onbelangrijk, te irrelevant'.

Poetin kent iedereen wel, want het is voor de daden van de grootmacht Rusland niet belangrijk wat de grootste groep inwoners over iets vinden, maar enkel wat Poetin en zijn vrinden bedenken. En waag het niet als jounalist daar iets van te vinden!

Maar zo te zien vind Mayo 9/11 ook een inside job, want 'kritisch'.
Op zo'n hoog niveau kan ik niet meekomen.

In ieder geval: leve Tim Cook!! Ik weet van dichtbij hoe moeilijk dit kan zijn, of je nu in Ouagadougou of Amsterdam woont.

Ook negatieve reacties op Tim Cook's openheid
4 november 2014 - 22:12    reactie #15
geplaatst door: Dick de Roos
@harpal, ik geloof dat ik me niet goed heb uitgedrukt of jij hebt mijn statement niet begrepen.
Een korte uitleg dan maar:
Mensen hebben hersens gekregen om te kunnen nadenken.
Wat veel mensen doen is het napraten van wat anderen hun (TV, religieuze leiders, partij of regering) voorkauwen.
Ik heb het op geen enkele manier gehad over homo's, negers of inwoners van een bepaald land. Ik heb het gehad over mensen (groepen) die zichzelf superieur vinden t.o.v. anderen, omdat hen dat zo is ingeprent.
Ze weten niet beter, omdat het hun altijd zo is verteld.
Ze hebben dan ook gelijk vinden ze.
Of anderen haten omdat ze is gezegd dat anderen niet deugen en slecht zijn. Om die reden kunnen ze die anderen het hoofd afsnijden. Of ze wegpesten uit de buurt, of in elkaar rammen. Of ze bekeren.
Of "genezen". Of gewoon in de gevangenis gooien.
(Mijn opmerking was vrij naar G. Orwell. (Alle dieren zijn gelijk, maar sommigen zijn meer gelijk dan anderen.)
Mijn mond spoelen zal ik doen, maar de nare smaak die ik krijg van sommige Russen/Amerikanen/Israëliërs enz. krijg ik niet weg.
Het superioriteitsgevoel van sommige groepen en/of personen raakt mij. Het idee beter te zijn dan anderen is al vaker verkeerd afgelopen.
Ik noemde het dom, maar misschien was verwerpelijk een beter term geweest.
Ik zie de toekomst op deze manier somber in.

Ook negatieve reacties op Tim Cook's openheid
4 november 2014 - 22:40    reactie #16
geplaatst door: harpal
@Dick. het is zoals mayo zegt: Er zijn domme Russen, zo zijn er domme Amerikanen, domme negers, domme homo's domme Saoudi's. Domheid gaat door alle rangen en standen, is niet gebonden aan landsgrenzen, ras of geloof.

Echter kun je niet zeggen dat Russen dom zijn. Net zo min als Amerikanen dom zijn, of negers of Saoudi's. Je kunt het dus niet omdraaien, maar ik begrijp nu dat ik dat ten onrechte uit jouw formulering begreep.

Dank voor je uitleg, mijn verontschuldigen voor het verkeerde begrip  :shakehands:
Ook negatieve reacties op Tim Cook's openheid
5 november 2014 - 14:07    reactie #17
geplaatst door: Peter Villevoye
Ik ben de laatste jaren minder tolerant geworden jegens mensen of organisaties die mij als persoon of mijn levenswijze veroordelen.

Van Poetin tot Petersburg, van idiote Santorum tot stomme rednecks, van strenge protestanten tot twijfelende bisschoppen, van agressieve moslims tot huichelende Jehova's. Allemaal veroordelen ze homo's als persoon, of toch minstens hun volstrekt legale en rechtvaardige levenswijze. Ze serveren homo's ten beste af als een tweede- of derderangs zondig wezen, en doen er liefst alles aan om ze te onderdrukken, of willen ze soms zelfs 'genezen' van hun geaardheid. "Jezus is liefde", "God is gelijkheid" of "Allah voor allen", prediken ze in koor. Maar intussen vinden ze het 'anders zijn' maar vies en eng...

Zij die geen moeite met homo's hebben: prima, bedankt ! Werkelijk waar, met iedere voorstander wordt de wereld telkens weer één stapje beter. En met iedere coming-out, ook die van Ellen Degeneres, Ian Thorpe en Tim Cook, komt een algehele acceptatie weer wat dichterbij. Open en genuanceerd erover discussiëren met hardnekkige tegenstanders is en blijft echter lastig. Er is zwaarder geschut zoals een president of een nieuwe paus nodig om hen te bereiken.

Vermakelijk toetje: hoe "black pastor" Frederic Haynes voor zijn achterban preekt over de steun die president Obama openlijk uitte t.a.v. homo's, gay marriage en gelijke rechten:
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !
Ook negatieve reacties op Tim Cook's openheid
5 november 2014 - 15:10    reactie #18
geplaatst door: GeorgeM
Ik ben niet homoseksueel (geprobeerd, was het niet voor mij), maar pas niet in wat vaak 'normaal' genoemd wordt. Mij verbijstert het altijd als andere mensen daar een oordeel over hebben, want als het gaat om volwassen mensen die samen dingen doen waar ze beiden heel erg blij en gelukkig van worden dan is het toch geen zaak van anderen, maar alleen van die mensen?

@ Peter: bedankt voor dat filmpje, ik heb het moeilijk met hoe dan man praat (het lijkt wel of hij nooit ademt!), maar wordt heel blij van zijn boodschap. En gezien de reacties van zijn publiek ook een moedige man!
Ook negatieve reacties op Tim Cook's openheid
5 november 2014 - 16:13    reactie #19
geplaatst door: JOR
Ik wil er wat over zeggen maar krijg het mijn strot niet uit!
Moet allen aan John Lennon denken en zijn lied imagene!
En dat is al een tijd geleden, :angry: we zijn steeds verder weg zeg
MacBook Air, Mac mini, iMac, iPad, iPhone 8 plus
Ook negatieve reacties op Tim Cook's openheid
5 november 2014 - 19:24    reactie #20
geplaatst door: JH
Citaat
GeorgeM om 15:10, 05-11-2014
volwassen mensen die samen dingen doen waar ze beiden heel erg blij en gelukkig van worden dan is het toch geen zaak van anderen, maar alleen van die mensen?

Ja, zo simpel is het inderdaad. Alleen jammer dat niet iedereen er zo over denkt  :confused:
Mac-musician
Ook negatieve reacties op Tim Cook's openheid
6 november 2014 - 10:37    reactie #21
geplaatst door: devman
Voor wie denkt dat het hier in Nederland allemaal beter is met betrekking tot de tolerantie van homosexuelen is het stukje op b.v. nu.nl iets dat stof tot nadenken geeft:
http://www.nu.nl/binnenland/3921967/homoseksuelen-voelen-zich-onveiliger-in-woonbuurt.html

(Bewerkt door devman om 10:39, 6-11-2014)
Ook negatieve reacties op Tim Cook's openheid
6 november 2014 - 11:14    reactie #22
geplaatst door: Flix
NU.nl: Homoseksuelen voelen zich onveiliger in woonbuurt
Tja, dat is nou weer de zegening van de multiculturele maatschappij waarin we heden ten dage in verkeren...  :confused:
(Ik weet het, ik mag het niet zeggen, want niet pc.)

Ook negatieve reacties op Tim Cook's openheid
6 november 2014 - 14:23    reactie #23
geplaatst door: Wimusia
@Flix: Juist WEL politiek correct, want pc betekent: "
(overdreven) correct ten aanzien van kwesties die met ras, geslacht enz. te maken hebben. Dat is dus een feit. Quod erat demonstrandum :-)
Mac mini 16 GB - 256 GB SSD - MacOS - iPhone SE 10.0.2- Synology DS 412+ Apple TV 3 (A1469) iPad Air 2 64Gig 9.3.5
Ook negatieve reacties op Tim Cook's openheid
6 november 2014 - 15:11    reactie #24
geplaatst door: mayo
Geprobeerd homoseksueel te zijn, maar niets voor mij???????

lees ik dat nou goed?

Hebben we dan toch een keus om voor onze geaardheid te kiezen?

Als dat bedoeld wordt is dit weer zo een schijnbaar onschuldige opmerking met veel consequenties, want dan kun je wel gered worden door de grote knutselaar of zijn zoon. Nou zo zit het dus niet in elkaar, je bent het, net als hetero of bi zijn {dat wil ik trouwens in een volgend leven zijn}

Als man sex hebben met andere mannen omdat je je verveeld en eens wat anders wilt en je dan homoseksueel noemt?, heeft met dit onderwerp niets te maken.

It ain't what you don't know that gets you into trouble. It's what you know for sure that just ain't so - Mark Twain