Wat ik dus wilde zeggen:
Amerika is niet zoals ze zelf willen doen geloven de grootste democratie van de wereld, want welke keus hebben ze? maar ze zijn
een oligarchie en ze willen ook helemaal geen democratie zijn maar het nieuwe Romeinse rijk, zie zelfs de architectuur.
is de macht in handen van een kleine groep mensen. Deze mensen kunnen te onderscheiden zijn door onder andere hun koningschap, rijkdom, familiebanden, educatie of prestige.
Rijkdom dus, 150 hebben net zoveel geld als 150.000.000 mede Amerikanen.
Zij zullen er alles aan doen om deze rijkdom en macht, ten koste van alles, te behouden.
Natuurlijk weten ook de schrijvers van deze brief dat, maar het is wel zo netjes om aan je klanten te laten weten dat je het er niet mee eens bent.
En het plebs? je zou denken dat we nu dagelijks van alles op de hoogte worden gehouden en kunnen achterhalen hoe iets werkelijk is gegaan, er mensen zijn die met gevaar voor eigen leven ons proberen wakker te schudden door de informatie bij ons thuis af te leveren, eindelijk in opstand komt?
ach, zolang er brood en spelen zijn, er is in 2000 jaar echt niet veel veranderd.