[img=right]http://www.macfreak.org/base/data/news/images/Opera_Icoon.jpg[/img]Sceptici hadden het niet voor mogelijk gehouden, maar het is er dan toch:
Opera mini voor de iPhoneOpera mini is een browser dat al langere tijd op andere mobiele platforms bestaat. Het bijzondere aan deze browser is, dat de HTML-rendering niet lokaal op het toestel gebeurt, maar op de servers van Opera en dat er vervolgens gecomprimeerde plaatjes en opmaakcommando's naar de browser op de telefoon worden verstuurd.
Dat heeft een aantal grote voordelen: er wordt door de telefoon veel minder bandbreedte verbruikt, de pagina's zien er identiek uit op ieder platform en er wordt lokaal minder processorkracht gevraagd. Dat voordeel in bandbreedte en de snelheidswinst daarvan is trouwens vooral merkbaar als je op een trage verbinding zit, op Wi-Fi of 3G zal er niet zo veel uit maken.

Sommigen twijfelden of Apple dit zou toelaten, aangezien browsers met andere render-engines dan WebKit worden geweerd uit de App Store (daar heeft Apple trouwens goede redenen voor). Maar omdat hier de rendering niet op de iPhone plaatsvindt, heeft Apple kennelijk geen bezwaar gezien om Opera mini tot het iPhone platform toe te laten.
De app is 1.0 MB groot en is
gratis verkrijgbaar.