Opslagcapaciteit .Mac enorm uitgebreid
29 september 2004 - 20:34   
geplaatst door: bartje
Apple heeft met onmiddelijke ingang de opslagcapaciteit van zijn .Mac-opslagruimte enorm uitgebreid.

Tot gisteren kreeg je standaard 15 MB voor je mail-account en 100 MB voor je iDisk zelf. Dit gaf bij velen regelmatig de melding dat de mailbox (bijna) vol zat, en echt veel kon je niet kwijt op je iDisk. Dit is vanaf nu dus verleden tijd. Je krijgt standaard 250 MB, die je zelf kan verdelen over je mail-account en je iDisk. Diegene die veel mail heeft en deze ook wil bewaren, wijst simpelweg meer ruimte toe aan zijn mailprogramma. Een ander, die veel foto's wereldkundig wil maken, stelt op zijn beurt zijn .Mac zo in dat het overgrote deel van zijn beschikbare ruimte wordt toegewezen aan zijn iDisk. Een zeer handige functie en een grote vooruitgang als je het mij vraagt.

Zoals voorheen kan je nog meer ruimte kopen als je met de 250 MB niet toekomt. Voor slechts 49 $ kan je upgraden naar maar liefst 1 GB opslagruimte !

Apple komt hiermee tegemoet aan de vraag van vele .Mac gebruikers en maakt zijn .Mac-omgeving zo ook zeer aantrekkelijk om twijfelaars over de streep te trekken.
RapidNed : alles voor de nederlandstalige RapidWeavergebruiker !
Opslagcapaciteit .Mac enorm uitgebreid
29 september 2004 - 20:39    reactie #1
geplaatst door: PhilMol
Ik zie maar 125 Mb ruimte op mijn iDisk.  :cry:
Is die andere 125 Mb nu voor mijn mail-account?  :music:
Flying was fun while it lasted! http://web.mac.com/philmol/PhilMol/Fotos.html
Opslagcapaciteit .Mac enorm uitgebreid
29 september 2004 - 20:41    reactie #2
geplaatst door: ee
Log in bij mac.com en klik op Account - daar is alles te regelen.

Deze twijfelaar hebben ze met deze actie over de streep getrokken. Nu het uploaden nog wat sneller a.u.b.
En dus...
Opslagcapaciteit .Mac enorm uitgebreid
29 september 2004 - 20:54    reactie #3
geplaatst door: alfasud1972
sjee, net uit voorzorg mijn hele mailbox leeg gemaakt 500 mailtje doorgelezen... had ik ze kunnen laten staan.. Ach opgeruimd staat netjes  :thumbs-up: En tot 10 MB mailen nu, helemaal super !
Opslagcapaciteit .Mac enorm uitgebreid
29 september 2004 - 20:58    reactie #4
geplaatst door: PhilMol
Bedankt ee, ik was kennelijk te snel!  :blush:
Flying was fun while it lasted! http://web.mac.com/philmol/PhilMol/Fotos.html
Opslagcapaciteit .Mac enorm uitgebreid
29 september 2004 - 21:09    reactie #5
geplaatst door: Philip Mees
Voor mensen met alleen maar een .Mac mailadres is de mailruimte vergroot naar 50MB
Do not eat iPod shuffle
Opslagcapaciteit .Mac enorm uitgebreid
29 september 2004 - 21:57    reactie #6
geplaatst door: iMakker
inderdaad 125 mail 125 iDisk.
Heb alles aangepast via .mac en acount naar 50/200
Maar :thumbs-down: blijf error ontvangen dat er een grootte verschil zit tussen de iDisk copie op mij iMac en de "online" versie. Hoe pas ik dat aan.
Switcher °17-05-2003
iMac 27" 5K - iPhone 12 Pro - iPad Pro - AppleTV 4K
Opslagcapaciteit .Mac enorm uitgebreid
29 september 2004 - 22:02    reactie #7
geplaatst door: iMakker
nu doet ie het wel :smile:
(via systeemvoorkeuren de lokale kopie uitschakelen en vervolgens vernietigen... en dan opnieuwe een lokale copie maken)
trouwens wel zeer on-commercieel, een "gratis" upgrade van uw .mac account te moeten vernemen via een error melding bij de automatische synchronsiatie... :sneaky2:
Switcher °17-05-2003
iMac 27" 5K - iPhone 12 Pro - iPad Pro - AppleTV 4K
Opslagcapaciteit .Mac enorm uitgebreid
29 september 2004 - 22:33    reactie #8
geplaatst door: Timotheus
Ik vind het nog niet indrukwekkend veel, moet ik zeggen. Als je de ruimte ziet die Gmail bij een gratis emailadres beschikbaar stelt ……
I went there and came back / It was nothing special / The river at high tide / The mountain veiled by misty rain
Opslagcapaciteit .Mac enorm uitgebreid
29 september 2004 - 22:38    reactie #9
geplaatst door: Otto
@ Timotheus: niet te vergelijken: Gmail schend je privacy ernstig en biedt bovendien geen IMAP mail.

Geweldige actie... van Apple! Die extra ruimt komt lekker van pas :) Nou de snelheid nog ff omhoog  :music:
Opslagcapaciteit .Mac enorm uitgebreid
29 september 2004 - 22:42    reactie #10
geplaatst door: Jazzaddict
Nu mijn mail adres bij MacFreak komt te vervallen, is dit heel goed nieuws. Zou Léon daar ergens voor tussen zitten ? Je weet maar nooit.  :hypocrite:  :inlove:  :biggrin:

Opslagcapaciteit .Mac enorm uitgebreid
29 september 2004 - 22:45    reactie #11
geplaatst door: Jasper
Lekker zeg, alleen maar problemen met synchroniseren. Krijg allemaal foutmeldingen. Ik heb de lokale kopie uitgeschakeld en probeer de bestanden te verwijderen, maar krijg een foutmelding.
Groetjes Jasper
Opslagcapaciteit .Mac enorm uitgebreid
29 september 2004 - 22:58    reactie #12
geplaatst door: Jasper
Het lijkt opgelost, er bleek een mededeling op de achtergrond te zitten, die ik over het oog zag. In die mededeling stond dat er automatisch een kopie van je oude iMac bestanden wordt gemaakt. En ik maar denken dat je dat handmatig moest doen.
Groetjes Jasper
Opslagcapaciteit .Mac enorm uitgebreid
29 september 2004 - 23:28    reactie #13
geplaatst door: Marnix Imac
Dat is echt wel goed nieuws want ik moest regelmatig eens kuisen op mijn homepage.
Marnix. :thumbs-up:
ps: volgend jaar 1 giga voor dezelfde prijs!  :happy:
Je ne suis pas d’accord avec ce que vous dites, mais je me battrai jusqu’à la mort pour que vous ayez le droit de le dire.
Ik ben niet steeds akkoord met wat je zegt, maar ik zal het recht om het te zeggen tot de dood toe verdedigen. Naar Voltaire 1694-1778.
Opslagcapaciteit .Mac enorm uitgebreid
30 september 2004 - 00:30    reactie #14
geplaatst door: knutmo
nog liefhebbers voor een gmail-account?

knutmo@gmail.com
Opslagcapaciteit .Mac enorm uitgebreid
30 september 2004 - 10:45    reactie #15
geplaatst door: ISS

Citaat
Otto om 22:38, 29-09-2004
@ Timotheus: niet te vergelijken: Gmail schend je privacy ernstig en biedt bovendien geen IMAP mail.



Dat is echt onzin hoor, Gmail plaatst advertenties bij je e-mail op basis van trefwoorden. Bijvoorbeeld bij een Apple-mail staat een link naar Apple.com. Komt bij dat deze zogenaamde schending gebeurt door computers en niet door mensen. Aan de andere kant, bij het aanmaken van een account stem in je met alle voorwaarden. Niet dat iemand die leest, maar toch... juridisch sta je dan zwak.

En zoals altijd: niks is gratis!

Maar inderdaad... het grootste nadeel bij Gmail is dat het alleen webbased te benaderen is.
Let's think positive!
Opslagcapaciteit .Mac enorm uitgebreid
30 september 2004 - 11:53    reactie #16
geplaatst door: KJ
Ja en bonvendien kun je bij Gmail volgens mij ook absoluut geen mail versturen van 10MB en ben je dus een knappe jongen als je die schijfruimte vol hebt.
KJ
Set your mind to elegant electronic music: http://www.eevolute.com
Opslagcapaciteit .Mac enorm uitgebreid
30 september 2004 - 13:06    reactie #17
geplaatst door: constantin
Ben ik de enige die dit stukje wel erg positief gesteld vind?

In mijn ogen hebben we het over een matige update, die bovendien hoogst noodzakelijk is aangezien er steeds meer alternatieven komen met veel meer opslagruimte. (afhankelijk van je wensen: Gmail, spymac, ...)

Vooral de laatste regel:
"Apple komt hiermee tegemoet aan de vraag van vele .Mac gebruikers en maakt zijn .Mac-omgeving zo ook zeer aantrekkelijk om twijfelaars over de streep te trekken."
schiet me een beetje in het verkeerde keelgat. Het lijkt wel direkt afkomstig van de marketing afdeling van Apple

Iets meer scepsis misstaat een invloedrijk news site als macfreak niet.
Opslagcapaciteit .Mac enorm uitgebreid
30 september 2004 - 13:14    reactie #18
geplaatst door: MacFanGuy
Zoveel mensen, zoveel wensen... Zucht  :sneaky2:
Huh? Wat is dat, een PixelFreak?
Opslagcapaciteit .Mac enorm uitgebreid
30 september 2004 - 13:32    reactie #19
geplaatst door: Leon

Citaat
constantin om 13:06, 30-09-2004
Iets meer scepsis misstaat een invloedrijk news site als macfreak niet.


Hoezo?! We heten toch MacFREAK en niet MacWRAAK  :music:  :tounge:

Loopt iedereen te zeuren dat er niet genoeg ruimte is,
dat andere aanbieders wel meer "waar voor hun geld"
geven, verhoogt Apple het (zoals iedereen verzoekt),
en dan is het nog niet goed....

Pffff.. zeurkousen heb je er altijd bij.
Opslagcapaciteit .Mac enorm uitgebreid
1 oktober 2004 - 08:20    reactie #20
geplaatst door: Turver
Ook MacFreaks kunnen minder blij zijn met acties van Apple.

We hoeven hier toch ook niet alles wat Apple doet juichend te becommentariëren? Dit is een forum, en op een forum worden verschillende meningen gepresenteerd, waarover dan weer wordt gediscussieerd.

Het valt me wel vaker op dat na minder positieve of kritische reacties er een of meer moderatoren langskomen die het bijna persoonlijk lijken op te nemen als 'hun' Apple kritiek krijgt en degene die het in zijn hoofd heeft gehaald minder positief uit de hoek te komen, vermanend toe te spreken of zelfs uit te maken voor 'zeurkousen'.
- But I could be anybody.
- No you couldn't sir. This is Information Retrieval.
Opslagcapaciteit .Mac enorm uitgebreid
1 oktober 2004 - 09:23    reactie #21
geplaatst door: MacFanGuy
a) dit gaat off-topic.

b) Iedere bezoeker heeft een mening. Die verschillen. En "zeurkous": ach, zoals ik eerder zei, zoveel mensen, zoveel wensen.

Ach, en de alternatieven (gratis). Gmail, wow, 1 gigabye. Mijn normale mailbox met 5 emailadressen komt al niet boven de 100 MB uit. SPymac, helemaal geweldig. .Mac mag dan langzaam zijn, maar SPyMac kom ik vaker helemaal niet op dan wel.

Maar ja, dat is mijn mening. Mischien moest ik daar maar iets kritischer over zijn... Ow ja, puntje van kritiek ;)

Backup maakt geen incrementiele back-up... Tenminste, ik heb het volgens mij nog niet gevonden... (Ja, ik heb gisteren €69 betaald voor .Mac... Ondanks de gratis alternatieven.)
Huh? Wat is dat, een PixelFreak?
Opslagcapaciteit .Mac enorm uitgebreid
1 oktober 2004 - 09:53    reactie #22
geplaatst door: Leon

Citaat
Turver om 8:20, 1-10-2004
Het valt me wel vaker op dat na minder positieve of kritische reacties er een of meer moderatoren langskomen die het bijna persoonlijk lijken op te nemen als 'hun' Apple kritiek krijgt en degene die het in zijn hoofd heeft gehaald minder positief uit de hoek te komen, vermanend toe te spreken of zelfs uit te maken voor 'zeurkousen'.


Even een laatste off-topic reactie, de rest doen we maar even via e-mail of PB. De rede dat men wat vaker inhaakt op gezeur, is dat er de afgelopen tijd wel erg vaak een negatieve toon in de berichten/reacties zit van mensen. Veelal nog slecht onderbouwd ook, of dat men enorm klaagt over zaken zonder deze zelf eens goed onderzocht te hebben (vaak blijkt de oplossing erg voor de hand liggend te zijn, of blijkt het een eigen stommiteit te zijn, en soms is het gewoon zeuren om het zeuren).

De zeur volgens de dikke Van Dale:

zeu·ren (onov.ww.)
1 langdurig op vervelende toon of lastige wijze over iets spreken, veelal om zich te beklagen of om een verlangen te uiten => altijd hetzelfde /liedje/deuntje/ zingen, emmeren, griepen, mauwen, meieren, mekkeren, mieren, neuzelen, piepen, reutelen, zagen, zaniken, zeiken, zemelen, zeveren, zieken

Voelt u een beetje waar ik naartoe wil? Dat eeuwige gejank over banale zaken verpest de sfeer al veel langer hier, en daarom grijpen moderators met enige regelmaat in wanneer dat gebeurt. Zeuren is leuk voor dat handje vol zeurkousen, maar het gros hier zit daar niet echt op te wachten, en loopt soms zelfs WEG van MacFreak om die rede.

Zo... I've made my point, gaan we nu weer verder met het onderwerp.

Best leuk dat ze er extra opslagcapaciteit bijgegeven hebben. Zo kunnen ze iets beter concurreren met de andere alternatieven die er zijn...
Opslagcapaciteit .Mac enorm uitgebreid
1 oktober 2004 - 10:52    reactie #23
geplaatst door: JPZ
Als we dan toch terug zijn op onderwerp....

Zojuist weer vernieuwd,en imho is 250 MB redelijk veel voor een email inbox. :thumbs-up:


Ik heb Spymac (ondraaglijk traag) en Gmail (mwah,het gaat) maar gebruik die eigenlijk nooit.
Misschien handig om de vakantiefoto's daarheen te mailen en weer thuis te sorteren,of grote bestanden op te slaan.

Daarnaast vind ik een .Mac adres wat leuker dan een spymac,hotmail of gmail adres,maar dat is persoonlijk.

Ik heb in iedere geval een paar mooie aliasjes aan kunnen maken,handig voor sites waarvan je spam verwacht.....
300+ New Features! 50 or so might not be intended but they're still new!
Opslagcapaciteit .Mac enorm uitgebreid
1 oktober 2004 - 11:19    reactie #24
geplaatst door: ee
Ik heb spymac ooit na een paar pogingen opgegeven. Geen idee wat deze mensen willen en hun dienst is niet betrouwbaar. Gmail is alleen aardig als je er je primaire adres van maakt - dus al je email via Gmail... anders heb je weinig aan die zoek- en archieffuncties. Nadeel is absoluut dat het webmail-only is. Benieuwd of het na de betaperiode ook gratis blijft.

Mac.com gebruik ik met name voor die iDisk en iSync.
En dus...