iPad krijgt alweer een FAA certificaat
13 februari 2011 - 21:13   
geplaatst door: karel apple
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/jeppesen.gif[/img]We schreven er al eerder over: De iPad mag officieel worden gebruikt als navigatie instrument in de commerciële luchtvaart. Fokker wist samen met NavTech als eerste een FAA certificaat te krijgen en natuurlijk kan grote concurrent Jeppesen niet achter blijven. Voor de niet vliegers onder ons: Jeppesen is de marktleider in aëronautisch kaartmateriaal in de wereld.

Jeppesen had al de iPad applicatie [ituneslink=http://itunes.apple.com/nl/app/jeppesen-mobile-tc/id382536356?mt=8]Jeppesen Mobile TC[/ituneslink] in de App Store staan en nu komt het bericht dat deze applicatie officieel is toegelaten als vervanging voor de papieren Jeppesen kaarten door de FAA.



En voor diegenen die zich zorgen maken dat de iPad het niet zou doen boven de 10.000 voet (3000 meter): Als onderdeel voor de certificering moest de iPad een 'rapid decompression test' ondergaan op een hoogte van 51.000 voet (15.500 meter), welke glansrijk werd doorstaan.

Daarmee is de iPad nu ook een toegelaten EFB kneeboard solution, bij een FAA 8900.1 situatie.
iPad krijgt alweer een FAA certificaat
13 februari 2011 - 22:45    reactie #1
geplaatst door: robertjan
Mooi, dan kan Apple nu ook spullen met flash-geheugen (MB Air, iPods, iPhones, iPads) officieel gaan garanderen voor gebruik boven de 3.000m  :shakehands:.

Helaas zie ik dát dan weer niet snel gebeuren. Oubollig... :dontgetit:
iPad krijgt alweer een FAA certificaat
14 februari 2011 - 07:20    reactie #2
geplaatst door: Ziegler
Waarom zouden ze dat willen RobertJan?
iPad krijgt alweer een FAA certificaat
14 februari 2011 - 07:34    reactie #3
geplaatst door: robertjan
Als je nu je iPod meeneemt op een fietsreis door bijv. de Andes, Karakoram, of Himalaya, zit er dus geen garantie op. Terwijl nu blijkt, wat we al lang wisten, dat dat helemaal geen kwaad kan.

Bij een HDD heb je dan nog te maken met mechanische delen die idd niet tegen een lagere luchtdruk kunnen, maar bij flashgeheugen is dat enige excuus om maar geen garantie te hoeven verlenen dus gewoon kul.
iPad krijgt alweer een FAA certificaat
14 februari 2011 - 09:25    reactie #4
geplaatst door: Ziegler
Als we het al lang wisten, namen we toch allemaal die iPod mee naar de Himalaya? Doet hij het niet is er ook niets aan de hand. Dat geldt echter niet voor navigatiesoftware in de luchtvaart. Als hij het begeeft is er wel iets aan de hand . . . .