
Apple presenteert cijfers derde kwartaal, iPad op stoom
Apple heeft vanavond
haar cijfers gepresenteerd over haar derde financiële kwartaal dat eindigde op 30 juni.
In dit kwartaal heeft Apple een omzet behaald van $ 35 miljard met een winst van $ 8,8 miljard, wat neerkomt op $ 9,23 per aandeel. In hetzelfde kwartaal vorig jaar boekte Apple nog een omzet van $ 28 miljard en een winst van $ 7,3 miljard oftewel $ 7,79 per aandeel. De bruto marge is 42.8% ten opzichte van 41.7% marge hetzelfde kwartaal een jaar geleden.
De iPhone verkopen groeide met 28 procent naar 26 miljoen iPhone terwijl de iPad een groei mee maakte van maar liefst 84% en dat betekent 17 miljoen iPads. De Mac verkopen staan op 4 miljoen wat een groei betekend van 2% en de iPod verkopen daalde 10% naar 6.8 miljoen iPods.
Apple gaat op 12 augustus een dividend uitkeren van $ 2,65 per aandeel.
Apple's CEO Tim Cook gaf aan bijzonder gelukkig te zijn met de iPad verkopen. Apple zal morgen Mountain Lion lanceren, de volledige MacBook lijn is net voorzien van een update en iOS 6 staat op de planning voor later dit jaar.
Were thrilled with record sales of 17 million iPads in the June quarter. Weve also just updated the entire MacBook line, will release Mountain Lion tomorrow and will be launching iOS 6 this Fall. We are also really looking forward to the amazing new products weve got in the pipeline.
En ook Apple's CFO Peter Oppenheimer was tevreden:
Were continuing to invest in the growth of our business and are pleased to be declaring a dividend of $2.65 per share today. Looking ahead to the fourth fiscal quarter, we expect revenue of about $34 billion and diluted earnings per share of about $7.65.
Tim Cook gaf aan dat ook Apple te kampen heeft met de matige economische omstandigheden in Europa en haalt daarbij aan dat de resultaten vooral tegenvielen in Italië, Duitsland en Griekenland. Oost-Europa en het Verenigd Koninkrijk presteerden wel naar behoren. Ook hebben de economische omstandigheden geen invloed gehad op de resultaten, door de prima resultaten in China.
Daarbij haalt Tim Cook tijdens het live verslag aan dat de focus van Apple op dit moment absoluut ligt op China en dat de lancering van de iPhone en de nieuwe iPad zeer succesvol geweest zijn. De verkopen in China compenseren de tegenvallende resultaten in Europa van het afgelopen kwartaal.
Apple streamt de live conferentie over haar resultaten via
deze pagina.