[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/ParallelsDesktop_NieuwIcoon.jpg[/img]Als ware MacFreak ben ik nog nooit in het bezit geweest van een Windows machine, maar moet helaas toch af en toe gebruik maken van Windows applicaties. Hoofdzakelijk voor educatieve doeleinden. Voor degene die niet ergens een stoffige Windows machine in de kast hebben staan en niet willen herstarten voor Windows zijn er Parallels en Vmware. En van beide zijn er nu updates beschikbaar.
Parallels heeft bekend gemaakt dat 14 september a.s. Parallels 6 uitkomt. Deze update brengt support voor muziek en video met 5.1 surround sound, een 64-bit engine ondersteuning en een snelheid boost van maar liefst 40%.
Concurrent VWware kiest een andere route, een route die erg interessant is om te volgen. VWware heeft namelijk haar focus gericht op de iPad en is bezig om een virtuele Windows omgeving geschikt te maken voor de iPad door gebruik te maken van een off-device server zoals Citrix receiver.
''VMware View iPad users will click on an icon that brings them to their full desktop, but with the iPads touchscreen interface, including a virtual keyboard and touch-based mouse''.
We zijn zeer benieuwd hoe dat gaat werken op een iOS omgeving.