[img=right]http://www.intel.com/products/i/ppxe72w.gif[/img]Volgens
The Wall Street Journal is Apple Computer Inc. in gesprek met processorfabrikant Intel Corp. Deze fabriceert o.a. de Pentium- en Celeron-processoren voor diverse PC-fabrikanten. Het bericht werd als snel opgepikt door
Reuters en ging als een lopend vuurtje
de wereld over. De PowerPC-processoren die Apple in al haar machines gebruikt worden geleverd door IBM. Deze PowerPC is ontwikkeld door een alliantie van IBM, Motorola en Apple. Een citaat uit het artikel:
Two industry executives with knowledge of recent discussions between the companies said Apple will agree to use Intel chips.
Waarover nu eigenlijk gesproken wordt doet de Wall Street Journal niet uit de doeken. Een woordvoerder van Apple reageerde op een mogelijke overstap van IBM naar Intel door het onomwonden als "speculatieve roddel" te bestempelen.
Stel dat dit bericht van de Wall Street Journal klopt wil zeker nog niet zeggen dat Apple de PowerPC-processor vaarwel zou gaan zeggen. De huidige Mac-software en Mac OS X kunnen niet klakkeloos op een Intel-processor draaien omdat de architectuur totaal anders is. Suggesties dat het Apple te doen is om het verkrijgen van meer processor-snelheid lijken niet logisch. Het groeiscènario van de PowerPC-processor ziet er nog steeds zeer gunstig uit. Recent introduceerde Microsoft de XBox 360 waarbij van een variant van de PowerPC-processor gebruik gemaakt gaat worden. En die zou zelfs op 3,6 Ghz moeten gaan draaien volgens de afgegeven specificaties. Ook de toekomstige PlayStation 3 gaat gebruik maken van de PowerPC en da's natuurlijk niet voor niets. Gecombineerd met multi-core technieken is de groei er voor de PowerPC nog lang niet uit en belangrijker nog: concurrerende processoren presteren zéker niet sneller.
Er kan ook sprake zijn van het onderbrengen van (een deel) van de PowerPC-productie bij Intel. Daarbij heeft Apple in het verleden ook al gebruik gemaakt van typische PC-processoren: iedereen die ooit een AirPort heeft opengemaakt kon het met eigen ogen zien. The Wall Street Journal heeft een bericht zonder werkelijke inhoud naar buiten gebracht. Op basis van het 'in gesprek zijn' alléén kan er in feite geen enkele conclusie getrokken worden. Met elk woord dat we er met de momenteel beschikbare informatie aan spenderen geven we alléén de Apple-woordvoerder gelijk: speculatieve roddel. Dus moeten we afwachten of ooit duidelijk zal worden óf Apple en Intel inderdaad met elkaar hebben gesproken en waarover die mogelijke gesprekken precies zijn gegaan.
Een discussie op MacFreak hierover was vanochtend al losgebarsten. Vaste MacFreak-bezoekers weten dat dit soort 'nieuws' standaard besproken wordt in de rubriek Geruchten & Geklets.