Psystar moet klonen terughalen?
16 juli 2008 - 23:56   
geplaatst door: Robert
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/apple.jpg[/img]Recent hadden we een nieuwsbericht over het feit dat Apple een rechtszaak heeft aangespannen tegen Psystar, het bedrijf dat PC's verkoopt die Mac OS X kunnen draaien.

Op ZDNet gaan ze wat verder op de zaak in, hierbij een paar van de hoofdzaken:

• Het gaat Apple niet alleen om een een zaken die buiten de EULA (End User Licensed Agreement) vallen, het blijkt dat Psystar Leopard heeft aangepast en ook aangepaste Security Updates uitstuurt.

• Het gaat Apple ook om veel klachten over de kwaliteit van de Psystar computers die op die manier de goede naam van Apple beschadigen.

• Apple wil niet alleen dat Psystar stopt met het verkopen van de klonen, maar ook dat ze alle verkochte computers tot nu toe terug halen.

Met name dat laatste is opmerkelijk, want behalve dat het bijna ondoenlijk zou zijn om inderdaad al die klanten te achterhalen is het natuurlijk ook nog maar de vraag of die klanten hun computers wel terug zouden geven. Kortom, het lijkt er op dat Apple de mogelijke schadevergoeding bij voorbaat zo hoog mogelijk probeert op te drijven.

Bron: ZDNet.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Psystar moet klonen terughalen?
17 juli 2008 - 09:10    reactie #1
geplaatst door: Roman78
Dat lijkt me idd knap (dat laatzte dan).

Succes  :thumbs-up:
1984: To create a new standard, it takes something that's not just a little bit different; it takes something that's really new and really captures people's imagination and the Macintosh, of all the machines I've ever seen, is the only one that meets that standard. (Bill Gates)
1995: To see tomorrow's PC, look at today's Macintosh. (BYTE Magazine)
Psystar moet klonen terughalen?
17 juli 2008 - 09:39    reactie #2
geplaatst door: DNA
Waarom geeft Apple het niet gewoon vrij..
Heel simpel.. Daarna maak je de prijs van Leopard OSX €5,000,-  en gratis bij aanschaf van een Apple computer?

Dan ben je er toch ook vanaf of ben ik nu gek?

:wacko:
Apple = Click, Boom, Amazing!
Psystar moet klonen terughalen?
17 juli 2008 - 09:44    reactie #3
geplaatst door: Robert
@ DNA: Leuk idee, maar dan zou Apple wel de omzet/winst die ze maken op het los verkopen van een OS verliezen...
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Psystar moet klonen terughalen?
17 juli 2008 - 09:45    reactie #4
geplaatst door: mvdg
@DNA: dat is toch nergens voor nodig. Het is NU al illegaal om te hacken.
En Apple is niet verplicht om iets uit te brengen als ze dat niet willen.
Wat voor nut zou het hebben om het uit te brengen voor veel geld?
Daar verander je immers feitelijk helemaal niets mee, en het hacken zou
er alleen maar makkelijker door worden -- er bestaat dan immers een
versie die wél uit zichzelf op alle pc's moet werken en dat is er nu niet.
Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
Psystar moet klonen terughalen?
17 juli 2008 - 10:22    reactie #5
geplaatst door: Armand
Spannend allemaal... Ik vind het een onverwachte actie van Apple vooral na het vele weken wachten. Het spannende er aan is de uitkomst van de rechtszaak, die zegt namelijk wel iets over de waarde van de gebruikerslicenties..

Aanpassen van OS X om het draaiend te krijgen is mi niet toegestaan, dus daar hebben ze zeker een goed punt....

Weet iemand wanneer de zaak dient?

- Armand
IMac 24 Inch, 2,4 Ghz, Wireless keyboard and Mighty Mouse
Psystar moet klonen terughalen?
17 juli 2008 - 15:39    reactie #6
geplaatst door: Ziegler
als dit bedrijf software aanpast en ook nog eens verspreidt (!) heeft het een probleem. dat ze computers maken waar je OSX op kan draaien, daar kan Apple volgens mij niet veel tegen doen. dat ze bang zijn voor een slechte naam kan ik me voorstellen, maar het is de gebruiker die de gebruikersovereenkomst 'overtreedt' en niet de leverancier van de PC.
Psystar moet klonen terughalen?
18 juli 2008 - 10:27    reactie #7
geplaatst door: Armand
In principe klopt dat... Als Psystar OS X ongewijzigd levert dan kan Apple daar niet zo veel aan doen. Het is de uiteindelijke gebruiker die de licentie overtreedt op het moment dat hij OS X op andere hardware installeert dan die van Apple...

Maar ik heb begrepen dat psystar de harware preinstalled met OS X levert. Zie ook de zinsnede op hun website:
"We preinstall Leopard for free so you can begin to use your computer right out of the box."

Hmm, wie overtreedt dan de licentie? Psystar of diegene die uiteindelijk de hardware koopt?

Daar ligt misschien de oplossing: lever geen OS X meer aan Psystar, dan kunnen zij die in ieder geval niet meer leveren.

- Armand
IMac 24 Inch, 2,4 Ghz, Wireless keyboard and Mighty Mouse
Psystar moet klonen terughalen?
18 juli 2008 - 16:53    reactie #8
geplaatst door: iljajj

Citaat
Ziegler om 15:39, 17-07-2008
als dit bedrijf software aanpast en ook nog eens verspreidt (!) heeft het een probleem.


Nou, aangezien Darwin/OSX deels op open source code is gebaseerd en daar dus de GPL-licentie op van toepassing is, kun je met die delen doen wat je wilt en het ook verspreiden, zonder dat het strafbaar is.
Psystar moet klonen terughalen?
18 juli 2008 - 16:59    reactie #9
geplaatst door: mvdg
Darwin is weliswaar open source, maar dat is slechts een deel van OS X. OS X bevat daarnaast nog veel meer onderdelen. Sommige open source, maar ook een boel die gewoon eigendom zijn van Apple. En iets dat voor een deel open source is, mag je niet in zijn geheel verspreiden hoor.

Daarbij zal het stukje dat aangepast moet worden om OS X op een pc te laten werken, natuurlijk niet in Darwin zitten maar in het stuk dat eigendom van Apple is. Dus als je daarin gaat rommelen dan ben je ook al fout bezig, naast het verspreiden an sich.
Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
Psystar moet klonen terughalen?
18 juli 2008 - 17:56    reactie #10
geplaatst door: Ziegler

Citaat
Armand om 10:27, 18-07-2008

Maar ik heb begrepen dat psystar de harware preinstalled met OS X levert. Zie ook de zinsnede op hun website:
"We preinstall Leopard for free so you can begin to use your computer right out of the box."

Hmm, wie overtreedt dan de licentie? Psystar of diegene die uiteindelijk de hardware koopt?


ik ben bang dat het antwoord heel simpel is: Psystar.