Apple werkt toch aan een iPhone?
9 mei 2006 - 16:26    reactie #25
geplaatst door: PaulC
Beste MacSnack,

Hierbij een reactie op jouw publicaties. Door het ontbreken van een technische onderbouwing zijn jouw standpunten vermoedelijk louter gebaseerd op emoties.

Hieronder een lijst met jouw beweringen gevolgd door een reactie daarop:

'Al de goede muziek van de jaren 50's - 60's - 70's - 80's - 90's zijn nooit 24 bits opgenomen, de HDCD is pas van de laatste jaren'

Deze muziek is opgenomen in het door jouw geliefde analoge formaat. De analoge masters (analoge dus oneindige resolutie) zijn bijzonder geschikt bronmateriaal voor encoding naar een digitaal formaat. Met de huidige generatie analoog naar digitaal converters kun je resultaten behalen die gelijkwaardig zijn aan de analoge master.

'daarvoor moet je dan ook een amplifer hebben die 24 bits technologie ondersteund en bijpassende CD/DVD speler anders haal je nog het effect niet'

Een amplifier ofwel versterker werkt analoog. Het is niet een versterker die 24 bits moet ondersteunen maar de digitaal naar analoog converter. Een bijpassende cd- of dvd-speler is niet nodig wanneer je hiervoor een digitaal afspeelmedium gebruikt waarmee je 24 bits (of hoger) bestanden kunt afspelen. Bijvoorbeeld een iPod.

'MP'3 zijn en blijven compressie's die nog lannnnnnnnnnnnnnnnnnng niet in de buurt komen.'

Het door jou zo bejubelde cassettebandje is ook een compressieformaat. Om een optimale signaal/ruis verhouding te krijgen, dien je bij bandopnamen 'hard' in te sturen. Hierdoor treed bandverzadiging (tape saturation) op. Dit is een analoge compressie omdat de magnetische deeltjes op de tape niet verder gericht kunnen worden dan ze al zijn. Zodra je te zacht opneemt, ontstaat ruis. Het is dus noodzakelijk om binnen een bepaald dynamisch bereik te blijven. Verder is het zo dat mp3-bestanden zo goed kunnen klinken dat mensen met een absoluut gehoor het verschil niet kunnen waarnemen. Het ligt er maar aan wat voor type codering en decodering is gebruikt.

'Een hifi liefhebber ziet een iPod als prul en dat is nou eenmaal de realiteit bij audiofielen. Het is leuk voor kinderen als ze onderweg naar school zijn, maar een kwalitatief hoogstandje, nou nee.'

Een hifi liefhebber ziet de iPod als een random access niet-lineair opslagmedium waarmee bestanden mobiel beschikbaar zijn. Een hifi liefhebber gaat echt geen bandjes heen en weer spoelen, z'n koppen schoonmaken en afstellen en maar hopen dat het mechaniek niet vastloopt. Die tijd is voorbij.

'Bang en Olufsen heeft ook een telefoon op de markt gebracht samen met Samsung, de Serene, kostprijs een lullige € 1200.- en wat blijkt hij heeft nog minder functies dan een kijkshop prepay pakketje van Nokia van € 49.-'

Zoals de naam al aangeeft, gaat het hier om een 'sereen' toestel. Hierbij volgt Bang & Olufsen een van de core values van het bedrijf door een technisch hoogstaand product te leveren zonder technische poespas. De functionaliteit en de geluidskwaliteit staan daarbij bovenaan. Iets dat een 'analoog' fan zou moeten aanspreken.

'De Serene is ook een regelrechte flop, dus wat jij zegt omdat er maar Apple op staat en maak het peperduur en de gekken kopen het wel gaat niet echt op.'

De Serene is - volgens mijn bron - officieel geïntroduceerd op 11 April 2006. Kun je dan al spreken van een flop? Bovendien is het bij Bang & Olufsen apparatuur zo dat de waarde wel degelijk behouden blijft na aankoop. Iets dat jouw eerder genoemde 50% stelling onderuithaalt. Verder is sereniteit van grote invloed op productiviteit. En deze stelling zal door menig Apple gebruiker worden erkend.

'Bang en Olufsen heeft er ook van geleerd om een bomvolle markt op te gaan met een GSMmetje, mensen zijn al die krantjes beu waarvan er wel 20 in de week van in de bus vallen met GSM's en je ziet GSM zaken die als paddestoelen uit de grond kwamen in de jaren 90 weer de deuren sluiten en elkaar overnemen, de rek is er uit.'

Juist dan is er behoefte.

'Alleen de kinderen op school lopen nog iedere keer achter de nieuwe modellen aan om elkaar de ogen uit te steken, maar voor slechts de kindjes uit Bloemendaal aan zee en Wassenaar is een iPhone weggelegt onder de kerstboom.'

Dat valt nog te bezien. Ik woon ergens anders...

'De enkeling die dan toch voor die iPhone gaat daar kan Apple niet mee draaien, de aandeelhouders willen immers omzet zien.'

Omzet of winst?

'En over de koptelefoon uit 1964 en de oude Sony Walkman uit 1994 dat die beter geluid geven dan de iPods van nu kan ik ook niks aan doen.'

Jij kunt daar inderdaad niets aan doen. iPod bezitters kunnen al hun bestanden beluisteren, bekijken, meenemen en beleven. En dat ze niet heen en weer kunnen spoelen... dat is toch wel een gemis.

'Ik snap ook niet wat iPod met een HDCD voor HIFI te maken heeft?'

Het plaatje dat je hebt bijgevoegd is Model Two HDCD Processor van Euphonix. Een analoog naar digitaal en digitaal naar analoog converter. Het is plezierig om dit mooie apparaat weer eens te zien. Maar voor de goede orde dit is dus geen (hd)cd-speler!

En dat je niet snapt wat 'iPod met een HDCD voor HiFi te maken heeft'... tja, een hoop lezers zullen jou ook niet snappen (laat staan die zin).



Apple werkt toch aan een iPhone?
9 mei 2006 - 16:50    reactie #26
geplaatst door: gPod
Pfffff, bedankt voor deze uitvoerige onderbouwing (hoewel erg off-topic). Dat zegt in ieder geval heel wat meer dan de wartaal die daarvoor werd gelanceerd door MacSnack....  :shutup:
g i d e on
Apple werkt toch aan een iPhone?
9 mei 2006 - 16:55    reactie #27
geplaatst door: djdata
Paul c schreef:

Verder is het zo dat mp3-bestanden zo goed kunnen klinken dat mensen met een absoluut gehoor het verschil niet kunnen waarnemen. Het ligt er maar aan wat voor type codering en decodering is gebruikt.

Dat geloof je toch zeker zelf niet .

Verder vergeet je misschien wel het belangerijkste in de keten en dat is hoe je de boel afluisterd, als je dat doet via een computer speakersetje of een koptelefoon zal het verschil wellicht niet zo groot zijn , maar hang de pc/ipod maar eens aan en echte stereo, en vergelijk dan maar eens een mp3 hoe goed gecodeerd ook met de echte audio cd, dan kom je er wel degelijke achter dat de mp3/aac zo plat als een dubbeltje klinkt, maar goed het blijft een verhaal dat altijd heel persoonlijk is omdat iedereen andere oren aan ze hoofd heeft en het geluid anders interpeteerd.Zo word hier B&O creme de la creme genoemd dat zegt al genoeg wat mij betreft.

Maar mijn peperdure Sony Walkman ligt al jaren in de kast niets te doen en heb ondertussen al 2 ipods versleten das de realiteit voor mij.  ;-).

Maar laten we idd ontopic blijven wanthet zou gaan over een phone en niet over wat goed en slechte kwaliteit geluid is volgens mij ;-) .





(Bewerkt door djdata om 16:57, 9-05-2006)

(Bewerkt door djdata om 17:01, 9-05-2006)
Live Long And Prosper
Apple werkt toch aan een iPhone?
9 mei 2006 - 17:01    reactie #28
geplaatst door: Tomorrowstand
Maarre,

waar ging het

ook al weer

over

hier

?
voor alles is een tijd - en hier besteed ik de rest
Apple werkt toch aan een iPhone?
9 mei 2006 - 17:08    reactie #29
geplaatst door: djdata
precies, kom op met die iPhone  :biggrin:
Live Long And Prosper
Apple werkt toch aan een iPhone?
9 mei 2006 - 17:20    reactie #30
geplaatst door: PaulC
Oja, het ging over een eventueel toekomstige iPhone...

Ik voelde me als professioneel studiotechnicus genoodzaakt te reageren op een aantal berichten over geluid. Dit omdat ik er door was aangegrepen. Mijn excuses hiervoor.

Wat veel mensen niet begrijpen is dat je een mp3 bestand kunt maken van een analoge mastertape. Met de huidige stand van techniek kan die beter klinken dan een cd uit bijvoorbeeld 1990. Dit omdat de conversietechniek sterk is verbeterd.

Verder is een mp3 codec in consumenten software (bijvoorbeeld iTunes) niet van het zelfde niveau als een professionele stand-alone converter met dedicated dsp's. Op verzoek leg ik dit verder uit.

--

Ook ik wacht al jaren op een iPhone...!


(Bewerkt door PaulC om 17:22, 9-05-2006)
Apple werkt toch aan een iPhone?
9 mei 2006 - 21:58    reactie #31
geplaatst door: Laurens
Ik heb inmiddels zo'n 2.5 jaar mijn SE Z600. Die heb ik destijds gekocht op basis van een aantal voorwaarden:
1. Moet een clamshell model zijn (ik was het beu regelmatig "Hallo, hallo??" uit mijn broekzak te horen als ik weer eens toetsenblokkering was vergeten. Bovendien heb ik de telefoon in de broekzak, vaak samen met sleutels, dus zo wordt het scherm op de telefoon gespaard.)
2. Hij moest voorzien zijn van bluetooth (ik wilde dat gedonder met wisselen van carkit niet meer, had altijd de neiging te gaan schreeuwen tijdens het rijden, met een BT-oortje is dat opgelost)
3. Hij moest kunnen synchroniseren met de Mac.
4. Hij moest er leuk uitzien.

Die voorwaarden zijn eigenlijk blijven staan, hoewel, met de huidige cameramogelijkheden (we lopen hier in NL hopeloos achter, Samsung heeft op de CeBIT de eerste 10MP camera telefoon laten zien) wordt het ook interessant om daar naar te kijken. Gewoon voor de leuke snelle kiek, en ik kan het ook eventueel gebruiken voor mijn werk.

Ik zou dus zeker serieus naar een iPhone gaan kijken als die aan in ieder geval de eerste 4 voorwaarden zou voldoen. Maar ik verwacht dat de eerste voorwaarde al niet door Apple zal worden voldaan.
Het valt eigenlijk gewoon te verwachten dat het een iPod wordt waar je mee kan bellen, als er al zoiets komt.

Ach, zolang het alleen maar speculatie is en Steve niets heeft aangekondigt op MacWorld, zie ik het voorlopig niet gebeuren. :music:
iCreate opmaatwerk, creatieve mediatoepassing voor marketing communicatie.
De enige beperking van een Mac is de mens die ervoor zit...Laurens
15" MacBook Pro C2Duo 2,6GHz/4GB RAM/256 VRAM/200 GB 7200 rpm HD/ iPhone 3G 8GB Black
Apple werkt toch aan een iPhone?
9 mei 2006 - 23:26    reactie #32
geplaatst door: PjotriDVDguru
Helemaal met Laurens eens. Inderdaad, een klepje is wel prettig. Mag een soort van P910 zijn, iets dunner en dan met iPod functionaliteit. Bijbehorende bluetooth iPod (ofiPhone) koptelefoon mag niet ontbreken. Dan graag niet van die dopjes omdat ik het terug instoppen ook beu ben.
Apple werkt toch aan een iPhone?
10 mei 2006 - 00:01    reactie #33
geplaatst door: Daredevil

Citaat
MacSnack om 12:15, 9-05-2006
Citaat
Dan mankeert er toch echt iets aan jouw oren of aan de oren van jouw vrienden of aan de kwaliteit van de (mp3?) muziekbestanden op hun iPods. Laten we het op dat laatste houden...
Kijk, dat analoog geluid z'n charmes heeft en zelfs een bepaalde 'warmte', dat zal best, maar de het zal nooit het bereik, de gedetailleerdheid en de openheid hebben van de huidige 24-bits geluidsopnames. En dan hebben we het nog niet eens over de praktische voordelen.
Maar we gaan een beetje off-topic geloof ik....


Al de goede muziek van de jaren 50's - 60's - 70's - 80's - 90's zijn nooit 24 bits opgenomen, de HDCD is pas van de laatste jaren, daarvoor moet je dan ook een amplifer hebben die 24 bits technologie ondersteund en bijpassende CD/DVD speler anders haal je nog het effect niet, en de MP'3 zijn en blijven compressie's die nog lannnnnnnnnnnnnnnnnnng niet in de buurt komen.
Een hifi liefhebber ziet een iPod als prul en dat is nou eenmaal de realiteit bij audiofielen.
Het is leuk voor kinderen als ze onderweg naar school zijn, maar een kwalitatief hoogstandje, nou nee.


apple lossless is vast iets voor jou :cool:
 “To create a new standard, it takes something that’s not just a little bit different, it takes something that’s really new and really captures people’s imagination and the Macintosh, of all the machines I’ve ever seen, is the only one that meets that standard.” — Bill Gates
Apple werkt toch aan een iPhone?
30 juli 2006 - 23:46    reactie #34
geplaatst door: Daredevil
 “To create a new standard, it takes something that’s not just a little bit different, it takes something that’s really new and really captures people’s imagination and the Macintosh, of all the machines I’ve ever seen, is the only one that meets that standard.” — Bill Gates
Apple werkt toch aan een iPhone?
31 juli 2006 - 03:49    reactie #35
geplaatst door: koolenboer

Citaat
Daredevil om 23:46, 30-07-2006


Dat zou erg vet zijn!! zo'n gsm als in die videoclip :thumbs-up:
Mac Mini - 2.3 Ghz Intel Core i7 - 16 Gb Ram - 1TB HD, 2 x ATV2, Witte 64GB iPhone 4S,  Witte iPad 3 32GB, Timecapsule 2TB (Dual WiFi)
Apple werkt toch aan een iPhone?
31 juli 2006 - 09:47    reactie #36
geplaatst door: Laurens
Ik hoop dat Apple Desantis gebeld heeft om het ontwerp op te vragen. Ziet er echt geweldig uit. Slechts 1 nadeel. Ik heb liever fysieke toetsen dan virtuele, verder zou het zo uit de Apple designafdeling kunnen komen. :thumbs-up:
iCreate opmaatwerk, creatieve mediatoepassing voor marketing communicatie.
De enige beperking van een Mac is de mens die ervoor zit...Laurens
15" MacBook Pro C2Duo 2,6GHz/4GB RAM/256 VRAM/200 GB 7200 rpm HD/ iPhone 3G 8GB Black