SEC-onderzoek vals gerucht Steve Jobs
6 oktober 2008 - 12:22   
geplaatst door: Robert
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/apple.jpg[/img]Afgelopen vrijdag stond er op iReport, de site van CNN waar iedereen zijn nieuws kwijt kan, plotseling een item waarin werd verteld dat Steve Jobs een hartaanval zou hebben gehad (inmiddels is het betreffende item trouwens verwijderd). Het aandeel Apple, dat de laatste tijd al behoorlijk aan het dalen was schoot, waarschijnlijk mede door dit 'nieuws', onder de 100 dollar. Kort daarna kwam de verklaring van Apple dat het nieuws niet op waarheid berust, werd het betreffende artikel verwijderd en herstelde het aandeel Apple zich weer enigszins.

Maar de SEC, de Amerikaanse beuswaakhond, was natuurlijk niet blij met deze gang van zaken en is een onderzoek gestart. In eerste instantie lijkt het er op dat iReport zelf buiten schot zal brengen, de ondertitel op de site Unedited. Unfiltered. News geeft tenslotte al duidelijk aan dat het nieuws op die site per definitie niet de waarheid hoeft te zijn.

Het betekent wel dat de SEC nu een onderzoek doet naar degene die dit 'nieuws' op iReport gezet heeft en dat deze persoon mogelijk een stevige boete of zelfs een gevangenisstraf boven het hoofd kan hangen.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.