geplaatst door: MacFanGuy
[img=right]http://www.xs4all.nl/~guyensan/MacFreakFotos/Nieuws/apple-split.jpg[/img]Zowel MacWorld als Reuters berichten dat Apple ervoor heeft gekozen de ontwikkeling van de iPod onder te brengen in een aparte divisie. Op deze manier worden deze twee belangrijke divisies organisatorisch gesplitst.

Deze splitsing zorgt ook voor het nodige geschuif op personeelsniveau: Jon Rubinstein, tot voor kort verantwoordelijk voor de Hardware ontwikkelingen bij Apple, wordt chef van de nieuwe iPod divisie. Hij wordt "opgevolgd" door  Tim Bucher, die weer verantwoordelijk was voor de Systeemsoftware… En de baas van de nieuwe Mac divisie is Timothy Cook geworden, die tot voor kort weer verantwoordelijk was voor de wereldwijde verkoop… Volgen jullie het nog?

Affijn, lees de discussie die hier op het forum al ontstaan is, en geef je mening!
Huh? Wat is dat, een PixelFreak?
Apple splitst zich op: iPod en Mac's apart
20 mei 2004 - 18:28    reactie #1
geplaatst door: Bram Beernink
Ik denk niet dat dit een echt vergaande splitsing is. Ik denk dat het gewoon een apart afdeling is. Je hebt toch ook niet 1 afdeling voor Software en Hardware? Ook is er een apart afdeling voor Quicktime. Dat is ook al lang bij Apple en is niet een zelfstandig bedrijf geworden. Dit zal denk ik dus ook niet snel met de iPod gebeuren.

(Bewerkt door Bram Beernink om 18:33, 20-05-2004)
Soon there'll be just two kinds of people: Those who use computers, and those who use Apples. - Think different - iMac 15", 768 MB, 700 Mhz G4 - iBook 14", 1GB, 1.42 Ghz G4, 10.5.5 - MessagePad 2000 - iPod nano silver
Apple splitst zich op: iPod en Mac's apart
20 mei 2004 - 19:41    reactie #2
geplaatst door: Ger Nijkamp
Goede zaak. Iedereen die naar de laatste kwartaalcijfers heeft gekeken kon zien
dat dit nodig was.

[ Ger ]
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
Apple splitst zich op: iPod en Mac's apart
20 mei 2004 - 21:24    reactie #3
geplaatst door: Timotheus
Deze stap bevestigt m.i. het grote belang dat Apple aan de iPod hecht. Hoe je dit waardeert, hangt ook af van wat je voor jezelf belangrijk vindt, en van de interne afspraken die gemaakt zijn. Moet elke divisie zijn eigen broek ophouden of niet? Ikzelf ben altijd bang dat dit soort dingen uiteindelijk ten koste gaat van de Mac, waarop de marges veel en veel kleiner zijn dan op de iPod. En dat komt omdat ik zeer gehecht ben aan de Mac en volstrekt onverschillig sta tegenover de iPod. Maar anderen zullen daar anders over denken.
I went there and came back / It was nothing special / The river at high tide / The mountain veiled by misty rain
Apple splitst zich op: iPod en Mac's apart
20 mei 2004 - 21:24    reactie #4
geplaatst door: Eiji
Zul je zien, dat nadat ze klaar zijn met het opzetten van de devisie en de harddisk met miljoenen komen, dat de vraag daalt en dat vrij kort de afdeling wordt gestaakt.

Ik HOOP dat het goed gaat, maar dan moeten ze vind ik ook een vPod gaan maken en een PDA erop gebaseerd, als ze een WERKELIJK apart deel gaan maken (ook als het van apple blijft/in apple is) dan moeten ze de ipod zelf uitbreiding geven (iTrip en derg.) en goedkoper maken en meer variatie


maar ja we zullen zien
Gezocht: powermac G4 800mhz of meer
[MF] Eiji -> www.macfreakclan.cjb.net
Apple splitst zich op: iPod en Mac's apart
20 mei 2004 - 22:05    reactie #5
geplaatst door: Macsel
@jules, je hebt deels gelijk. Een splitsing van bedrijfsonderdelen naar SBU's (Strategic Business Units) wordt doorgaans gedaan om beter inzicht te krijgen in de resultaten van een betreffende afdeling. De omzetten en winsten van apple hardware worden nu nogal vertekend door de komst van de inmens populaire ipod (& mini). Waar iTunes MS wordt ondergebracht lees ik hier nog niet terug (heb de originele nieuwsberichten eerlijk gezegd ook  niet gelezen  :blush: ) Ik denk niet dat deze afscheiding zal leiden voor de stopzetting van hardware ontwikkeling.  Met de komst van de G5 en het project bij Verginia Tech denk ik dat dit product het best prima doet. Hij is iig moeilijk leverbaar (maar daar meer over in een ander draadje). Niet meer dan logisch dat Apple deze succesvolle unit apart zet. De consument zal er (lijkt mij) echter weinig van merken.
Mac mini | 21,5" iMac Fusion Drive | vintage iPad (1st g) | iPhone (4S) | Airport extreme / express | Business: 15" MBP | 24" LED monitor
Apple splitst zich op: iPod en Mac's apart
20 mei 2004 - 22:20    reactie #6
geplaatst door: Jules
Ik ben ook niet zo bang voor de high-end producten, meer voor de iMac (die het nu al niet zo best doet). Als de vernieuwende consumenten-desktops op de tocht komen heeft dat uitendelijk ook invloed op de software die Apple maakt.
Apple splitst zich op: iPod en Mac's apart
20 mei 2004 - 22:38    reactie #7
geplaatst door: MacFanGuy
Maar waarom doet de iMac het op het moment niet zo goed?
Huh? Wat is dat, een PixelFreak?
Apple splitst zich op: iPod en Mac's apart
20 mei 2004 - 23:11    reactie #8
geplaatst door: Jules
Beetje te duur in de ogen van het doelpubliek. Ondanks de kwaliteit van de producten van Apple kan ik het daarmee eigenlijk wel eens zijn, zeker als je het ding vergelijkt met de iBooks.

Aan de consumenten-PC-kant kost een instap-PC € 550,- een iets betere PC € 700,- en een instap-notebook € 1000,- Bij Apple liggen de prijzen toch net even anders (hoewel de producten beter zijn, maar dat weet je pas als je eerst drie jaar een PC hebt gebruikt, en vervolgens overstapt op de Mac)
Apple splitst zich op: iPod en Mac's apart
20 mei 2004 - 23:54    reactie #9
geplaatst door: Timotheus
De discussie over de prijs van de (i)Mac is al duizend keer gevoerd, en elke keer weer (ook hierboven weer) wordt gezegd dat een (i)Mac duurder is dan een pc. En dat is gewoon niet waar, tenminste niet als je de iMac vergelijkt met een A-merk pc: Dell, HP, Compaq, etc. Dell bijvoorbeeld schermt met uiterst aantrekkelijke prijzen, maar die hebben betrekking op een soort romp-computer. Kleed je die aan met alle extra's die meekomen met een iMac, dan ben je minstens zo duur uit, zo niet duurder.

Maar genoeg daarover; die discussie is al veel te vaak geveord.
I went there and came back / It was nothing special / The river at high tide / The mountain veiled by misty rain
Apple splitst zich op: iPod en Mac's apart
21 mei 2004 - 00:07    reactie #10
geplaatst door: Plexyglazz
Het ruikt toch wel erg naar een voorzorgsmaatregel in
het kader van de rechtzaak Apple vs Apple.

Maar ik an het mis hebben.
Apple splitst zich op: iPod en Mac's apart
21 mei 2004 - 10:10    reactie #11
geplaatst door: Vitruvius
Kan de iPod divisie niet gewoon Apple records overkopen, dan zijn ze van dat gezanik af en dan kan alles weer Apple worden. En ik hoop idd ook dat de iPod meer AViPod gaat worden. En de hoop accesoires van belkin en griffon kunnen ze dan overnemen en uitbreiden. + PDA natuurlijk.  :thumbs-up:
Archaeology is fun, opgraven is afzien! MacBook Pro, iMac, iPhone, iPad.
Ergens in de evolutie is er iets gigantisch fout gegaan.
Apple splitst zich op: iPod en Mac's apart
21 mei 2004 - 11:38    reactie #12
geplaatst door: Macsel
@Vitruvius: het idee dat apple in eigen beheer doet/houd is leuk, maar niet realistisch. Het heeft voordelen: geen afhankelijkheid, maar heeft ook nadelen. Het is soms makkelijker om ervoor te zorgen dat je goedkoop inkoopt dan dat je zelf je kosten in de hand moet houden. Outsourcen (uitbesteden) noemen we dat en dit is de afgelopen tijd een behoorlijke trend geweest. Volkswagen maakt ook niets zelf. Die hebben alleen een eigen ontwikkelingsafdeling. De rest wordt ingekocht. Omdat ze zo groot zijn dwingen ze hele lage prijzen af en hoeven vervolgens de hele lading alleen nog maar te assembleren (als ze dat ook al niet uit besteden).
Mac mini | 21,5" iMac Fusion Drive | vintage iPad (1st g) | iPhone (4S) | Airport extreme / express | Business: 15" MBP | 24" LED monitor
Apple splitst zich op: iPod en Mac's apart
24 mei 2004 - 16:04    reactie #14
geplaatst door: Ger Nijkamp
Aardige gedachtengang. Er zitten absolute waarheden in (het genereren van een continue geldstroom via iTMS) en het 'outsourcen' van het bouwen van hardware. Ik denk wel dat hij te hard van stapel loopt met de conclusies.

[ Ger ]
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp