Apple werkt ook aan virtual reality
27 februari 2015 - 07:36   
geplaatst door: Robert
http://www.macfreak.nl/modules/news/images/iPhone6-en-6Plus-icoon.jpg
Apple werkt ook aan virtual reality
Eén van de gebieden waar tech-bedrijven denken dat de toekomst ligt is virtual reality. Microsoft heeft inmiddels de HoloLens aangekondigd, Facebook heeft Oculus VR gekocht, Google kwam met Cardboard en Samsung is bezig met hun Gear VR.

Van Apple horen we niet veel, maar dat zijn we gewend. Van Cupertino horen we pas als ze klaar zijn om een product ook echt te verkopen, of als ze geen keus hebben. Dat laatste was bijvoorbeeld het geval bij de iPhone of de Apple Watch, omdat die projecten anders naar buiten waren gekomen via de aanvragen bij de FCC.

Maar ook bij Apple kunnen ze niet alles verborgen houden. Zo kunnen we bijvoorbeeld aan patenten zien dat er bij Apple ook aan virtual reality gewerkt wordt. Bijvoorbeeld aan dit patent, voor een headset die lijkt op Oculus Rift. En hier kunnen we zien dat er bij Apple ook aan een optie om een iPhone in een bril voor onze ogen te plaatsen wordt gedacht.





Een hint dat Apple misschien hier wat serieuzer mee aan de slag gaat komt van deze personeelsadvertentie, want de omschrijving van de dingen die de Senior Display Systems Engineer die gezocht wordt moet kunnen laat weinig aan de verbeelding over:
Citaat


- Specify and test novel display systems for virtual environments.
- Work with vendors to develop custom display solutions.
- Design and select appropriate hardware and software components to optimize fidelity in a variety of VR environments
- Develop software to support displaying rendered image sequences on the display hardware.
- Work closely with software, electrical and mechanical engineers during testing and integration.


En dat is niet de enige advertentie, Apple zoekt ook nog een Senior Display Software Engineer die software voor virtual reality in de vingertoppen moet hebben ("own the display pipeline from rendered image sequences to display hardware").

Apple is dus bezig hieraan te werken, maar dat hoeft helemaal niet te betekenen dat er op een gegeven moment ook echt een VR headset uit Cupertino zal komen. Want wie weet, het zou zo maar eens kunnen dat Apple deze mensen zoekt omdat we in de Apple Car dingen geprojecteerd gaan zien op de voorruit, waar ze deze mensen goed voor kunnen gebruiken.




Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Apple werkt ook aan virtual reality
27 februari 2015 - 12:30    reactie #1
geplaatst door: ouwemac
Dertig, misschien wel veertig jaar, geleden las ik in een sf roman dat reclameboodschappen een nano-seconde op de voorruit geprojecteerd werden.
Te kort om het op te merken voor de bestuurder, (dat nog wel), maar wel effectief. De discussie, in het boek, ging over het feit dat je op deze manier mensen kon indoctrineren en mogelijk zelfs opdrachten geven voor moord of zo.
Zie hier de realiteit :cool:  :reading:
…….
Apple werkt ook aan virtual reality
28 februari 2015 - 00:39    reactie #2
geplaatst door: mayo
SF roman? nooit gehoord reclame in speel films tussen de beelden door die je niet bewust ziet maar waardoor je bv wel trek krijgt in cola?
Mag niet meer maar het werkte wel.
trek krijgen in iets is wel wat anders dan op die manier iemand indoctrineren of tot moord aanzetten, daar zul je iets meer voor moeten doen lijkt me.
Als je een film ziet waarin gedronken of gerookt wordt zul je dit misschien ook gaan doen maar als je iemand  vermoord ziet worden krijg je dan de neiging om dat ook te gaan doen?
It ain't what you don't know that gets you into trouble. It's what you know for sure that just ain't so - Mark Twain