[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/apple.jpg[/img]Anderhalve maand geleden hadden we
een nieuwsbericht over het feit dat Apple - zonder dat daar eerder iets over naar buiten was gekomen - het chip-design bedrijf P.A. Semi kocht. Speculaties wat Apple precies met die aankoop wilde waren er genoeg, maar nu is er eindelijk duidelijkheid over.
Want in The New York Times
is te lezen dat P.A. Semi is gekocht met het doel om de eigen SoCs (system-on-chips) te ontwerpen. Dit zijn de chips die vooral gevonden worden in kleine apparaten, zoals iPods en de iPhone.
Dat dat niet zo leuk is voor Samsung (die deze tot nu toe ontwierp en maakte) en ook niet voor Intel (die probeerde om met
Atom processor markt van Samsung af te snoepen). Hoewel, Apple heeft voorlopig alleen de know-how voor het ontwerp-proces heeft binnen gehaald, dus misschien dat er voor één van de bovengenoemde bedrijven misschien een contract voor het produceren van de door P.A. Semi/Apple ontworpen chip binnengehaald kan worden. Niet dat dat hun eerste keuze zal zijn, maar natuurlijk beter iets dan niets.
Bovengenoemd artikel van The New York Times gaat trouwens ook over het voortschrijdende gebruik van de processors van videokaarten (GPU) waarmee Snow Leopard door middel van OpenCL meer gebruik gaat maken.
En dan nog een kleine aanvulling: inmiddels blijkt de afkorting OpenCL niet te staan voor
Open Compute Library maar voor
Open Computing Language.