Opmerkzaam gemaakt door een vermelding bij
AppleBits, heb ik
SpeedRun (1.1.3) eens opgehaald en mijn kersverse PowerBook 800 MHz aan deze benchmark onderworpen. Mijn Titaantje presteerde opperbest (met slechts de Single en Dual 1GHz G4 PowerMac boven zich), maar let wel: ik draai nog steeds onder MacOS 9.2 !
Toen ik de ranglijst verder afdaalde, zag ik dat onder MacOSX (10.1.5) de brute kracht van mijn digitale kleurpotlodendoos tot
een kwart terugvalt ! Ik kan dan net zo goed met een ouwe iMac onder 8.6 blijven werken. Je vraagt je af hoe die dramatische snelheidsval gecompenseerd wordt ? Moeten we onze hoop maar vestigen op de G5 (die nog lang op zich laat wachten) ? Of zou de test niet deugen ? Je test immers rauwe hardware, geen toepassing.
Er is niet zoveel 'benchmark'-software voor zowel MacOS 9 als X; ja, eentje "Kram", maar die zit rommelig ineen en crasht bij mij zodra ik op een knop druk. Alle andere zijn verouderd of verdwenen en ook de vele Mac-media baseren zich op test-resultaten van Apple zelf. Vreemd ! Zou Steve Jobs persoonlijk al deze developers en redacties hebben opgekocht of omgeturnd, om die grote verschillen vooral niet aan het licht te brengen ? Ik weet het niet.
Steve, de koffie staat klaar

Of liever een smoothie ?