MacFreak migreert naar Xserve Dual G5/2GHz
21 april 2005 - 22:21   
geplaatst door: Leon
Inmiddels draaien we al weer even op onze Xserve Dual G4/1GHz. Aangezien onze website explosief gegroeid is de afgelopen periode, is de site tijdens de 'spitsuren' soms vrij traag. Om weer even voort te kunnen zal MacFreak op vrijdag 6 mei a.s. migreren van onze 'oude' Xserve Dual G4/1GHz naar een nieuwe Xserve Dual G5/2GHz die tevens op Tiger (Mac OS X 10.4) Server zal draaien.

De MacFreak website zal die vrijdag 6 mei mogelijk even uit de lucht zijn. Wij proberen dit tot een minimum te beperken natuurlijk!
MacFreak migreert naar Xserve Dual G5/2GHz
21 april 2005 - 22:22    reactie #1
geplaatst door: Jules
Cool! Gaaf speelgoed, zeker?  :thumbs-up:

Wat gebeurt er met de oude?
MacFreak migreert naar Xserve Dual G5/2GHz
21 april 2005 - 22:29    reactie #2
geplaatst door: fredmatrack
Jullie hebben precies veel vertrouwen in de nieuwe OS X Server, al direct daarop overstappen.
In ieder geval, succes met de upgrade!
MacFreak migreert naar Xserve Dual G5/2GHz
21 april 2005 - 22:32    reactie #3
geplaatst door: Speklap
Leon,

Blijft de "oude" server ernaast draaien ?? Of word de G5 de database server en de G4 de webserver ?? oid.
Wie is Uw favoriete forumdictator?
MacFreak migreert naar Xserve Dual G5/2GHz
21 april 2005 - 22:50    reactie #4
geplaatst door: macfreakie
MacYoung, dat een complete makeover heeft gekregen, is sinds kort ook gehost op een Xserve G5!! :thumbs-up:  :thumbs-up:

Jullie ook gefeliciteerd!

(Bewerkt door macfreakie om 22:50, 21-04-2005)
MacFreak migreert naar Xserve Dual G5/2GHz
21 april 2005 - 23:10    reactie #5
geplaatst door: Toco
Komt daar ook weer een fotoverslag van.....?  :satisfied:
1 NAS wil ik niet, ik wil op NAS-1.
MacFreak migreert naar Xserve Dual G5/2GHz
21 april 2005 - 23:37    reactie #6
geplaatst door: G Force
Leon wordt nu ook gesponsord door Apple, maar krijgt in plaats van geld een Xserve. Of levert het Magazine dusdanig veel geld op dat nu al een aanschaf van een nieuwe Xserve mogelijk is? :tounge:
De vorige keer moest er nog een hele inzamelingsactie op touw gezet worden om de Xserve te kunnen betalen. Is dit niet meer nodig? Anders neem ik meteen een abbo. Anders ook wel, maar is toch een sympathiekere manier om je medewerking te verlenen aan MacFreak.
Hoe dan ook succes met het vervangen. Hopelijk gaat het net zo vlekkeloos als de vorige keer.
PowerMac G4 Cube 450 Mhz, 768 MB RAM - iBook G4 14", 1 Ghz, 1.12 GB RAM - iMac 27" i5 2.66 Ghz Quad Core, 4 GB RAM.
iPod 4G, 40GB, iPod Shuffle 2G, 1GB.
"Windows is a legacy OS, We don't have legacy support." - Cameron Esfahani
MacFreak migreert naar Xserve Dual G5/2GHz
21 april 2005 - 23:46    reactie #7
geplaatst door: kebdarge
6 mei? wat een vertrouwen in Tiger!
MacFreak migreert naar Xserve Dual G5/2GHz
22 april 2005 - 00:47    reactie #8
geplaatst door: aryen
Ach, binnen een weekje zijn alle eventuele bugs toch wel opgelost?
Ha!
Super hoor.
Elke dag muzikale connecties met de CoverX Muziekquiz op conxies.nl
MacFreak migreert naar Xserve Dual G5/2GHz
22 april 2005 - 00:49    reactie #9
geplaatst door: macskate
Goed nieuws Leon!

succes
G5 Dual 2 GHz | 4,5 GB Ram | 20" Alu Cinema Display | 10.5.6 | iPod touch 2G
MacFreak migreert naar Xserve Dual G5/2GHz
22 april 2005 - 08:44    reactie #10
geplaatst door: Buibkier

Citaat
G Force om 23:37, 21-04-2005
De vorige keer moest er nog een hele inzamelingsactie op touw gezet worden om de Xserve te kunnen betalen. Is dit niet meer nodig?


MacFreak mag geeneens een inzamelingsactie meer houden, omdat het tegenwoordig een bedrijf is met winstoogmerk. Donaties zijn in dat geval niet toegestaan. Ik denk eerder dat dit de reden is van het uitblijven van een inzamelingsactie dan dat MacFreak ineens enorm kapitaalkrachtig is geworden -denk ik- :shutup:

@MacFreak: gefeliciteerd met wederom een mooie stap voorwaarts! :thumbs-up:

(Bewerkt door Buibkier om 8:46, 22-04-2005)
"Life is what happens to you while you're busy making other plans" - John Lennon  (iMagine)
MacFreak migreert naar Xserve Dual G5/2GHz
22 april 2005 - 08:59    reactie #11
geplaatst door: Leon
LOL... nee hoor, zo kapitaal krachtig zijn we nog niet. We hebben een super deal kunnen sluiten met een leverancier in ruil voor advertentieruimte plus wat bijbetaling. Het magazine zal pas na een nummertje of 2 na nu geld op gaan brengen. Tot die tijd is het flink investeren.

Het blad maken kost 25.000 euro per oplage. De hoogste kosten zijn de drukker, schrijvers, redactiemedewerkers, administratief personeel, vormgevers, etc. Die willen wel allemaal geld zien. Dan hebben we het nog even niet over de investeringen in apparatuur en andere zaken. Tot nu toe is er slechts een fractie van wat we uitgegeven hebben terugverdiend en ben ik er persoonlijk nog geen cent rijker van geworden. Als startende onderneming is het wel zo dat je veel kunt afschrijven bij de belasting en heb je gelukkig zoiets als investeringsaftrek.

De reden waarom we een nieuwe Xserve (MOETEN) aanschaffen is simpelweg omdat de site soms niet vooruit te branden is tijdens de spitsuren en omdat we sinds de vorige Xserve met ongeveer 600% gegroeid zijn. Als wij jullie de mogelijkheid willen geven om onze site te bezoeken, hebben we niet veel keus...

Hoe dan ook, voorlopig staan we nog in de rode cijfers. Leuk toch dat mensen soms een totaal FOUT beeld hebben...
MacFreak migreert naar Xserve Dual G5/2GHz
22 april 2005 - 09:14    reactie #12
geplaatst door: rednas
Hoi Leon,

Gefeliciteerd, je maakt me wel nieuwsgierig. Welke leverancier als ik vragen mag?

Groet,
Sander.
MacFreak migreert naar Xserve Dual G5/2GHz
22 april 2005 - 09:53    reactie #13
geplaatst door: Missundaztood
wat gebeurd met die oude Xserve?
MacFreak migreert naar Xserve Dual G5/2GHz
22 april 2005 - 09:58    reactie #14
geplaatst door: Leon
De oude Xserve schuiven we door en die gaat gebruikt worden voor de workflow van het magazine en voor de mail afhandeling. Daar hebben we op dit moment nog een graphite G4/400 voor staan die eigenlijk net niet krachtig genoeg is. We blijven 'm dus zeker gebruiken.

De leverancier die ons deze G5 Xserve ter beschikking heeft gesteld is William Lagerberg van Elcatronics.
MacFreak migreert naar Xserve Dual G5/2GHz
22 april 2005 - 12:22    reactie #15
geplaatst door: Piwi de Pinguin
Goh, niet eens een XXLserve?  :hypocrite:
MacFreak migreert naar Xserve Dual G5/2GHz
22 april 2005 - 13:00    reactie #16
geplaatst door: Eddie
Leon gefeliciteerd met de nieuwe Xserve, heb het gelijk als nieuwsitem geplaatst op mijn eigen website.  :thumbs-up:
Bezoek eens de website ehfoto.nl
MacFreak migreert naar Xserve Dual G5/2GHz
23 april 2005 - 09:50    reactie #17
geplaatst door: wannabe steve
gefeliciteerd! :biggrin: veel geluk met de nieuwe mac!
I know you're with me, so what if we do fall apart?
Give into all that we are and let all the broken pieces shine