[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/iPhone_3G_S.jpg[/img]Vorige maand kwam het ook
op ons forum voorbij,
The NDP Group had
een onderzoek gedaan waaruit bleek dat Android de iPhone inmiddels voorbij zou zijn. Maar omdat we in het verleden ook al hadden gemerkt dat de onderzoeken van The NDP Group niet altijd betrouwbaar waren hebben wij er toen geen nieuwsbericht van gemaakt.
Maar daardoor waren we wel nieuwsgierig naar
de cijfers van Net Applications over de afgelopen maand van het marktaandeel van smartphones op het web. En die tweede plaats van Android blijkt daar dan ook niet uit. Want het iPhone OS gaat van 30,4 naar 32,8 procent en Android gaat van 5,3 naar 6,2 procent.
Dat betekent dat Android ook lekker door blijft groeien, maar de tweede plaats zit er voorlopig nog niet in. Voor de volledigheid: Net Applications meet wereldwijd en het onderzoek van The NDP Group ging alleen over de V.S. En verder is het natuurlijk ook mogelijk dat er veel meer Android-telefoons verkocht worden, maar dat die (heel erg veel) minder op het internet gebruikt worden.
Maar zelfs als je al deze factoren mee zou nemen dan lijkt het ons onwaarschijnlijk dit dit zo'n enorm verschil in marktaandeel zou kunnen verklaren.
Java ME staat trouwens nog bovenaan met 40,04 procent. Daarbij gaat het vooral om oudere smartphones van RIM, Sony Ericsson en Nokia. Maar Net Applications meldt ook dat dat aandeel erg snel dalende is. Verder staat Symbian nog op 13,9, maar daar is de groei inmiddels uit.