iPad verboden in Israël
14 april 2010 - 13:58   
geplaatst door: iTom
[img=right]http://macfreak.nl/base/data/news/images/iPad_1e_Generatie.jpg[/img]Nu de iPad te koop is in Amerika, duikt dit hebbedingetje op in vele landen waar hij officieel nog niet te koop is (o.a. in Nederland en België).

De douane in verschillende landen is in onze streken een beetje meer aandachtzaam voor reizigers uit Amerika, maar in Israël is men veel strenger. Aangezien in dit land andere normen worden gehanteerd betreffende de WiFi-technologie, verbiedt Israël voorlopig de invoer van iPads tot het Ministerie van Communicatie haar fiat heeft gegeven.

En dat Israël het meent, blijkt uit het feit dat er op de luchthaven van Tel Aviv dinsdag al 10 iPads in beslag zijn genomen.

Gelukkig is dit bij ons nog niet het geval. Toch even aan herinneren, je moet je iPad aangeven bij het binnenkomen in België of Nederland (uitgezonderd de 16 GB die gezien zijn lagere waarde is vrijgesteld).

Bron: Het Nieuwsblad
iPad verboden in Israël
14 april 2010 - 14:09    reactie #1
geplaatst door: marco72
Ik ga begin juni naar Florida en ik dacht eraan om daar een iPad te kopen. Dus als ik het goed begrijp kan ik het 16GB model zonder extra kosten meenemen?
Apple TV iPhone 12 pro MacBook Pro 13" 2019 AirPort Extreme iPhone 4s MacBook Pro 13" 2010 iMac 27" 2010 iPad 2020 iPhone 6s
iPad verboden in Israël
14 april 2010 - 14:11    reactie #2
geplaatst door: Robert
Ja, die valt binnen de vrijstelling. Die is trouwen € 430 voor alles wat je meeneemt, dus als je ook nog drie tassen met Nike-schoenen bij je hebt ben je natuurlijk wel de klos...  ;)
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
iPad verboden in Israël
14 april 2010 - 14:34    reactie #3
geplaatst door: KJ
Nou ja het is nogal krom omschreven maar technisch gezien is die wet niet zo raar, volgens mij hebben wij in Europe gelijksoortige wetten. Ook hier mag je niet zomaar WiFi technologie gaan verkopen (en importeren).

Volgens deze website was het meer een politiek intern spelletje in Israel:
http://www.haaretz.com/hasen/spages/1162992.html
KJ
Set your mind to elegant electronic music: http://www.eevolute.com
iPad verboden in Israël
14 april 2010 - 14:36    reactie #4
geplaatst door: Powerbooky
Inderdaad... het toch verbazend dat zo'n zwaar verouderd gedachtengoed in deze moderne wereld met als z'n kennis en middelen, nog steeds niet uitgestorven is.
Smart people usually do their things on a Mac!  | Mac mini 2009 | Mac mini 2014 ProxMox | Mac Pro 2008 | MacBook Pro 2019 | Mac mini M4 pro
iPad verboden in Israël
14 april 2010 - 14:36    reactie #5
geplaatst door: Dick de Roos
Nog een reden voor mij om dat land te mijden.
Ook al heb ik geen iPad.
Straks mag ik mijn camera ook niet in mijn tas hebben.
iPad verboden in Israël
14 april 2010 - 14:41    reactie #6
geplaatst door: het ModeratorTeam
Het zou op prijs worden gesteld als we on-topic bleven, flauwe opmerkingen over Israël zullen vanaf hier dan ook gewist worden.
met vriendelijke groet, het ModeratorTeam
iPad verboden in Israël
14 april 2010 - 14:56    reactie #7
geplaatst door: DNA
Er staat niet bij wat er nu gaat gebeuren met de iPads?

Zijn deze mensen hem kwijt totdat het wel mag of gaan ze als schietschijf dienen voor de douane beambten?

Apple = Click, Boom, Amazing!
iPad verboden in Israël
14 april 2010 - 15:02    reactie #8
geplaatst door: Esquare
Maken ze kattenspeeltjes van. ;)

Douane krijgt het nog druk, nu de internationale release van de iPad is uitgesteld tot eind mei...
Probleem? Check eerst de opstartschijf met Schijfhulpprogramma én SMART Utility.
En kijk ook eens op: discussions.apple.com,•• The X LabOSX Daily of Tuts+ •en vermijd 'handige tooltjes' als CleanMyMac, Onyx, MacKeeper of Monolingual.
iPad verboden in Israël
14 april 2010 - 17:55    reactie #9
geplaatst door: Robert
@ DNA: Als je het linkje van KJ volgt kan je lezen dat in ieder geval één slachtoffer hiervan nota bene ook nog voor de opslag bij de douane moet betalen...   :blink:
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
iPad verboden in Israël
14 april 2010 - 18:09    reactie #10
geplaatst door: ouwemac

Citaat
Esquare om 15:02, 14-04-2010
Maken ze kattenspeeltjes van. ;)..


:thumbs-up: Geweldig :happy:
…….
iPad verboden in Israël
14 april 2010 - 18:52    reactie #11
geplaatst door: Dick de Roos

Citaat
Esquare om 15:02, 14-04-2010
Maken ze kattenspeeltjes van. ;)

Douane krijgt het nog druk, nu de internationale release van de iPad is uitgesteld tot eind mei...

Mijn poes krijgt er een. De iPad zal hier wel verkrijgbaar zijnop 4 oktober.  :sigh:
iPad verboden in Israël
14 april 2010 - 20:26    reactie #12
geplaatst door: Efefes
Mijn hond krijgt die poezen als ze dat met mijn iPad zouden
proberen.  :cool:

Wel heel vreemd dat de iPad wordt afgenomen van mensen die
keurig netjes en nietsvermoedend van de nieuwe regelgeving hun
iPad braaf invoeren bij de douane om belasting te betalen.

Als dat hier zou gebeuren zou het land te klein zijn
iPad verboden in Israël
14 april 2010 - 23:54    reactie #13
geplaatst door: mayo
@moderator,
helemaal geen flauwe of topic opmerkingen meer of alleen als het Israel betreft, wat moet ik hier nu weer van denken :wacko:
It ain't what you don't know that gets you into trouble. It's what you know for sure that just ain't so - Mark Twain
iPad verboden in Israël
15 april 2010 - 07:46    reactie #14
geplaatst door: het ModeratorTeam
@ mayo: Er stonden plotseling vreemde opmerkingen over Israël in dit draadje die niet met het onderwerp te maken hadden. Die hebben we verwijderd en vervolgens die mededeling geplaatst.
met vriendelijke groet, het ModeratorTeam