[IMG=right]http://www.freespace.nu/files/292_1114646408.png[/IMG]
Nokia[/url] heeft in Amsterdam de
N91 Multimedia[/url] telefoon geïntroduceerd. Het apparaatje is uitgerust met een 4 gigabyte hardeschijf, bedoeld om muziekbestanden op te slaan en af te spelen.
Het toestel kan de volgende bestandsformaten aan: MP3, M4A, AAC, en WMA. Uitwisseling kan op verschillende manieren: USB 2.0, WCDMA, Wifi en Bluetooth.
Jorma Ollila, CEO van Nokia, geeft aan een geduchte concurent van Apple te worden. Ze verwachten dit jaar
40 miljoen Mp3 telefoons te verkopen. Ter vergelijking: het eerste kwartaal van dit jaar heeft Apple om de nabij
5 miljoen iPods verkocht. Ook Canon kan volgens
Ollila de hete adem in zijn nek verwachten. Nokia heeft ook de N90 en N70 geïntroduceerd. Beide telefoons hebben een ingebouwde camera van 2 megapixels ingebouwd. de verkoopverwachting van de toestellen in deze klasse liggen hoger, 100 miljoen voor 2005.
Binnenkort lanceert het Finse bedrijf een eigen
online muziekwinkel. Hiervoor gaan zij de samenwerking aan met OD2. Dit britse bedrijf, opgericht dor onder andere Peter Gabriel, is ook verandwoordelijk voor onder andere de diensten van Tiscali en download.nl. Nokia geeft aan
niet het Digital Rights Management systeem van
Microsoft te kiezen, maar voor een open standaard.
De
N91 kunnen we tegen het eind van dit jaar verwachten. Prijs is nog niet bekend. De
N90 is nog in dit tweede kwartaal verkrijgbaar voor 600. De
N70 Kunnen we in het derde kwartaal verwachten.[/b]
Link:
Persbericht Nokia[/url]
Link:
Nokia Takes Aim at IPod with Premium Line of Phones[/url]