Steve Jobs en Andy Rubin over privacy
27 april 2011 - 09:12   
geplaatst door: Robert
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/Compass-iPhone.jpg[/img]Nu de aandacht van veel mensen gericht is op het verzamelen van locatie-gegevens is het misschien interessant om nog eens te kijken wat Steve Jobs en Android-baas Andy Rubin zelf zeggen over privacy in het algemeen en voor smartphones in het bijzonder.





Het is daarbij misschien goed om in gedachten te houden dat Google het bedrijf is dat bijvoorbeeld in Nederland recent een dwangsom heeft opgelegd gekregen wegens het
illegaal verzamelen van privégegevens.

En kennelijk weten ze ook welk percentage van ons zijn smartphone op het toilet gebruikt.
Wij zijn in ieder geval nieuwsgierig hoe ze daar zijn achter gekomen…




Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Steve Jobs en Andy Rubin over privacy
27 april 2011 - 13:57    reactie #1
geplaatst door: Spooter
Steve Jobs en Andy Rubin over privacy
27 april 2011 - 15:16    reactie #2
geplaatst door: Esquare
Nog een leuk stukje: klik.

Sometime in the next few weeks Apple will release a free iOS software update that:
* reduces the size of the crowd-sourced Wi-Fi hotspot and cell tower database cached on the iPhone,
* ceases backing up this cache, and
* deletes this cache entirely when Location Services is turned off.

In the next major iOS software release the cache will also be encrypted on the iPhone.
Probleem? Check eerst de opstartschijf met Schijfhulpprogramma én SMART Utility.
En kijk ook eens op: discussions.apple.com,•• The X LabOSX Daily of Tuts+ •en vermijd 'handige tooltjes' als CleanMyMac, Onyx, MacKeeper of Monolingual.
Steve Jobs en Andy Rubin over privacy
27 april 2011 - 21:52    reactie #3
geplaatst door: irobin
Heb net op de tv gezien dat Tom Tom dit nu ook doet en als je een wegmisbruiker bent dat zelfs aan de politie door geeft.
Dus vluchten kan niet meer ook niet naar de WC .
Heel misschien dat je nog veilig bent in een bunker en daar hebben we er toch nog wel genoeg van en de muren zijn lekker dik dus signalen houd het goed tegen.
Steve Jobs en Andy Rubin over privacy
28 april 2011 - 10:00    reactie #4
geplaatst door: Evocatus
Ja, hoor het helpt de discussie echt vooruit als de heer Rubin zegt: "You can get paranoid" en even later ook nog het woord "conspiracy theories" in de mond neemt. Heeft hij enig idee waar die gedachten vandaan komen? Kennelijk gemakshalve niet.

De ICT praktijk wijst drie zaken uit:
1. Er wordt soms op gigantische schaal geblunderd. Denk aan overheids-ICT-projecten.
2. Er lopen buitengewoon intelligent boeven rond.
3. De normale praktijk wijst uit dat men ontstellend graag "legaal" met zijn jatten in onze digitale portmonnaie en identiteit zit, zonder boef te zijn.

Leuke affaires te over op dit ogenblik; TomTom als geheim agent, de Playstationzaak met 77 millioen benadeelden, nou ja noem maar op.
Steve Jobs en Andy Rubin over privacy
28 april 2011 - 12:11    reactie #5
geplaatst door: jbtroost
Over TomTom gesproken: kreeg net een fanmail van Hans Goddijn:


Dit is wat we met uw gegevens doen en hoe we omgaan met uw privacy  
   
 
Beste Jan-Burger,

Als u een TomTom gebruikt, vragen wij u of wij reistijdeninformatie mogen verzamelen. Een grote meerderheid van onze klanten geeft ons hiervoor akkoord. We gebruiken deze gegevens om onze producten te verbeteren. Zo maken wij op basis van deze gegevens accurate file-informatie, zodat wij u zo snel mogelijk op uw bestemming kunnen krijgen. We kunnen ook afleiden of ergens nieuwe wegen zijn aangelegd en onze kaarten snel aanpassen. Betrouwbare reistijdeninformatie is bovendien onmisbaar voor goede routebegeleiding.

We stellen deze reistijdeninformatie ook beschikbaar aan gemeenten en provincies. Zo kunnen ze zien hoe en waar files ontstaan en kunnen ze gerichte maatregelen nemen die de verkeersdoorstroming bevorderen en onze wegen veiliger maken. Gisteren is gebleken dat de verkeersinformatie die wij verstrekken ook is gebruikt door de politie om te kijken waar vaak te hard wordt gereden en op die plekken gericht op snelheid te controleren. Wij hebben dit soort gebruik niet voorzien en veel van onze klanten zijn er ook niet gelukkig mee. We zullen daarom bepalingen opnemen in onze licentievoorwaarden om dit type gebruik in de toekomst te voorkomen.

Dit is wat we met uw gegevens doen en hoe we omgaan met uw privacy:
We vragen u om toestemming om reistijdeninformatie te verzamelen. U kunt deze toestemming verlenen en ook weer intrekken.
Als u een LIVE-apparaat gebruikt, ontvangt u verkeersinformatie in realtime en draagt u automatisch bij aan het genereren van verkeersinformatie door op anonieme wijze snelheid en positie naar onze servers te sturen.
Alle verkeersdata die wij ontvangen is anoniem en op geen enkele wijze terug te voeren naar een apparaat of gebruiker. Niet door ons en niet door de politie.
We gebruiken de informatie om u de snelste beschikbare route te geven en u waar mogelijk langs de files te leiden.
We werken samen met wegbeheerders over de hele wereld waarbij we verkeersinformatie inzetten voor het verbeteren van de doorstroming en het veiliger maken van de wegen.
Als u overigens wilt weten waar de laatste flitscamera’s zich bevinden, ga dan naar TomTom HOME om uw apparaat gratis van de laatste flitscameralocaties te voorzien.

Met vriendelijke groet,

 
Harold Goddijn
CEO TomTom"


Toch aardig van de man. En zo spontaan! :music:

Groet, JB