EU humor: BTW heffing op e-mail en SMS verkeer
30 mei 2006 - 07:42    reactie #25
geplaatst door: JPZ
Je kan je toch niet voorstellen dat mensen weinig tot geen vertrouwen hebben in een verenigd Europa,als ze met dit soort flitsende plannen tot algemeen nut komen?

Wat heb ik spijt van die NEE stem...... :wink:
300+ New Features! 50 or so might not be intended but they're still new!
EU humor: BTW heffing op e-mail en SMS verkeer
30 mei 2006 - 08:40    reactie #26
geplaatst door: vonne
wat een populistisch anti-draadje is dit geworden. Politiek = slot erop! En wat heeft het te maken met Apple?

Persoonlijk betaal ik graag heel veel belasting. Hoe meer ik moet betalen hoe meer ik heb verdiend.

En ja, ik betaal het met bakken tegelijk  :happy:  :happy:
EU humor: BTW heffing op e-mail en SMS verkeer
30 mei 2006 - 09:15    reactie #27
geplaatst door: Ger Nijkamp
Hé, ik wist niet dat we er een nieuwe moderator en lid nieuwsredactie bij hadden gekregen..!

:happy:

Of probeer je jezelf in MacFreak in te kopen met al dat geld, Vonne..?

[ Ger ]
Website: gernijkamp  
Linkedin: gernijkamp
EU humor: BTW heffing op e-mail en SMS verkeer
30 mei 2006 - 09:23    reactie #28
geplaatst door: mvdg
Politiek gehakketak is natuurlijk niet waar Macfreak om draait. Maar zolang het wat meer om de technische aspecten draait vind ik dit wel een mooie plek om zo'n onderwerp te bespreken..

Ik ben het overigens eens met de eerdere sprekers, dat zo'n oplossing nooit kostendekkend zal zijn. Bovendien zullen emailproviders ook voor dit verhaal weer "tussenpersoon" worden die allerlei dingen moeten gaan registreren voor de overheid. Ik denk niet dat ze daarop zitten te wachten..

En dan nog een andere overweging: ik vind het maar raar dat politici dit soort ideeën bedenken in een tijd dat we met zijn allen juist zuiniger met energie moeten leren omgaan. Hoe je het ook wendt of keert, we moeten de komende decennia vele malen zuiniger gaan worden in onze consumptie van (fossiele) energie. Dus wat bedenkt men? Straf op het gebruik van digitale media. Terwijl dat juist een oplossing is voor verkeersproblematiek en energieverbruik. Digitaal verkeer zou naar mijn mening gestimuleerd moeten worden door de overheid, en fysiek verkeer belast.
Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
EU humor: BTW heffing op e-mail en SMS verkeer
30 mei 2006 - 12:40    reactie #29
geplaatst door: Mac OS X

Citaat
Ger Nijkamp om 21:25, 29-05-2006
Ik moest m'n iCal even checken want ik dacht zojuist éven dat het 1 april was. Maar het bleek toch echt 29 mei te zijn. Wat wil het geval: dit nieuwsbericht. Een werkgroep van het Europees Parlement onderzoekt momenteel of het mogelijk is belasting te heffen op het versturen van e-mail- en SMS-berichten. Het is een plannetje van de Franse europarlementariër Alain Lamassoure. Die Fransen zetten blijkbaar álle middelen in om er voor te zorgen dat niemand meer warmloopt voor één Europa...

Het blijkt door de globalisering steeds lastiger te worden om belastingen te innen, zo stelt Lamassoure. Hoe dat mogelijk is, snap ik persoonlijk niet zo goed: ik betaal mij vooralsnog ongans aan belastingen maar blijkbaar nóg niet genoeg. Of belastingen innen moet lastiger zijn geworden omdat de portemonnee van de EU-burger toch al leeg is vanwege de euro. Maar goed, het idee is om 0,00001 cent belasting te gaan heffen op een e-mail en 1,5 eurocent op een SMS'je. de Fransman weet dat dit de Europese Unie veel op kan leveren omdat dagelijks miljarden berichten verzonden worden. En da's een mooie nieuwe inkomstenbron.

Alain Lamassoure zegt dat een dergelijke belasting makkelijk te innen is. Waar hij die wijsheid vandaan haalt is mij een raadsel. Laat hem dan éérst maar eens uitleggen hoe dat zal moeten werken. Gelukkig is de berichtgeving ook sceptisch over de haalbaarheid van het verhaal: "Het is nog onduidelijk hoeveel kans het voorstel van Lamassoure maakt." Maar voorlopig zit er wél fijn een werkgroepje onze moeilijk inbare belastingscentjes te verdampen door wekenlang te vergaderen over dit soort kansloze onzin. What's next..? Belasting op NieuwsFlitsen..?


Objectief artikel :crazy:

Ik vind het nog niet zo'n slecht idee. Veel mensen betalen toch ook voor .Mac?

En waarom is iedereen zo tegen belastingen? De mensen zelf worden er beter van, of wie moet anders de wegen onderhouden, de branden blussen etc?

Dit zou het einde van spam inluiden en dat kan ik alleen maar toejuichen.
EU humor: BTW heffing op e-mail en SMS verkeer
30 mei 2006 - 12:57    reactie #30
geplaatst door: mvdg
Ik ben niet tegen belastingen hoor. Ik ben juist van mening dat belastingen wel omhoog zouden mogelijk als we daar met zijn allen een beter land aan hebben.

Ik vind wel dat je belasting moet heffen op een manier die ergens over gaat. En dit idee (ik wou zeggen voorstel maar volgens mij is het dat nog niet eens, het is voor zover ik weet nog helemaal niet voorgelegd in welk bestuursorgaan dan ook), gaat gewoon nergens over. Er is geen reden waarom iemand die veel email verstuurt, meer belasting zou moeten betalen dan iemand die weinig email verstuurt. Ik bedoel, wegenbelasting is gebaseerd op hoeveel vervuiling je produceert (grotere auto is duurder), OZB is gebaseerd op hoeveel kapitaal je hebt. Dit is gewoon een slag in de lucht.
Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
EU humor: BTW heffing op e-mail en SMS verkeer
30 mei 2006 - 13:08    reactie #31
geplaatst door: Leendert

Citaat
Mac OS X om 12:40, 30-05-2006

En waarom is iedereen zo tegen belastingen? De mensen zelf worden er beter van, of wie moet anders de wegen onderhouden, de branden blussen etc?

Dit zou het einde van spam inluiden en dat kan ik alleen maar toejuichen.


Even resumerend:

We betalen Inkomstenbelasting, soms Omzetbelasting, Gemeentelijke belasting, we betalen schunnig veel aan die waterschappen, Voertuigbelasting, TV loerbelasting en weet ik wat allemaal meer aan belasting. Welnu, daar zitten een hoop nuttige dingen bij, maar dit is werkelijk een toonbeeld van nutteloos mijn belastingcentjes opmaken met door mijn belastingcenten betaalde Europarlementarier tijd, deze meneer heeft het bij Economie op school (als die dat vak al gehad heeft tenminste) nooit goed begrepen. Ooit heb ik meegelopen in de demonstraties tegen poll tax in England, (belasting o.a. voor straatverlichting en groenvoorziening op straat), en daar gingen ze zelfs zover om een Thatcher lookalike pop aan een galg te verbranden. Deze meneer moet erg uitkijken met hoe, hoe lang, en hoe ver hij zijn nek uitsteekt, want als het Europarlement dit gedachtengoed gaat overnemen krijgt hij het nog zwaar te verduren, intelligentie wordt toegejuicht, idioterie gehoond. Suivante exit monsieur Lamassoure!
EU humor: BTW heffing op e-mail en SMS verkeer
30 mei 2006 - 13:17    reactie #32
geplaatst door: lector
Als je het aan mensen vraagt, dan vindt iedereen dat hij voldoende belasting betaalt. Je kijkt
dan naar het totale bedrag aan inkomstenbelasting en allerlei indirecte belastingen. Maar om
alles te betalen in ons land en in Europa is veel geld nodig, terwijl de trend is om allerlei
verantwoordelijkheden te leggen bij de individuele burger.

Een goede gezondheidszorg en goed onderwijs is echter voor een burger niet te betalen.
Daarom moeten zaken als gezondheidszorg, onderwijs en infrastructuur betaald worden uit algemene middelen. Daar mag van mij de belasting voor verhoogd worden, want daar worden we met zijn allen beter van.

Een nieuwe belasting uitvinden op een zaak, waar al een heffing op plaats vindt, is niet op zijn plaats. Oude belastingen weer opnieuw invoeren is beter toepasbaar.   :biggrin:
EU humor: BTW heffing op e-mail en SMS verkeer
30 mei 2006 - 13:36    reactie #33
geplaatst door: MusicMacMike
Citaat

Objectief artikel :crazy:

Ik vind het nog niet zo'n slecht idee. Veel mensen betalen toch ook voor .Mac?

En waarom is iedereen zo tegen belastingen? De mensen zelf worden er beter van, of wie moet anders de wegen onderhouden, de branden blussen etc?

Dit zou het einde van spam inluiden en dat kan ik alleen maar toejuichen.


1. Men betaalt voor .Mac als vrije keuze omdat men de meerwaarde wil. Men betaalt (incl. BTW) aan een provider omdat men wil mailen etc. Belasting gaan heffen op iets wat ontstaan is als vrij goed en een technische manier om millieu en energie te besparen zou toegjuigd moeten worden.

2. Het is niet rendable te maken. Zie andere posters met berekeningen. De kosten worden dan op de providers afgewenteld en dus op de gebruikers, en zo betaalt de consument driedubbel. De kosten wegen niet tegen de baten op.

3. Ook ik ben absoluut niet tegen belastingen, maar in dit land en in dit zich verder globaliserend Europa lijkt het er soms op dat vooral ondernemers alleen maar voor de Belasting Dienst werken. Natuurlijk dienen belastingen het algemene nut, maar we hebben al genoeg aan 1 melkkoe.

4. SPAM ermee stoppen is een utopie. Reken maar dat grote spammers nu al plannen klaar hebben om dit belachelijke voorstel technisch te omzeilen.

(Bewerkt door MusicMacMike om 13:37, 30-05-2006)
Mac, mac, mac, anders word ik gek.
EU humor: BTW heffing op e-mail en SMS verkeer
30 mei 2006 - 15:01    reactie #34
geplaatst door: Nicky
1 eurocent per 100.000 mails? Van mij mag het.... Zoveel mails heb ik in al die jaren nog niet verstuurd!
EU humor: BTW heffing op e-mail en SMS verkeer
30 mei 2006 - 21:50    reactie #35
geplaatst door: Panico
Die belasting zal dan toch zeker door de providers moeten worden afgedragen?

Over verspilling van eurobelastingcenten gesproken: http://www.oneseat.eu
http://www.pauldj.nl/  ("Interesting reaction! But what does it mean?")
EU humor: BTW heffing op e-mail en SMS verkeer
30 mei 2006 - 22:00    reactie #36
geplaatst door: Vitruvius
Compleet belachelijk voorstel. Er is al een belasting op je SMS gebruik (prijs per sms incl btw). Ook je email gaat onrechtsreeks via je internet abonnement meedragen aan de schatkist. En de prijs voor één email is zo laag dat het gewoon niet rendabel is. Ze kunnen beter hun bestaande belastingen beter innen, dan halen ze veel meer op. vb. Belastingscontrole krijgen in de haven van Antwerpen is gewoon "bad luck" (al is dat ook een bewust beleid om de bedrijven in Antwerpen te houden, anders gaan ze naar Rotterdam  :wink:  :biggrin:  :cool: )
Archaeology is fun, opgraven is afzien! MacBook Pro, iMac, iPhone, iPad.
Ergens in de evolutie is er iets gigantisch fout gegaan.
EU humor: BTW heffing op e-mail en SMS verkeer
30 mei 2006 - 22:02    reactie #37
geplaatst door: Bram Beernink

Citaat
KJ om 23:25, 29-05-2006

Citaat
Bram Beernink om 23:05, 29-05-2006
Dit bevestigd wel het voordeel over ambtenaren: incompetente lui, vooral op het gebied van ICT. Hoe kan het anders dat zo'n belachelijk voorstel als de bewaarplicht door de EU-molen komt?

Weet je waar ze zich eens over mogen buigen? Het opstellen van regels waarin haarfijn wordt vastgelegd dat een ambtenaar moet worden ontslagen als hij weer eens met een belachelijk idee komt en dit tot wet/regel probeert te promoveren.


zullen we ambtenaren en politici niet over 1 kam scheren... sterker nog een ambtenaar is totaal wat anders dan een politici zei de ambtenaar die al jarenlang systeembeheerder is bij die overheid :mad:


Even nadat ik het verstuurde dacht ik eraan. Klopt inderdaad niet. Sorry!
Soon there'll be just two kinds of people: Those who use computers, and those who use Apples. - Think different - iMac 15", 768 MB, 700 Mhz G4 - iBook 14", 1GB, 1.42 Ghz G4, 10.5.5 - MessagePad 2000 - iPod nano silver
EU humor: BTW heffing op e-mail en SMS verkeer
30 mei 2006 - 22:05    reactie #38
geplaatst door: michielkorff
En na een half jaar het kwartje van Kok er boven op

HOMO SUM ET NIL HUMANI A ME ALIENUM PUTO
Ik ben een mens en ik beschouw niets menselijks als vreemd aan mij
EU humor: BTW heffing op e-mail en SMS verkeer
30 mei 2006 - 22:34    reactie #39
geplaatst door: Panico
Val het kwartje (van Kok)?
http://www.pauldj.nl/  ("Interesting reaction! But what does it mean?")