
Tip: activeer AirDrop op niet-ondersteunde Macs
Met het uitkomen van OS X 10.7/Lion introduceerde Apple een nieuwe, en vooral makkelijkere, manier om bestanden uit te wisselen:
AirDrop. Leuk en makkelijk, maar wat als jouw Mac geen AirDrop ondersteunt, wordt je dan buitengesloten en blijf je dan voor eeuwig de klos?
Gelukkig is dat niet zo, want met een simpel commando in Terminal kan je AirDrop aanzetten op iedere Mac. Om dat te doen kopieer je de zin hieronder, plak je die in Terminal en druk je daarna op de Return- oef Enter-toets.
defaults write com.apple.NetworkBrowser BrowseAllInterfaces 1
Daarna moet je even je Finder herstarten, en omdat we toch al in Terminal zitten kunnen we dat net zo goed meteen daar doen. Natuurlijk weer hetzelfde recept, de zin hieronder kopiëren, plakken in Terminal en daarna Return of Enter.
sudo killall Finder
Maar iets aanpassen wat we niet terug kunnen draaien, daar zijn we niet zo dol op. Mocht je dit uitgeprobeerd hebben, maar terug willen naar de 'oude' manier, ook dan is Terminal weer je vriend. Simpelweg hetzelfde commando, alleen nu de 1 aan het eind vervangen door een nul:
defaults write com.apple.NetworkBrowser BrowseAllInterfaces 0