Interessante nieuwe browser: Cruz 0.1
30 oktober 2008 - 00:22   
geplaatst door: Robert
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/CruzBrowser_Icoon.jpg[/img]Todd Ditchendorf, de maker van Fluid, heeft een nieuwe browser voor de Mac op de markt gezet en voor een versie 0.1 is die eigenlijk al verbazend compleet. Of je een browser lekker vindt werken is natuurlijk een kwestie van persoonlijke voorkeur, maar Cruz heeft een aantal dingen aan boord die het in ieder geval de moeite waard maakt.

• Zo kan je met drie zichtbare vensters naast elkaar, of boven elkaar, tegelijkertijd werken, en bijvoorbeeld in het midden het surfen terwijl je links een Twitter-feed open hebt staan terwijl je rechts de headlines van bijvoorbeeld iphoneclub.nl ziet. En dat kan ook meteen in lekker overzichtelijk iPhone-formaat.

• Ook interessant is de optie om voorvertoningen van webpagina's te zien bij de resultaten van een Google-zoekopdracht, door de pagina van te voren al te kunnen zien scheelt het een hoop onnodige klikken.

• En als laatste noemen we nog de optie om volledig schermvullend te surfen, met Command-Shift-F kan je makkelijk tussen wel of niet schermvullend schakelen. Daarbij valt op dat Todd niet heeft geprobeerd het wiel opnieuw uit te vinden wat betreft de toetsenbord-afkortingen, en die zijn dan ook bijna allemaal hetzelfde als Safari of hetzelfde als elders gebruikt, Zoals het eerder genoemde Command-Shift-F, het commando dat bijvoorbeeld ook door QuickTime en VLC gebruikt wordt voor dezelfde functie.

Ik heb Cruz nog kort in gebruik maar de browser-engine is in ieder geval WebKit (dezelfde als Safari) en data wordt dan ook lekker snel geladen. Ik had zo gauw geen pagina voorhanden waar Safari het moeilijk mee heeft, maar aangezien ze dezelfde engine gebruiken ligt het in de lijn der verwachting dat Cruz het waarschijnlijk niet beter doet dan Safari.

Mocht je interesse gewekt zijn en je meer willen weten, dan zijn de drie filmpjes onderaan de homepage van Cruz aan te raden.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Interessante nieuwe browser: Cruz 0.1
30 oktober 2008 - 00:35    reactie #1
geplaatst door: kebdarge
klinkt inderdaad veelbelovend!
het zou alleen zou fijn zijn als bepaalde ad-ons van Firefox ook op andere browsers zouden werken.
Ik heb niet echt (lees:geen) verstand van programmeren, maar ik zie vaak voorbij komen dat browsers gebaseerd zijn op Webkit. Als die Ad-Ons dat nou ook waren, dan kon je ze in je browser naar keuze gebruiken...
Interessante nieuwe browser: Cruz 0.1
30 oktober 2008 - 00:41    reactie #2
geplaatst door: Robert
Eén van de dingen die interessant zijn aan Cruz is ook dat het een Open Plug-in Architecture heeft, maar dat betekent waarschijnlijk wel dat ontwikkelaars ook voor deze browser aparte plugins zouden moeten maken. Cruz werkt in ieder geval wel met de standaard plugins zoals Flash etc.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Interessante nieuwe browser: Cruz 0.1
30 oktober 2008 - 08:36    reactie #3
geplaatst door: macsiem
is er al een mogelijkheid om bookmarks te importeren uit safari?
Interessante nieuwe browser: Cruz 0.1
30 oktober 2008 - 09:10    reactie #4
geplaatst door: Buibkier
Ik heb het idee dat Cruz veel sneller is dan Safari...

Alleen jammer dat er nog geen bookmarksbar is. Maar misschien in de toekomst!
Voor een 0.1 versie is het idd veelbelovend!

Edit:
Er is dus wel een bookmarkbar. Dan is het idd alleen nog jammer dat je je bookmarks
niet lijkt te kunnen importeren.

(Bewerkt door Buibkier om 9:16, 30-10-2008)
"Life is what happens to you while you're busy making other plans" - John Lennon  (iMagine)
Interessante nieuwe browser: Cruz 0.1
30 oktober 2008 - 09:27    reactie #5
geplaatst door: Robert
@ macsiem: Dat er (nog) geen bookmarks geïmporteerd kunnen worden vind ik op dit moment ook een groot gemis, maar ik heb het idee dat e niet de enigen zijn die dat missen en dat dat binnenkort dus komt.

@ Buibkier: Een bookmarksbar zit er er wel degelijk in hoor!
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Interessante nieuwe browser: Cruz 0.1
30 oktober 2008 - 10:30    reactie #6
geplaatst door: Okkie
Alleen voor Leopard......

Bummer!

:boring:  :boring:
"Beads flow echoes, can understand the power."
Interessante nieuwe browser: Cruz 0.1
30 oktober 2008 - 11:26    reactie #7
geplaatst door: mg
Heel handig met mijn 30" scherm.
Nog handiger voor de aandelenkoersen.(grapje)
JUIST VANDAAG
Interessante nieuwe browser: Cruz 0.1
30 oktober 2008 - 14:47    reactie #8
geplaatst door: Tim 006
Met een 24" bevalt het erg goed.
Ik heb wel het een en ander ;P
Interessante nieuwe browser: Cruz 0.1
30 oktober 2008 - 15:38    reactie #9
geplaatst door: Ziegler
Even een vraag. Misschien weet iemand het.
Ik heb me altijd verbaast over het feit dat er zo vaak en gratis browsers verschijnen. Wat is de motivatie van mensen om er 1 te ontwerpen? Van Apple begrijp ik het: de Mac moet natuurlijk een browser hebben, maar dit soort initiatieven?
Interessante nieuwe browser: Cruz 0.1
30 oktober 2008 - 16:00    reactie #10
geplaatst door: Okkie
Nog eentje:
http://www.stainlessapp.com/

Ook alleen voor Leopard......
:confused:

Enne @ziegler, geen idee......
"Beads flow echoes, can understand the power."
Interessante nieuwe browser: Cruz 0.1
30 oktober 2008 - 19:11    reactie #11
geplaatst door: mayo
Reclame inkomsten, aanbieden van betaalde diensten misschien?
It ain't what you don't know that gets you into trouble. It's what you know for sure that just ain't so - Mark Twain
Interessante nieuwe browser: Cruz 0.1
2 november 2008 - 09:41    reactie #12
geplaatst door: lector
Wellicht is het een afstudeerproject. :smile: