[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/tip.gif[/img]
Spotlight is een fantastische zoekhulp en voldoet voor de meeste mensen in de meeste gevallen. Maar er zijn ook momenten waar Spotlight niet voldoet of lastig is om mee te werken. Als je bijvoorbeeld bestanden wilt vinden in het systeem, dan zal je merken dat Spotlight die standaard overslaat.
Je kunt dan een Finder-venster openen en aangeven dat je wilt dat er ook in de systeembestanden gezocht wordt, maar dat is omslachtig en zelfs dan zal Spotlight je nog niet echt alles tonen.
Tot nu toe werd voor dit soort 'zwaarder' zoekwerk hier op het forum eigenlijk altijd
EasyFind als alternatief aangeraden, maar inmiddels is er een ander interessant programma uitgekomen.
Dit programma heet toepasselijk
Find Any File en de maker heeft duidelijk historisch besef. Want in plaats van een nieuwe interface uit te vinden heeft hij een interface genomen die gebruikers van Mac OS X voor versie 10.4, en dus voordat Spotlight zijn intrede deed, wel heel erg bekend voor zal komen.
Bijkomend voordeel is dat Find Any File lekker snel werkt en dat het door de prettige, en bekende, interface EasyFind in ieder geval op twee punten verslaat.
Meer details over Find Any File, en de discussie of het nu beter is dan EasyFind of juist niet, zijn te vinden op
deze pagina van Mac OS X Hints.