[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/microsoft.jpg[/img]We hadden in het verleden als eens
een nieuwsbericht over het feit dat Apple HTC voor de rechter daagde voor inbreuk op meerdere patenten. Opvallend genoeg ging Apple daar dus achter HTC aan, terwijl de bron toch waarschijnlijk het besturingssysteem is wat HTC op zijn smartphones gebruikt: Google's Android.
Inmiddels is bekend geworden dat Microsoft Motorola
heeft aangeklaagd voor ongeveer dezelfde inbreuken. Daarbij lijkt het de moeite om te vermelden dat Microsoft niet achter HTC aan zal gaan, omdat het bedrijf eerder met HTC wel
overeen kwam dat er voor diezelfde patenten licentiegelden betaald zouden worden.
Zo op het eerst gezicht pakt Microsoft de zaken beter aan, in het geval van HTC zullen ze er dus altijd geld aan verdienen, of die nu Windows Mobile 7 of Android telefoons uitbrengen. En als ze de zaak tegen Motorola winnen staan ze nog sterker.
Maar waarom kwam HTC wel overeen om Microsoft te betalen, maar kwam het bij Apple tot een rechtszaak? Staat Apple qua patenten minder sterk of hebben ze 'gewoon' voor een andere strategie gekozen?