[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/iPhone3g_Homescreen.jpg[/img]Het leek erg ambitieus toen Steve Jobs in de keynote begin 2007, toen hij de iPhone introduceerde,
aankondigde dat Apple voor eind 2008 10 miljoen iPhones wilde verkopen. En er waren dan ook
commentaren genoeg die zeiden dat hij dat nooit had moeten doen en at die doelstelling waarschijnlijk niet haalbaar was.
Daarom is het interessant om te zien dat de mensen van het
Apple Finance Board van Mac Observer hebben in
een spreadsheet zoveel mogelijk bijgehouden hoeveel iPhones er inmiddels verkocht zijn aan de hand van de IMEI-nummers
in het afgelopen kwartaal. Het enige nadeel van dit systeem is dat de iPhones die geproduceerd worden geteld en dus niet de daadwerkelijk verkopen, en iPhones die omgeruild worden omdat ze defect zijn worden op deze manier dus ook meegeteld. Maar aangezien we met deze methode eind september al op ruim 9 miljoen iPhones staan lijkt de doelstelling van 10 miljoen plotseling wel erg dichtbij, zelfs als we er van uitgaan dat een gedeelte van die 9 miljoen iPhones door defecten niet meer in de markt aanwezig is of dat de iPhones die nog in de verkoopkanalen aanwezig zijn meetellen.
Als we daarbij ook kijken naar de
groei van het marktaandeel van de iPhone op het net dan zien we ook dat daar een verdubbeling plaatsvond tussen juni en september (van 0,16 naar 0,32 procent). En lijkt dat ook te bevestigen dat het aantal iPhones in de markt op z'n minst verdubbeld is.
Daarbovenop komen nog de cijfers voor de Amerikaanse markt van onderzoeksbureau The NDP Group: waar ze begin september Apple met de iPhone binnen de smartphones nog op
nummer twee hadden staan blijkt dat de iPhone
inmiddels alleen nog de
Motorola RAZR V3 boven zich moet dulden, en dat is geen smartphone.
En nog twee interessante details: de top van de smartphones bestaat nu uit de iPhone 3G, gevolgd door de Blackberry Curve, de Blackberry Pearl en de Palm Centro. De iPhone alleen zou dus beter verkopen dan twee Blackberry modellen bij elkaar. En verder en we zien geen telefoon met Windows Mobile in de top.