Lek in Word bedreigt ook de Mac
6 december 2006 - 12:39   
geplaatst door: Leon
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/microsoft-word.jpg[/img]Op de website van Microsoft valt te lezen dat er een ernstig lek is ontdekt in Microsoft's tekstverwerkingsprogramma Word. Hackers maken van dit lek al gretig gebruik, zo vermelden enkele websites.

Het probleem wordt veroorzaakt doordat er in Word bestanden bepaalde code geplaatst kan worden die een geheugenlek veroorzaken, waardoor hackers op afstand programma's op het systeem kunnen uitvoeren. Een security fix is nog niet vrijgegeven en tot die tijd raadt Microsoft aan geen word bestanden te openen die van onbekende bronnen afkomstig zijn. Microsoft zegt verder wel op korte termijn met een update te komen. Wanneer deze echter vrijgegeven zal worden, is nog onbekend.

Het lek treft o.a. Microsoft Office 2004 en Office v.X voor Mac OS X, en alle versies van Word onder Windows vanaf Office 2000 en hoger (uitgezonderd Office 2007), inclusief de Works suite 2004 en hoger.
Lek in Word bedreigt ook de Mac
6 december 2006 - 12:52    reactie #1
geplaatst door: 020dennis
Heb de tip gelijk naar vrienden ge-emailt die vaak Word-doc's in hun funmail hebben zitten.  :cheesy:
Lek in Word bedreigt ook de Mac
6 december 2006 - 12:53    reactie #2
geplaatst door: Nielzzz
Mooi dat ik, net als MySpace, geen gebruik maak van deze office... en terecht blijkt nu maar weer.
Apple, what else...
Lek in Word bedreigt ook de Mac
6 december 2006 - 14:00    reactie #3
geplaatst door: Dick de Roos
Interessant!
Nu kan men blijkbaar ook via een Office-programma de PC ter beschikking stellen aan de buitenwereld.
Ik ben overigens wel benieuwd hoe men Mac OSX hiermee kan binnenkomen.
Of heeft dit weer met Redmondse klokken en klepels te maken?
Wel goed dat ze adviseren geen Word-bestanden meer te openen.
Heeft (om eens wat te noemen) WordPrefect v 12(??) daar ook wel eens last van?
Of is dit typisch Microsoft? :cheesy:
Lek in Word bedreigt ook de Mac
6 december 2006 - 14:05    reactie #4
geplaatst door: iPascal
Eigenlijk is het vrij simpel.
Gooi alle rommel van Mircosoft van je MAC en je bent voor 99,9 procent OK.  :crazy:
Ik gebruik Apple Works ipv boven vermelde rommel. :devil:

(Bewerkt door iPascal om 14:09, 6-12-2006)
Onderschrift buiten gebruik.
Lek in Word bedreigt ook de Mac
6 december 2006 - 14:15    reactie #5
geplaatst door: Borgmonster
Toch weer Microsoft, he!
Ze hebben hun reputatie niet alléén aan Windows te danken.
iMac 21.5" | 3.06 GHz | 1 TB | 4 GB| Magic Mouse - iPod nano 16Gb 5e gen. Quidquid latine dictum sit, altum viditur -  MacBook Pro 17" SSD - MacBook Pro 13" - iPhone 6S - iPhone 11 Pro
Lek in Word bedreigt ook de Mac
6 december 2006 - 15:17    reactie #6
geplaatst door: tarunjj

Citaat
iPascal om 14:05, 6-12-2006
Gooi alle rommel van Mircosoft van je MAC en je bent voor 99,9 procent OK.  :crazy:
Ik gebruik Apple Works ipv boven vermelde rommel. :devil:

(Bewerkt door iPascal om 14:09, 6-12-2006)

Dat kan wel waar zijn, maar voor Excel zie ik toch geen alternatief.
Lek in Word bedreigt ook de Mac
6 december 2006 - 15:31    reactie #7
geplaatst door: iJonah
Excel documenten kan je toch perfect openen met NeoOffice?

(Bewerkt door iJonah om 15:32, 6-12-2006)
MacBook Pro Intel Core 2 Duo 2.5 GHz 2GB RAM
Lek in Word bedreigt ook de Mac
6 december 2006 - 15:57    reactie #8
geplaatst door: Nick Gordon
Dat vroeg ik me ook af; Kun je die Word bestanden dan wel openen met NeoOffice? Zodat de organisatie verder kan?
http://www.kijkmaarrond.nl
panorama fotografie en andere dingen
Lek in Word bedreigt ook de Mac
6 december 2006 - 16:24    reactie #9
geplaatst door: Leon

Citaat
tarunjj om 15:17, 6-12-2006
Dat kan wel waar zijn, maar voor Excel zie ik toch geen alternatief.


Voldoende alternatieven; OpenOffice, NeoOffice of zelfs AppleWorks.
En als stand-alone applicatie is er Tables.
Lek in Word bedreigt ook de Mac
6 december 2006 - 17:02    reactie #10
geplaatst door: Philip Mees
Wel erg toevallig zo'n lek vlak voordat Vista en Office 2007 beschikbaar komen. Maak het oude zwart zodat het nieuwe aangeschaft gaat worden (want veiliger). Of denk ik nu heel fout?
Do not eat iPod shuffle
Lek in Word bedreigt ook de Mac
6 december 2006 - 17:36    reactie #11
geplaatst door: Zaskar
Het Word(t) waarschijnlijk nooit wat. Altijd al gezegd, want schrijven kunnen ze ook al niet.
Toen Eva in het paradijs aan de appels zat begon het gelazer. Nu zitten wij aan de Apples en is het gelazer eindelijk voorbij.
Lek in Word bedreigt ook de Mac
6 december 2006 - 19:43    reactie #12
geplaatst door: tarunjj

Citaat
Leon om 16:24, 6-12-2006

Citaat
tarunjj om 15:17, 6-12-2006
Dat kan wel waar zijn, maar voor Excel zie ik toch geen alternatief.


Voldoende alternatieven; OpenOffice, NeoOffice of zelfs AppleWorks.
En als stand-alone applicatie is er Tables.

Tables is aardig als je niet te ingewikkeld bezig bent, maar kan niet tippen aan Excel. OpenOffice is voor X11 en dus te traag. NeoOffice lijkt leuk maar gaat slecht om met grafieken, zo blijkt na een korte testrit. Appleworks is minimaal en verouderd.
Lek in Word bedreigt ook de Mac
7 december 2006 - 00:20    reactie #13
geplaatst door: lector
PDF jes maken, lijkt me voorlopig de oplossing.  :smile:
Lek in Word bedreigt ook de Mac
7 december 2006 - 08:07    reactie #14
geplaatst door: Panico
Ze onderzoeken een proof of concept, en bestuderen een aantal meldingen van pogingen dit lek te benutten (Microsoft site).
De jury is nog in beraad, dus.
En volgens mij bestaat er geen Word2004 vX voor Mac (Microsoft site), maar dit terzijde.

Erg summiere informatie dus, en ik kan alleen maar concluderen dat het lek waar het om gaat ook in de Mac-versies zit, maar dat betekent nog niet dat je via dit lek ook in het Mac-systeem kan komen. En pogingen zijn nog geen succesvolle kapingen, tenzij ze iets voor ons verborgen houden?

Het hoofdje boven dit nieuwsartikel LIJKT dan ook een beetje voorbarig.
http://www.pauldj.nl/  ("Interesting reaction! But what does it mean?")
Lek in Word bedreigt ook de Mac
7 december 2006 - 08:23    reactie #15
geplaatst door: majava
Ik zat (en zit nog steeds) te wachten op een reactie of een link waarin uit de doeken wordt gedaan dat wij met een Mac ons geen zorgen hoeven te maken over dit lek. Ook ik heb n.l. zo mijn twijfels of dit MS-Word lek automatisch ook een veiligheidsrisico voor het Mac OS betekent. Ik ben niet iemand die snel met conspiracy theoriën komt, maar ik denk dat Microsoft er toch wel belang bij heeft om het Mac OS minder veilig af te schilderen dan het eigenlijk is.
Heathkit H89 -> talloze PC's -> PM 7300/180 -> PM G4/350
Lek in Word bedreigt ook de Mac
7 december 2006 - 08:42    reactie #16
geplaatst door: Leon
Beetje overtrokken om met dat soort complot theorieën te komen, waarbij alleen de Mac als minder veilig afgeschilderd wordt door Microsoft. Immers, het lek treft ook de (nagenoeg ALLE) Windows versies én Microsoft komt zoals gezegd binnenkort met een patch. Dus niets van verplicht aanschaffen van nieuwe versies omdat het pakket onveilig zou zijn, en dat soort onzin theorieën. Bovendien is het een lek in een Microsoft product, niet in een Apple product. Dus als er al een complot theorie zou zijn, dan zouden ze melding maken van een lek in het Mac OS en niet in een van hun eigen pakketten.

En om je vraag te beantwoorden om aan te geven waar er melding wordt gedaan of er ook daadwerkelijk misbruik gemaakt wordt van dit lek, zie de Technet Blog van Microsoft. Hierin staat;

Citaat
We are aware of limited attacks attempting to use the vulnerability reported.


Wat je ermee doet is aan jezelf. Microsoft waarschuwt, wij geven de waarschuwing door omdat het ook voor de Mac zou gelden. We mogen er vanuit gaan dat Microsoft dit wel onderzocht heeft . Een gewaarschuwd mens telt voor twee, zullen we maar zeggen...
Lek in Word bedreigt ook de Mac
7 december 2006 - 09:33    reactie #17
geplaatst door: michelvdb
Lees ook deze opmerkingen van een gebruiker die heel goed weet wat een klok en wat een klepel zijn:
De laatste FUD: Quicktime en MySpace.


Grote grutjes! Ik zit in de verkeerde draad. :blush:  :biggrin:
Verhuizen dan maar?

(Bewerkt door michelvdb om 10:00, 8-12-2006)
Lek in Word bedreigt ook de Mac
7 december 2006 - 09:45    reactie #18
geplaatst door: majava
Complot of niet, het lek in MS-Word voor Mac zal er ongetwijfeld zitten, maar mijn vraag is of het verdere consequenties heeft voor de Mac. Dat staat los van het gegeven dat er weinig of geen gebruik van het lek wordt gemaakt. Mijn vraag is technisch en niet praktisch.

Misschien is het dus verstandig om eerst de raad van Microsoft op te volgen, er is immers niemand anders die er iets zinnig over te melden heeft...
Heathkit H89 -> talloze PC's -> PM 7300/180 -> PM G4/350
Lek in Word bedreigt ook de Mac
7 december 2006 - 11:08    reactie #19
geplaatst door: Leon
@Michel; verkeerde draadje, zie dit nieuwsbericht waarbij ik zelf ook een soortgelijke opmerking maak (minder technisch onderbouwd) als de persoon op IM.

@majava; wat het voor consequenties heeft voor de Mac valt in het nieuwsbericht te lezen. Hoe men dat precies bewerkstelligt weten we niet, maar er is een potentieel risico dus moeten we iets voorzichtiger zijn met Word files afkomstig van onbekende bronnen. Da's alles en daarvoor waarschuwen wij/zij ook.
Lek in Word bedreigt ook de Mac
7 december 2006 - 19:41    reactie #20
geplaatst door: Panico
Het doet mij toch een beetje denken aan de opkomst van de macrovirussen destijds.
Daar heeft MS toen ook een aanpassing voor moeten maken in Office.
Wellicht gaat er dit keer weer zoiets gebeuren?

En MySpace, tja, nu waarschuwt MS geen Word te gebruiken, straks volgt er dan nog het advies van MS niet met Explorer te surfen?

:apple:

PS: Nu nog wachten op het advies van MS om alleen nog Windows Vista te gebruiken...

(Bewerkt door Panico om 6:13, 8-12-2006)
http://www.pauldj.nl/  ("Interesting reaction! But what does it mean?")
Lek in Word bedreigt ook de Mac
8 december 2006 - 09:26    reactie #21
geplaatst door: Franky2002
De tijd komt vanzelf dat MS alle MS-produkten afraadt.