Youtube video's in Safari op iPhone
18 juli 2008 - 10:15   
geplaatst door: mvdg
[img=right]http://macfreak.nl/base/data/news/images/YouTubeLogo.png[/img]Firmware 2.0 voor de iPhone, die standaard op de iPhone 3G staat en los verkrijgbaar is voor de originele iPhone, bevat vele verbeteringen. Eén daarvan heeft betrekking op de weergave van YouTube video's. Zoals bekend ondersteunt de iPhone geen Flash. Daardoor was het niet mogelijk om een YouTube video weer te geven die in een webpagina was opgenomen. Daar is nu verandering in gekomen.

Safari in de iPhone 2.0 herkent embedded YouTube video's en laat netjes een preview zien, net zoals de YouTube Flash player doet. Bij het aanklikken van de preview wordt vervolgens de video weergegeven via de YouTube applicatie van de iPhone. Een nette oplossing, waarbij de video-ervaring eigenlijk zelfs beter is dan wanneer je de video in de webpagina zelf zou bekijken.

Dank aan forumlid Calvin voor het onder onze aandacht brengen van deze functie.
Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
Youtube video's in Safari op iPhone
18 juli 2008 - 13:22    reactie #1
geplaatst door: Okkie
Leuk, maar kan het ook met veoh of andere video's?

Dat is toch eigenlijk dezelfde techniek...?
"Beads flow echoes, can understand the power."
Youtube video's in Safari op iPhone
18 juli 2008 - 13:51    reactie #2
geplaatst door: mvdg
Veoh zegt mij niets maar ik neem aan dat dat een andere video-website is?
Nee, dat kan niet. Het punt is, dat Youtube haar collectie niet alleen in Flash video heeft gecodeerd (voor de website) maar ook in H.264 (voor Apple). Op het moment dat je de video opent, wordt dus niet de Flash video getoond maar de H.264 versie. De iPhone kan immers nog steeds geen Flash video tonen.
Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
Youtube video's in Safari op iPhone
18 juli 2008 - 14:15    reactie #3
geplaatst door: Okkie
Aha, dat is nu jammer.

Veoh.com is trouwens een geweldige video site. Veel betere kwaliteit dat youtube en video's kunnen heel lang zijn.
Je krijgt een preview van 10 min, volledige versies moet je downloaden.

Als je ze download zijn ze wel in mpeg4 trouwens....

Heel fijn voor anime fans en documentaire liefhebbers!
"Beads flow echoes, can understand the power."